Do kogo należy ten numer telefonu – jak go znaleźć?

Ile razy sprawdzałeś swój telefon komórkowy tylko po to, by zauważyć nieodebrane połączenie z nieznanego numeru? Zanim sam zadzwonisz pod numer, chcesz sprawdzić, czy znasz osobę, która za nim stoi. Ale jak możesz to zrobić?

Do kogo należy ten numer telefonu — jak go znaleźć?

Z tego artykułu dowiesz się, co możesz zrobić, aby dowiedzieć się, do kogo należy ten numer.

Ustalanie, do kogo należy numer telefonu

Niechciane rozmowy telefoniczne mogą być bardzo irytujące i niepokojące. Poniższe metody pokazują, co możesz zrobić, jeśli potrzebujesz więcej informacji o osobie, która do Ciebie dzwoni.

Użyj Google

Ogólnie rzecz biorąc, nie musisz znać się na technologii, aby wyszukać nieznany numer telefonu. Wszystko, czego potrzebujesz, to dostęp do Internetu, a następnie możesz zacząć od najbardziej oczywistej opcji.

Ponieważ masz swój nieznany numer dzwoniącego na telefonie komórkowym, skopiuj go, a następnie wklej w pasku wyszukiwania Google. Nie ma znaczenia, czy robisz to na telefonie komórkowym, czy na komputerze, po prostu uważaj, wpisując poprawny numer w pasku wyszukiwania.

Gdy to zrobisz, naciśnij Enter (lub dotknij ikony wyszukiwania, jeśli korzystasz z telefonu komórkowego) i sprawdź wyniki.

Jeśli Twój nieznany rozmówca opublikował numer telefonu publicznie w Internecie, pojawi się on w wynikach. Kliknij link i sprawdź nazwisko osoby, do której należy numer.

Użyj usługi wyszukiwania wstecznego numeru telefonu

białe strony

Dostępnych jest wiele usług wyszukiwania wstecznego numeru telefonu, ale nie wszystkie z nich działają dobrze. Niektóre są nawet stworzone do oszukiwania użytkowników. Trzymaj się z dala od opcji, które wymagają wypełnienia różnych ankiet lub czegokolwiek, w którym musisz zapłacić za usługę, zanim uzyskasz dostęp do witryny.

Z drugiej strony istnieją oficjalne i godne zaufania usługi, które wykonują swoją pracę. Whitepages to jedna z najlepszych opcji.

Whitepages ma w swojej bazie danych ponad 275 milionów osób, co pozwala na szybkie sprawdzenie przeszłości osoby, której numer posiadasz (pod warunkiem, że osoba ta znajduje się w ich bazie danych).

Aby dowiedzieć się więcej o danej osobie, wystarczy wpisać jej imię i nazwisko, a najlepiej miasto, w którym mieszka. Oczywiście, jeśli znasz inne informacje o osobie, którą chcesz zbadać, powinieneś wpisać je wszystkie, ponieważ wyniki będą dokładniejsze.

Ale oprócz sprawdzania przeszłości Whitepages oferuje usługi, takie jak odwrotne wyszukiwanie numeru telefonu, wyszukiwanie biznesowe i inne. Aby skorzystać z wyszukiwania wstecznego numeru telefonu, wystarczy wpisać numer telefonu nieznanego rozmówcy i nacisnąć Enter.

Jeśli numer jest zapisany w ich bazie danych, łatwo dowiesz się, do kogo należy. Dowiesz się również, gdzie mieszka ta osoba, i inne informacje, z których możesz skorzystać.

Inną usługą wyszukiwania numerów telefonów, którą możesz wypróbować, jest witryna 411. Bardzo przypomina Whitepages, więc nie będziesz miał problemów z ustaleniem rzeczy.

411com

Użyj Facebooka

Facebook pozwala swoim użytkownikom w pełni dostosować swoje profile na tej platformie, wprowadzając różnego rodzaju informacje o sobie. Jeśli chcesz, możesz ustawić swój adres e-mail tak, aby był widoczny dla wszystkich, a także ustawić swój numer telefonu.

Jeśli więc żadna z poprzednich metod nie działa, powinieneś spróbować wpisać numer telefonu w pasku wyszukiwania Facebooka, znajdującym się u góry strony (to jest miejsce, w którym zwykle szukałbyś osób, wpisując ich imiona i nazwiska).

Jeśli Twój nieznany rozmówca wpisał numer telefonu w swoim profilu, będziesz mógł dokładnie dowiedzieć się, kim jest ta osoba, ponieważ profil zostanie wyświetlony.

Zadzwoń pod numer

Na koniec możesz również zadzwonić pod numer, z którego odebrałeś połączenia, a następnie zapytać ich, kim są. Jeśli osoba nie chce odpowiedzieć, postępuj zgodnie z wcześniej wymienionymi metodami lub po prostu je zablokuj.

Nie pozwól, aby ktoś ponownie do ciebie dzwonił

W przypadku, gdy nieznany rozmówca nęka Cię, dzwoniąc późno w nocy, zawsze możesz zablokować jego numer telefonu, nawet nie próbując dowiedzieć się, kto dzwoni.

Wszystkie smartfony mają tę funkcję i jest całkiem łatwa w użyciu. Jeśli dana osoba zacznie używać innych numerów telefonów, aby ponownie do Ciebie zadzwonić, możesz przetestować niektóre metody, które znalazłeś w tym artykule. Z drugiej strony możesz również porozmawiać ze swoim dostawcą lub podjąć dalsze kroki.