Co zrobić, gdy Twój iPhone nie doda Twojego konta Google

Dla wielu ich konto Google i iPhone to linie krwi, które umożliwiają płynny przepływ pracy. Dodanie konta Google do iPhone'a umożliwia synchronizację ważnych danych w różnych usługach, takich jak poczta e-mail, dokumenty Google i inne. Ale co się stanie, jeśli konto Google po prostu nie zsynchronizuje się z Twoim iPhonem?

Co zrobić, gdy Twój iPhone nie doda Twojego konta Google

Ten problem jest zwykle ograniczony do Gmaila, podczas gdy inne aplikacje, takie jak Dysk Google, powinny działać dobrze. Tak czy inaczej, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby rozwiązać ten problem. Sprawdź poniżej zalecane metody rozwiązywania problemów.

Powiadomienia o witrynie Gmail

Zanim zaczniesz manipulować rzeczywistymi ustawieniami, powinieneś sprawdzić, czy są jakieś alerty. Ponieważ masz problemy z telefonem, najlepiej zrobić to za pomocą komputera PC lub Mac, chociaż ta metoda działa również jak urok w wersji Safari na iOS.

Powiadomienia o witrynie Gmail

 1. Uruchom wybraną przeglądarkę, wejdź na gmail.com i zaloguj się na swoje konto za pomocą adresu e-mail i hasła.
 2. Po zalogowaniu komunikat ostrzegawczy, którego szukasz, powinien wyglądać mniej więcej w stylu „Zablokowaliśmy próbę logowania” lub „Ktoś ma Twoje hasło”.
 3. Jeśli zobaczysz taki alert, kliknij To byłem ja lub Sprawdź swoje urządzenia teraz i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby rozwiązać problem.

Uwagi: Jeśli uzyskujesz dostęp do Gmaila przez mobilne Safari lub Chrome, zostaniesz poproszony o użycie aplikacji. Tym razem jednak najlepiej wybrać wybraną przeglądarkę mobilną. Alerty pojawią się w małym czerwonym kółku w prawym górnym rogu.

Resetowanie CAPTCHA

Reset CAPTCHA to fajna sztuczka, która odblokowuje pewne funkcje bezpieczeństwa na Twoim koncie Google. Może to być naprawdę przydatne, jeśli masz problemy z dodaniem konta na swoim nowym iPhonie. Dokładniej, odblokowane funkcje bezpieczeństwa ułatwiają nowym urządzeniom łączenie się z Google.

Resetowanie CAPTCHA

 1. Aby zainicjować resetowanie, przejdź do strony Google Display Unlock CAPTCHA Page. Otrzymasz komunikat bezpieczeństwa informujący o dodatkowych czynnościach logowania, które mogą być wymagane.
 2. Kliknij Kontyntynuj aby kontynuować resetowanie i przyznać dostęp do swojego konta.
 3. Następnie zaloguj się przy użyciu swojej nazwy użytkownika i hasła i spróbuj dodać konto Google do swojego urządzenia mobilnego. Powinieneś wiedzieć, że lepiej uzyskać dostęp do strony CAPTCHA na swoim komputerze niż na smartfonie.

IMAP

IMAP to protokół zaprojektowany, aby umożliwić bezproblemową synchronizację między czytnikami poczty e-mail offline i Gmailem. Jednak może nie być domyślnie włączone na Twoim iPhonie, co uniemożliwia dodanie konta.

Dla starszych iOS

 1. Aby włączyć IMAP, uruchom Ustawienia, wybierać Pocztai uderzył Dodaj konto.
 2. Teraz wybierz Inny i zaznacz IMAP patka.
 3. Użyj imap.gmail.com jako nazwy hosta i dodaj swój pełny adres e-mail pod nazwą użytkownika. Jeśli chodzi o SMTP (serwer poczty wychodzącej), użyj smtp.gmail.com i naciśnij Zapisać kiedy skończysz.

Dla nowszych iOS

Jeśli Twój iPhone działa na iOS 11 lub nowszym, proces jest znacznie łatwiejszy.

 1. otwarty Ustawienia, wybierać Hasła i kontai uderzył Dodaj konto.
 2. Wybierać Google w następnym oknie i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces. Po zakończeniu protokół IMAP zostanie domyślnie włączony.

Dla nowszych iOS

Aktywność urządzenia i powiadomienia

Podczas próby dodania konta Google lub zalogowania się na wielu urządzeniach dodatkowe próby mogą zostać tymczasowo zablokowane. Zwykle otrzymujesz wiadomość e-mail o bloku, ale jeśli nie ma e-maila, możesz poszukać alertu pod Aktywność urządzenia i powiadomienia.

 1. Wejdź na //myaccount.google.com/ i sprawdź Ostatnie zdarzenia związane z bezpieczeństwem zakładka powiadomień. ten Twoje urządzenia Sekcja zawiera również listę wszystkich urządzeń, które są połączone z Twoim kontem.
 2. Jeśli pojawi się alert pod Ostatnie zdarzenia związane z bezpieczeństwem, powiedz Google, że to Ty próbowałeś połączyć się z kontem.
 3. Następnie możesz kontynuować i spróbować ponownie dodać swoje konto.

Cyfrowe odłączanie i podłączanie

Ostatnią deską ratunku jest usunięcie konta Google z telefonu i ponowna próba konfiguracji. Aby było jasne, podczas dodawania konta telefon zapamiętuje większość danych, ale problemy zaczynają się, gdy chcesz się zalogować. Konto wydaje się tam być, ale całkowicie nie odpowiada, nawet jeśli wypróbowałeś wszystkie poprzednie metody .

W takim przypadku najlepiej jest usunąć konto i spróbować dodać je ponownie.

 1. Uzyskiwać Ustawienia, nawigować do Konta i hasłai wybierz Gmail patka.
 2. Uderz w Usuń konto i potwierdź swój wybór w kolejnych oknach. Zaleca się ponowne uruchomienie iPhone'a przed ponownym dodawaniem konta.

Cyfrowe odłączanie i podłączanie

Niektóre środki ostrożności

Chociaż protokół IMAP w dużej mierze zastąpił stary protokół POP, niektórzy użytkownicy mogą nadal mieć pocztę e-mail korzystającą z protokołu POP. Po połączeniu konta z iPhonem może ono zostać automatycznie usunięte z serwera. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy używasz protokołu POP, a nie z reguły.

Jak zawsze lepiej być bezpiecznym niż żałować. Powinieneś zalogować się do swojego Gmaila na innym urządzeniu, aby upewnić się, że e-mail jest dostępny w sieci. Jeśli nie możesz tego zweryfikować, lepiej nie kontynuować Usuń konto.

Hej Google, to ja

W większości przypadków Google wysyła Ci wiadomość e-mail z informacją o nowym urządzeniu, które próbujesz dodać. Nie powinieneś ignorować tych e-maili, ponieważ umożliwiają one szybkie uwierzytelnianie urządzenia. Wskazane jest również dodanie numeru telefonu jako dodatkowego zabezpieczenia i skorzystanie z dwuetapowej autoryzacji za pomocą kodu SMS.

Czy czujesz się komfortowo, udostępniając swój numer telefonu Google? A który model iPhone'a sprawia Ci problemy z kontem Google? Podziel się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.