Czy widzisz, kto oglądał Twoje rolki na Instagramie? Nie!

Jeśli chcesz poprawić swoją grę na Instagramie i zdobyć więcej obserwujących, tworzenie bębnów to świetny sposób, aby to zrobić. Te krótkie, ekscytujące filmy pozwolą Ci zdobyć popularność, a nawet mogą Cię odkryć, jeśli masz konto publiczne.

Czy widzisz, kto oglądał Twoje rolki na Instagramie? Nie!

Podczas tworzenia rolek na Instagramie jedną z rzeczy, których możesz być ciekaw, jest to, kto je ogląda. Jeśli chcesz dowiedzieć się, kto oglądał Twoje rolki na Instagramie, ten artykuł jest dla Ciebie. Omówimy to pytanie szczegółowo i dostarczymy ważnych informacji na temat statystyk Reel na Instagramie.

Czy widzisz, kto ogląda Twoje bębny na Instagramie?

Niestety, Instagram nie pozwala zobaczyć, kto oglądał Twoje rolki na Instagramie. Istnieje kilka potencjalnych powodów.

Po pierwsze, jeśli masz konto publiczne i publikujesz szpulę, prawdopodobnie będzie ona miała tysiące wyświetleń. Dostarczenie listy wszystkich widzów potencjalnie spowodowałoby trudności techniczne dla Instagrama. Co więcej, z czasem ta funkcja stałaby się nużąca. Wyobraź sobie przewijanie tysięcy nazwisk tylko po to, aby zobaczyć, czy możesz znaleźć jedną lub dwie konkretne osoby, które oglądały Twój bęben.

Kolejną rzeczą do rozważenia jest prywatność. Chociaż możesz chcieć wiedzieć, kto oglądał Twoje bębny, pomyśl o odwrotnej sytuacji. Kiedy przeglądasz bębny i oglądasz jeden, możesz nie chcieć, aby ktokolwiek wiedział, że go oglądałeś. Zachowanie prywatności podczas przeglądania bębnów jest zaletą, a nie wadą.

Nawet jeśli nie widzisz, kto oglądał Twoje bębny, możesz zobaczyć, ile osób je obejrzało:

 1. Otwórz aplikację Instagram i przejdź do sekcji bębnów.

 2. Znajdź rolkę, dla której chcesz zobaczyć liczbę wyświetleń.
 3. Stuknij numer pod ikoną serca.

 4. Zobaczysz, ile razy rozegrano Twój bęben.

Oprócz tego możesz zobaczyć listę osób, które polubiły lub skomentowały Twoje bębny:

 1. Otwórz aplikację Instagram i przejdź do sekcji bębnów.

 2. Znajdź rolkę, dla której chcesz zobaczyć listę osób, które ją polubiły lub skomentowały.
 3. Aby wyświetlić listę osób, które go polubiły, dotknij numeru pod ikoną serca. Aby wyświetlić listę osób, które skomentowały rolkę, stuknij liczbę pod dymkiem.

Ponieważ nie ma bezpośredniego sposobu, aby zobaczyć, kto oglądał Twoje bębny, możesz skorzystać z jednej z alternatyw, aby przynajmniej zobaczyć, kto je polubił lub skomentował, co może dać ci pewien wgląd. Te metody nie są niezawodne, ale mogą pomóc.

Inną metodą sprawdzenia, kto polubił lub skomentował, jest opublikowanie rolki w swojej historii. Jeśli udostępnisz swoją rolkę również w swoich historiach na Instagramie, będziesz mógł zobaczyć, kto ją oglądał. Po prostu dotknij "Dodaj rolkę do swojej historii", gdy skończysz nagrywać.

Następną metodą, która może pomóc Ci dowiedzieć się, kto oglądał Twój bęben, jest sprawdzenie sekcji z opowiadaniami. Zwykle kilka pierwszych osób w sekcji to osoby, z którymi często się kontaktujesz. Oczywiście nie oznacza to, że ci ludzie rzeczywiście oglądali Twój bęben, ale może to dać ci wyobrażenie o tym, kto najprawdopodobniej go widział.

Na koniec zwróć uwagę na to, kto często lubi i komentuje Twoje posty i historie. Ci ludzie zazwyczaj również oglądają Twoje bębny.

Jak sprawdzić statystyki rolek na Instagramie?

Oprócz podstawowych statystyk wymienionych powyżej, Instagram ma funkcję o nazwie Instagram Insights. Ta funkcja pozwala dowiedzieć się więcej o trendach dotyczących nagranych bębnów. Możesz zobaczyć, co lubi, a co nie lubi Twoja publiczność, które bębny są najpopularniejsze itp. Instagram Insights umożliwia wyciąganie wniosków i dostosowywanie strategii, aby przyciągnąć więcej widzów.

Pamiętaj, że ta opcja jest dostępna tylko w aplikacji mobilnej Instagram. Możesz też uzyskać dostęp do tej opcji tylko wtedy, gdy masz konto biznesowe lub konto twórcy. Na szczęście możesz się na nie łatwo przełączyć. Warto wspomnieć, że jeśli masz konto prywatne, przejście na firmę lub twórcę upubliczni je.

Wykonaj poniższe czynności, aby przełączyć się na konto firmowe lub konto twórcy:

 1. Otwórz aplikację Instagram.

 2. Stuknij swoje zdjęcie profilowe w prawym dolnym rogu.

 3. Stuknij trzy linie w prawym górnym rogu.

 4. Dotknij "Ustawienia".

 5. Dotknij "Konto".

 6. Stuknij „Przełącz na konto profesjonalne”.

 7. Jeśli przełączasz się z konta osobistego, zobaczysz listę kategorii, które możesz wybrać, aby specjalizować swój profil. Niektóre kategorie to artysta, bloger, społeczność, edukacja, pisarz, fotograf itp.
 8. Jeśli chcesz, połącz stronę na Facebooku z kontem na Instagramie.
 9. Zakończ konfigurowanie konta.

Będziesz mieć teraz dostęp do statystyk na Instagramie. Oto jak je znaleźć w aplikacji mobilnej Instagram:

 1. Otwórz aplikację Instagram.

 2. Stuknij swoje zdjęcie profilowe.

 3. Stuknij trzy linie w prawym górnym rogu.

 4. Kliknij „Wgląd”.

Jeśli chcesz wyświetlić statystyki dotyczące konkretnego bębna, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz aplikację Instagram.

 2. Stuknij swoje zdjęcie profilowe i otwórz sekcję bębnów.

 3. Znajdź rolkę, dla której chcesz uzyskać wgląd i dotknij trzech kropek.

 4. Kliknij „Wyświetl statystyki”.

Instagram Insights pozwala zbierać cenne informacje na temat Twoich rolek i ogólnych trendów z nimi związanych. Oto, co możesz wyświetlić:

 • Osiągnięte konta — pokazuje, ile osób obejrzało Twój bęben. Zobaczysz liczbę osób, które widziały Twój bęben przynajmniej raz.
 • Odtworzenia – pokazuje, ile razy grano na Twoim bębnie. Ta liczba jest zwykle wyższa niż liczba osiągniętych kont, ponieważ niektóre osoby zobaczą Twój bęben więcej niż raz.
 • Polubienia — ten wskaźnik pokazuje, ile osób polubiło Twój bęben.
 • Komentarze – pokazuje liczbę komentarzy na bębnie.
 • Zapisy — te dane informują o tym, ile osób dodało do zakładek Twoją rolkę.
 • Udziały – ta liczba informuje, ile razy użytkownicy Instagrama udostępnili Twoją rolkę lub wysłali ją innej osobie.

Jak wcześniej wspomniano, możesz wyświetlić te informacje dla wszystkich swoich bębnów i każdego bębna. Dane pomogą Ci uzyskać szczegółowy przegląd tego, co preferują Twoi odbiorcy, umożliwiając w ten sposób odpowiednie dostosowanie bębnów.

Jeśli jesteś nowy w statystykach i rolkach na Instagramie, możesz wykonać kilka czynności, aby poeksperymentować i szybko dowiedzieć się, co lubią Twoi odbiorcy:

 • Wypróbuj różne style — na początku może być trudno powiedzieć, co lubi Twoja publiczność. Eksperymentując z różnymi stylami, możesz ocenić liczbę polubień, komentarzy, zapisów i udostępnień, które otrzymuje każdy styl, uzyskując w ten sposób wgląd w to, co działa dla Twoich odbiorców. Wypróbuj różne filtry i efekty. Z czasem dowiesz się, co odpowiada Tobie i Twoim odbiorcom.
 • Eksperymentuj z długościami rolek – Maksymalna długość rolki to 60 sekund. Ale to nie znaczy, że zawsze powinieneś robić tak długie bębny. Czasami krótsze bębny są bardziej efektywne. W zależności od rodzaju publikowanych bębnów i preferencji odbiorców możesz wybrać optymalną długość.
 • Przetestuj różne ustawienia dźwięku – Oprócz cieszenia się samą rolką, Twoi widzowie doceniają również dobry dźwięk. Jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o dźwięk do swoich bębnów. Przede wszystkim możesz zdecydować się na użycie oryginalnego dźwięku ze swojego filmu. To dobra opcja, jeśli jesteś na koncercie lub nagrywasz rozmowę. Zwróć uwagę na jakość dźwięku; jeśli jest kiepski, widzom prawdopodobnie się to nie spodoba. Inną opcją jest użycie narracji. Jeśli nagrywasz przepis lub wyjaśniasz proces, dobrym pomysłem jest nagranie swojego głosu i użycie go na bębnie. Możesz także użyć utworu z biblioteki muzycznej Instagram. Cokolwiek wybierzesz, upewnij się, że pasuje do typu i przeznaczenia Twojego kołowrotka.
 • Spróbuj publikować szpule o różnych porach i dniach — czas jest niezbędny. Na przykład, jeśli publikujesz szpulę o 1 w nocy, najprawdopodobniej nie przyciągniesz takiej samej liczby widzów, jak publikując o 18:00. To samo dotyczy publikowania w różne dni: rolki opublikowane w poniedziałek rano nie przyciągną takiej uwagi, jak te opublikowane w niedzielę rano. Oczywiście nie ma uniwersalnych czasów na publikowanie szpuli. Zależy to w dużej mierze od odbiorców, ich wieku itp. Załóżmy, że celujesz w starszych odbiorców. Jeśli opublikujesz swoją rolkę o 2 w nocy w sobotę, prawdopodobnie nie uzyskasz wielu wyświetleń.

Jak sprawdzić czyjeś wyświetlenia rolek na Instagramie?

Oprócz sprawdzania wyświetleń, polubień i komentarzy na swoich bębnach, Instagram pozwala zrobić to samo dla kogoś innego. Jeśli chcesz sprawdzić, ile osób obejrzało czyjąś rolkę na Instagramie, wykonaj poniższe czynności:

 1. Otwórz aplikację Instagram.

 2. Znajdź kołowrotek, dla którego chcesz sprawdzić widoki i dotknij go.
 3. Stuknij numer pod ikoną serca. Zobaczysz liczbę odtworzeń i listę osób, którym podobał się bęben.

Zapieczętuj umowę z rolkami

Chociaż Instagram nie pozwala zobaczyć, kto konkretnie oglądał Twoje bębny, pozwala zobaczyć liczbę osób, które je oglądały. Dodatkowo zawsze możesz zobaczyć listę osób, które polubiły i skomentowały Twoje bębny.

Jeśli chcesz śledzić trendy i postępy swoich bębnów, przełącz swoje konto na profesjonalne i ciesz się statystykami na Instagramie. Ta funkcja pozwala zagłębić się w bębny i dostosować je do preferencji odbiorców.

Czy często publikujesz rolki na Instagramie? Czy śledzisz, ile osób je ogląda? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.