Gdzie są przechowywane pliki do pobrania Apple Books w systemie macOS?

Korzystając z aplikacji Apple Books w systemie macOS (wcześniej znanej jako iBooks), możesz pobierać książki na komputer Mac, iPhone, iPada lub inne urządzenia z systemem iOS, aby czytać je w trybie offline. b

Gdzie są przechowywane pliki do pobrania Apple Books w systemie macOS?

Gdzie są przechowywane pliki do pobrania Apple Books na komputerze Mac? Nie ma Książki folder w katalogu użytkownika i nie ma Pokaż w Finderze opcja podczas przeglądania pobranych książek w aplikacji.

Odpowiedź brzmi, że pobrana lokalizacja Apple Books zależy od rodzaj pliku, którego szukasz. Dzieje się tak, ponieważ aplikacja Książki umożliwia użytkownikom przeglądanie i czytanie zarówno książek zakupionych w Apple Books Store, jak i zgodnych plików ePUB, które użytkownik ręcznie dodaje do aplikacji.

Pobierz ibooki

Lokalizacja Apple Books dla zakupionych książek

Książki kupione w Apple Books Store, a następnie pobrane na komputer Mac można znaleźć w następującej lokalizacji, otwierając Książki informator.

$ otwórz ~/Library/Containers/com.apple.BKAgentService/Data/Documents/iBooks/Books

Kupiono lokalizację pobierania książek Apple

Znajdziesz tam listę plików ePUB dla zakupionych książek. Niestety, Apple używa unikalnych identyfikatorów nazw plików, więc aby znaleźć książki, których szukasz, musisz skorzystać z funkcji Szybki przegląd.

Inną kwestią jest to, że książki kupione w Apple Books Store są chronione systemem zarządzania prawami cyfrowymi (DRM), więc chociaż możesz tworzyć kopie zapasowe tych plików do użytku w aplikacji Książki, nie będziesz mógł ich otworzyć w innym e-booku aplikacje takie jak Calibre.

Lokalizacja Apple Books dla książek importowanych z iCloud

Jeśli zaimportowałeś kompatybilne pliki ePUB i PDF do iBooks, aplikacja zsynchronizuje je za Ciebie przez iCloud, dzięki czemu będziesz mógł je czytać na urządzeniach z systemem iOS i innych komputerach Mac.

Ten proces w przypadku plików ePUB i PDF oznacza jednak, że te książki są przechowywane oddzielnie od książek zakupionych.

Najpierw musisz upewnić się, że Twoje konto iCloud jest skonfigurowane do synchronizowania zaimportowanych książek.

Aby skonfigurować iCloud do synchronizacji z zaimportowanymi książkami, przejdź do Preferencje systemowe > iCloud > Opcje dysku iCloud upewnić się że Książki sprawdzone.

Synchronizacja książek Apple icloud

Gdy to nastąpi, możesz: Terminal polecenie, aby przejść do odpowiedniego katalogu na komputerze Mac, ponieważ jeśli spróbujesz nawigować tam ręcznie w Finderze, zamiast tego wyświetli się folder dokumentów iCloud. Otwórz aplikację Terminal i otwórz katalog iBooks za pomocą otwarty Komenda.

$ otwórz ~/Library/Containers/com.apple.BKAgentService/Data/Documents/iBooks

To polecenie Otwórz otworzy okno Findera wyświetlające wszystkie zaimportowane pliki Apple Books.Apple Books pobierz lokalizację icloud

Ponieważ dodałeś te pliki do aplikacji Apple Books, nie powinny one mieć DRM i dlatego możesz kopiować i tworzyć kopie zapasowe tych plików do użytku w innych aplikacjach zgodnych z formatem ePUB.

Tworzenie kopii zapasowych pojedynczych książek Apple

Powyższe kroki są przydatne, jeśli chcesz pobrać kopie zapasowe całej biblioteki Apple Books lub przynajmniej wielu jej tytułów.

Jeśli chcesz wykonać kopię zapasową tylko jednej lub dwóch książek, możesz zamiast tego uruchomić aplikację Apple Books, znaleźć i pobrać żądaną książkę, a następnie po prostu kliknąć i przeciągnąć książkę z aplikacji na pulpit (lub dowolny inny katalog w Znalazca).

Ten proces utworzy poprawnie nazwany plik ePUB, który możesz następnie ręcznie przenieść lub utworzyć kopię zapasową. Obowiązują te same ograniczenia z DRM dla zakupionych książek.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak wydobyć więcej z iBooks, przeczytaj więcej artykułów TechJunkie, w tym The Best Audible Alternatives for Audiobooks – 2019 i How To Buy Kindle books na iPhonie lub iPadzie.

Jeśli masz jakieś wskazówki lub porady dotyczące lepszego zarządzania Apple Books, zostaw nam komentarz poniżej!