Które czytniki PDF mają tryb ciemny?

Plik PDF (Portable Document Format) służy do dystrybucji dokumentów tylko do odczytu, które zachowują układ strony. Zwykle w instrukcjach używane są pliki PDF. eBooki i różnego rodzaju formularze. Dostępne na wielu platformach pliki PDF wyglądają tak samo na komputerze z systemem Windows, jak na komputerze Mac.

Które czytniki PDF mają tryb ciemny?

Istnieje kilka programów, które czytają pliki PDF, a większość z nich zawiera czarny tekst na białym tle. Ale niektóre z nich mają również możliwość czytania plików PDF w trybie ciemnym. Jak więc włączyć tryb ciemny w czytniku PDF?

Adobe Acrobat Reader

O tym myślisz, gdy mówisz o PDF. Adobe stworzył PDF dekady temu i zrobił to z dwóch głównych powodów. Po pierwsze, aby pomóc ludziom otworzyć dokument na dowolnym sprzęcie i systemie operacyjnym. Po drugie, że plik pozostanie niezmieniony, gdziekolwiek zostanie otwarty. Jak więc uzyskać dostęp do trybu ciemnego w czytniku Adobe?

Tryb ciemny PDF

Okna

Jeśli chcesz przeczytać plik PDF w systemie Windows, nie będziesz w stanie znaleźć wyznaczonego przełącznika dla trybu ciemnego. Ale to nie znaczy, że tryb ciemny jest niedostępny. Musisz trochę poszukać, aby znaleźć sposób, aby to włączyć. Oto jak:

  1. Przejdź do menu Edycja.

  2. Wybierz Preferencje, a następnie Dostępność.

  3. Kliknij przycisk obok „Użyj kolorów o wysokim kontraście”.

  4. Masz do wyboru cztery opcje, z których jedna to „biały tekst na czarnym”.

  5. Zastosuj zmiany. Teraz każdy nowy dokument PDF będzie otwierany w wybranych kombinacjach kolorów. A nawet wyświetla obrazy bez odwrócenia kolorów.

iOS i Android

Dobra wiadomość dla każdego, kto próbuje przeczytać eBook lub instrukcję na swoim iPhonie lub iPadzie – dostępna jest dedykowana opcja trybu nocnego. Po prostu wybierz ikonę w kształcie strony, a następnie włącz przełącznik widoczny obok trybu nocnego – który zostanie natychmiast zastosowany.

Ogólnie działa świetnie, ale wadą jest to, że wyświetla obrazy w odwróconej skali szarości. I nie zawsze tego szukasz. Z drugiej strony może jest to zgodne z funkcjonalnością trybu ciemnego. Zmniejsza kontrast kolorów.

Android zezwolił również na tryb ciemny, który można włączyć, dotykając ikony Widok u góry ekranu. Adobe PDF Reader stosuje tryb nocny nie tylko dla plików PDF, ale także dla całego motywu. ponadto wyświetla również obrazy w skali szarości.

Czytnik PDF Foxit

Foxit to kolejne oprogramowanie, które umożliwia odczytywanie plików PDF. Konkuruje głównie z Adobe pod względem edycji, ale oferuje również bezpłatną aplikację do odczytu plików PDF. Jest prosty, łatwy w użyciu, a także obsługuje tryb ciemny. Oto jak to włączyć:

Okna

Po otwarciu pliku PDF w systemie Windows wybierz "Widok", a następnie wybierz "Tryb nocny". Zmiana nastąpi natychmiast. Jeśli jednak czarne tło nie pasuje do niektórych obrazów, możesz użyć opcji Tryb koloru. Znajduje się w tym samym menu i pozwala przełączać się między czterema odcieniami koloru tła.

Tryb ciemny

iOS i Android

W przypadku urządzeń obsługujących iOS przejście do trybu ciemnego jest bardzo proste. Wszystko, co musisz zrobić, to dotknąć ikony „Widok” i przejść do trybu nocnego. Do wyboru jest wiele predefiniowanych kolorów tła. Możesz także dostosować kolor tekstu i tła. Dostępna jest funkcja automatycznej jasności z suwakiem, której można używać do regulacji.

Tryb Dark / Night działa prawie tak samo w aplikacji Foxit na Androida. Przejdź do ikony „Widok” i jest tryb nocny, gotowy do włączenia.

Czy tryb ciemny jest lepszy dla Twoich oczu?

Dlaczego w ogóle tryb ciemny jest tak ważny? Twitter był pierwszym, który to wprowadził. A potem pojawiło się wiele innych aplikacji. Jest powód, dla którego tryb ciemny jest bardziej znany jako tryb nocny. Przeznaczony jest do użytku w nocy lub w ciemnych miejscach. W ciągu dnia bardziej sensowny jest standardowy czarny tekst na białym tle.

Ale w ciemności, zwłaszcza jeśli leżysz w łóżku i godzinami przewijasz media społecznościowe, twoje oczy bardziej pokochają tryb ciemny. Przede wszystkim dlatego, że ostatnio wiele się zmieniło. Na przykład ekrany smartfonów stały się większe i jaśniejsze.

Wiesz, jak to jest, gdy ktoś wyciąga telefon w ciemnym kinie, a jasność oślepia? To nie jest wygodne. I chociaż nauka nie jest rozstrzygająca co do rzeczywistych korzyści zdrowotnych wynikających z trybu ciemnego dla twoich oczu, wiele osób uważa go za znacznie mniej męczący. I powinno być również lepsze dla twojej baterii. A żywotność baterii jest nadal jedną z tych rzeczy, których brakuje inteligentnym urządzeniom.

Czytnik PDF

Tryb ciemny PDF jest praktyczny i dobry dla Ciebie

Wiele osób próbuje Dark Mode, a potem nigdy go nie zmienia. Nie ma znaczenia, czy jest dzień, czy noc. Uważają, że są bardziej kojące i wygodne w użyciu. Inni uważają to za niepotrzebne. W obu przypadkach dobrze, że tryb ciemny jest teraz bardziej dostępny w codziennych aplikacjach. Jak czytniki PDF. Jeśli czekasz na odczytywanie plików w nocy lub lubisz czytać w ciemności, tryb nocny jest niezwykle korzystny. I łatwo go włączyć.

Jakie jest Twoje zdanie na temat trybu ciemnego/nocnego w czytnikach PDF? Czy używasz tego? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.