Dlaczego Microsoft Bluetooth Enumerator?

Bluetooth jest standardem połączeń bezprzewodowych od wieków i przez lata został znacznie unowocześniony. Co dziwne, niezgodności między urządzeniami nadal nękają popularny Bluetooth. Niezgodności powodują powolne połączenie i złą komunikację między urządzeniami.

Dlaczego Microsoft Bluetooth Enumerator?

Microsoft Bluetooth Enumerator to zestaw protokołów, zasadniczo zestaw wytycznych, służący do organizowania i ułatwiania przesyłania danych między urządzeniami Bluetooth. Jeśli nie znasz terminu „enumerator”, urządzenia te są zwykle określane jako adaptery Bluetooth lub, częściej, klucze sprzętowe.

Jak to działa

W skrócie, Microsoft Bluetooth Enumerator (dongle) to bezprzewodowy adapter, który umożliwia komputerowi bez zintegrowanego Bluetooth nawiązanie połączenia z urządzeniem Bluetooth, takim jak klawiatury Bluetooth, telefony komórkowe i myszy. Ten typ klucza sprzętowego pomaga komputerowi komunikować się z urządzeniami, z którymi inaczej nie byłby w stanie się skomunikować.

Mówiąc bardziej technicznie, moduł wyliczający Bluetooth działa dzięki zintegrowanemu radiu Bluetooth, które wysyła sygnały elektroniczne w kodzie binarnym.

Wyłącz moduł wyliczający Microsoft Bluetooth

Jeśli nie potrzebujesz klucza, po prostu nie musisz go używać. Dopiero gdy zaczyna zakłócać działanie innych urządzeń Bluetooth, staje się to problemem. Rozwiązanie tutaj jest dość proste: wyłącz urządzenie, dopóki nie będziesz go potrzebować. Oto jak wyłączyć moduł wyliczający Microsoft Bluetooth:

Wyłącz moduł wyliczający Microsoft Bluetooth

 1. Iść do Początek.
 2. Znajdź lub wpisz „Panel sterowania” w polu wyszukiwania.
 3. otwarty Panel sterowania.
 4. Znaleźć Sprzęt i dźwięk ikonę i kliknij ją.
 5. Znaleźć Menadżer urządzeń i kliknij go.
 6. Znaleźć Bluetooth na liście i kliknij go dwukrotnie.
 7. Kliknij prawym przyciskiem myszy Moduł wyliczający Microsoft Bluetooth.
 8. Wybierać Nieruchomości.
 9. Kliknij Kierowca
 10. Kliknij Wyłączyć
 11. Potwierdź klikając tak.

Microsoft Bluetooth Enumerator powinien być teraz wyłączony i nie powinien już zakłócać pracy innych urządzeń Bluetooth.

Ponowna instalacja programu Microsoft Bluetooth Enumerator

Podobnie jak w przypadku każdego urządzenia, klucze Bluetooth również mają tendencję do łamania się lub zaczynają dziwnie zachowywać się. Jeśli tak się stanie z twoim Enumeratorem, najlepiej jest go ponownie zainstalować. Proces usuwania funkcji jest dość prosty. Ponowna instalacja zajmie jednak trochę czasu i poświęcenia.

Odinstaluj to

 1. Postępuj zgodnie z instrukcjami od poprzedniego przewodnika aż do kroku numer 6.
 2. Kliknij lewym przyciskiem myszy Moduł wyliczający Microsoft Bluetooth.

  Odinstaluj to

 3. Znajdź i kliknij przycisk „X” w górnym menu okna.
 4. Potwierdź klikając Odinstaluj. Spowoduje to odinstalowanie sterownika.

Teraz, po pomyślnym odinstalowaniu programu Microsoft Bluetooth Enumerator, będziesz musiał zainstalować go od zera. Może to zająć trochę pracy, do której możesz nie być przyzwyczajony.

Ponowna instalacja

Istnieją 3 metody, których można użyć do ponownej instalacji modułu wyliczającego Bluetooth.

Metoda 1: Zmień nazwę pliku Bth.inf

Aby zainstalować lub ponownie zainstalować dowolny stos lub urządzenie innej firmy, będziesz musiał zmienić nazwę odpowiedniego pliku .inf. Potrzebujemy tutaj %WINDIR%infBth.inf. Oto jak to zrobić:

 1. Kliknij Początek.
 2. Wpisz „Uruchom” w polu wyszukiwania i naciśnij Enter.
 3. w Uruchomić menu, które się pojawi, wpisz „%windir%inf”.
 4. Kliknij ok.
 5. Znaleźć inf plik informacyjny i kliknij go prawym przyciskiem myszy.
 6. Uderzyć Przemianować i wpisz „Bth.bak”.

Metoda 2: Pobierz sterownik

Znajdź dokładny model swojego urządzenia Bluetooth, wpisując nazwę modelu laptopa w Google. Po znalezieniu pobierz odpowiedni sterownik i zainstaluj go.

Metoda 3: Zainstaluj sterownik

Trzecim i być może najłatwiejszym sposobem ponownej instalacji modułu wyliczającego Bluetooth jest po prostu jego aktualizacja.

 1. Kliknij Początek.
 2. Wpisz „devmgmt.msc” i naciśnij Enter.
 3. Znajdź swój klucz Bluetooth.
 4. Kliknij go prawym przyciskiem myszy.
 5. Kliknij Uaktualnij sterownik.
 6. Wykonaj wszystkie czynności opisane w Kreator aktualizacji sprzętu.

Czy moduł wyliczający Bluetooth firmy Microsoft jest przydatny?

Chociaż używaliśmy technologii Bluetooth do przesyłania plików, takich jak piosenki i zdjęcia, obecnie znacznie łatwiej jest to zrobić online. Jednak Bluetooth jest zastępczo wszechobecny w naszym życiu i nawet go nie zauważamy. Po pierwsze, używamy go do głośników bezprzewodowych, aby słuchać naszej ulubionej muzyki lub rozmawiać przez telefon. Używamy go do łączenia się z naszym samochodem. I będziemy nadal z niego korzystać, gdy IoT (Internet Rzeczy) zacznie się rozwijać w przyszłości.

Bez modułu Microsoft Bluetooth Enumerator Twój laptop nie byłby w stanie komunikować się z urządzeniami bezprzewodowymi. Nawet jeśli oba urządzenia, które próbujesz połączyć, są gotowe do połączenia z Internetem, połączenie Bluetooth jest znacznie silniejsze ze względu na mniej zakłóceń. Jeśli w tej chwili nie potrzebujesz Enumeratora Bluetooth i przeszkadza on innym urządzeniom, nie musisz go odinstalowywać, możesz go po prostu wyłączyć.

Czy korzystasz z Bluetootha?

Czy korzystasz z Bluetootha? Z jakich urządzeń Bluetooth korzystasz i czy planujesz rozszerzyć listę? Czy uważasz, że Bluetooth jest przydatny, czy nie? Podaj nam swoje dwa grosze w sekcji komentarzy poniżej.