Co publikować w swojej historii Snapchata

Historie Snapchata mogły zacząć się jako sposób na zachowanie niegdyś efemerycznych snapów do przyszłej konsumpcji, ale ponieważ użytkownicy bardziej przyzwyczaili się do tej standardowej funkcji Snapchata, znaleźli nowe i ciekawsze sposoby wyrażania siebie.

Co publikować w swojej historii Snapchata

W końcu, co wolałby zobaczyć twój przyjaciel – zwykłe zestawienie wszystkiego, co musiałeś dzisiaj zjeść, czy coś o wiele bardziej żywego, kreatywnego i zabawnego? Teraz masz szansę przenieść swoją grę Snapchat Story na wyższy poziom przy odrobinie wysiłku i dużej iskry.

Dzień z życia

Dobrze. Wiem, że właśnie powiedzieliśmy, że powinieneś zacząć od opisywania swojego dnia, ale bądź z nami przez chwilę.

Nie musisz mówić im o swoim prawdziwym dniu, chyba że zrobiłeś coś szczególnie ekscytującego. Wymyśl „dzień z życia” za pomocą dziwacznych podpisów. Może twoja seria zdjęć przedstawia cię jako superbohatera w swojej pracy lub odkrywcę walczącego z dziką przyrodą śródmieścia. To nie jest twoja autobiografia i nikt cię nie testuje. Baw się dobrze!

Jak…

Możesz wziąć to na kilka różnych kierunków: poważnie lub głupio.

Czy masz wyjątkową lub interesującą umiejętność, którą chciałbyś się podzielić? Skorzystaj z okazji, aby pokazać znajomym i obserwatorom, jak zrobić coś nowego.

 • Rzeźbienie ciasta
 • Obróbka drewna
 • Robienie na drutach
 • Grać na instrumencie
 • Walka na miecze
 • Wstaw tutaj swój specjalny talent

Nie używaj tylko jednego długiego filmu, aby szczegółowo opisać to, co robisz. Użyj krótkich, niemych filmów lub nieruchomych zdjęć, zarówno z tekstem, aby zilustrować kroki. Dołącz rysunki, aby uatrakcyjnić obrazy.

Upewnij się też, że nie posługujesz się nim zbyt technicznie. Nikt nie przesiedzi 15-minutowej serii zdjęć. Są szanse, że nie oglądają, więc mogą faktycznie naśladować twój proces. Chcą tylko zobaczyć, jak ktoś kompetentny robi coś fajnego. Pokaż je w krótkiej serii, która uchwyci najważniejsze elementy i pokaże gotowy produkt (jeśli dotyczy).

Jak napisać powieść

Martwisz się, że nie masz talentu wartego uwagi? Może twoja specjalna umiejętność nie jest tak atrakcyjna wizualnie. W porządku. Stwórz głupie poradniki, które bardziej skupiają się na rozrywce i żartach niż na nauczaniu.

 • Jak zabawiać dwulatka.
 • Jak nauczyć kota przewracać się.
 • Jak zrobić spaghetti (a następnie zrobić to niepoprawnie).

Tylko niebo ogranicza.

Odrzuć Zdjęcia

Jasne, Snapchat jest o tej chwili, ale to nie znaczy, że nie możesz zrobić szybkiego zdjęcia tego starego polaroidu z twoim najlepszym sportowym strzemionami i bransoletkami w lecie '92. Możesz też objąć swoje żałosne lata i pokazać światu swoją drugą fazę gotycką lub swoje matowe wskazówki. Zabierz swoich obserwujących w podróż w głąb pamięci, bez względu na koszt dla twojego ego.

Żołnierzyki

Naprawdę, to może być cokolwiek zabawka. Czy masz Furby zbierającego kurz w Twojej szafie? Co powiesz na starą figurkę Buzza Astrala, lalkę trolla lub Raggedy Anne? Zwariować.

Po wybraniu przedmiotu zabierz go ze sobą na wycieczki. Wybierasz się na wycieczkę w góry? Zabierz je ze sobą i uchwyć, ciesząc się widokiem, wspinając się na drzewo lub kłócąc się z żabą. Wybierasz się na wycieczkę do centrum? Nie zapomnij przyłapać swojego nowego przyjaciela na margaricie, czytaniu dziwacznej literatury w księgarni lub zatrzymywaniu taksówki.

Zasadniczo możesz zrobić dzień z życia, ale nie Twój życie. Możesz też użyć go jako wizytówki, aby ludzie wiedzieli, że naprawdę odbyłeś tę podróż do Rzymu, gdy zobaczą, jak twoja znak rozpoznawczy próbuje utrzymać Krzywą Wieżę w Pizie.

Opowiedz głupią historię

Może to brzmieć jak pomysł z codziennego życia, o którym wspomnieliśmy powyżej, ale przenosi go na wyższy poziom, ponieważ jest całkowicie fikcyjny. Użyj pluszaków, przyjaciół, rysunków, gliny itp. Opowiedz krótką historię, aby Twoi znajomi się uśmiechnęli. Niech będzie zwięzły i głupi. Nikt nie przychodzi na Snapchat, żeby wziąć udział w dramacie. Po to jest Facebook.

Filtruj wpadki

Niezależnie od tego, czy są prawdziwe, czy wyreżyserowane, czasami filtry Snapchata nie układają się tak, jak chcieliśmy, a czasami układają się po prostu zbyt idealnie. Wyciągnij kilka filtrów Snapchata i zacznij przyciągać. Utwórz krótką kolekcję głupkowatych (i może trochę nieodpowiednich) faux-pas filtrów, aby podzielić się nimi z przyjaciółmi.

Wydaje się, że nie możesz uchwycić właściwego wpadki? Po prostu filtruj swoje zwierzęta. Wszyscy kochają zwierzęta.

Historia Snapchata nie jest

Niezależnie od tego, czy wybierasz pomysł z tej listy, czy też wymyślasz własny, istnieje kilka nieodpowiedzialnych historii Snapchata, które zbyt wiele osób ignoruje. Uważaj na wszystkie poniższe elementy:

 • Wykorzystując wszystkie swoje zatrzaski. – Nie dodawaj każdego zdjęcia, które zrobisz do swojej historii. To kuszące, ponieważ nie chciałbyś, aby ludzie przegapili idealne zdjęcie, ale to tylko sprawi, że ludzie będą mniej skłonni w ogóle spojrzeć na twoją historię. Kto chce przewijać dziesiątki zdjęć dziennie – z których żaden nie jest połączony?
 • Historie są za długie. – Wspomnieliśmy już o tym powyżej, ale warto to powtórzyć. Jeśli robisz historię tematyczną (a powinieneś), nie przesadzaj z tym, jak długo to zrobisz. Nawet głupie historie i poradniki powinny być ograniczone.
 • Historie są za krótkie. – Z drugiej strony, jeśli nie uwzględnisz wystarczającej liczby snapów, ludzie nie zrozumieją twojego punktu. Staraj się, aby długość historii wynosiła od 3 do 6 przystawek, w zależności od tematu.
 • Za dużo powtórzeń. – Jeśli codziennie wyjmiesz Furby, to się zestarzeje. Nie czuj potrzeby codziennego tworzenia historii i nie powtarzaj tej samej historii.
 • Wymagany dźwięk. – Jasne, niektóre filmy są wzmocnione dźwiękiem, ale nie każdy będzie mógł zwiększyć głośność, gdy są w drodze. Jest znacznie bardziej prawdopodobne, że zobaczą Twoją historię i spodobają się jej, jeśli nie będą musieli jej słuchać.

Masz pomysł na kreatywne opowiadanie historii Snapchata, którego nie uwzględniliśmy? Udostępnij to w komentarzach!