Dlaczego moja wiadomość ma tylko jeden znacznik w WhatsApp?

Jeśli jesteś nowy w WhatsApp, możesz być zdezorientowany tymi wszystkimi szarymi i niebieskimi kleszczami. WhatsApp używa tego systemu, aby poinformować Cię, czy Twoja wiadomość została dostarczona i czy druga osoba ją przeczytała, czy nie. Gdy zrozumiesz, jak działa system, będziesz mógł śledzić, co dzieje się z Twoją wiadomością.

Dlaczego moja wiadomość ma tylko jeden znacznik w WhatsApp?

Ta funkcja ułatwia komunikację i została wprowadzona w celu uniknięcia ewentualnych nieporozumień. W tym artykule dowiesz się wszystkiego o tikach WhatsApp i wreszcie zrozumiesz, co oznacza pojedynczy tik.

Dlaczego moja wiadomość ma tylko jeden tik?

Zdecydowałeś się wysłać SMS-a do znajomego przez WhatsApp. To łatwy sposób na wysłanie wiadomości lub zdjęcia bez płacenia ani grosza. Może twój przyjaciel wyjechał za granicę i to jest najłatwiejszy sposób na utrzymywanie kontaktu. Gdy tylko wyślesz wiadomość (jeśli masz dobre połączenie internetowe), pod tekstem pojawi się jeden szary haczyk.

Być może zauważyłeś, że czasami szary kleszcz zamienia się natychmiast w dwa szare kleszcze, ale czasami zajmuje to trochę czasu. Jeśli w Twojej wiadomości był tylko jeden tik przez wiele godzin, możesz pomyśleć, że zrobiłeś coś złego. Ale tak nie jest.

Jeden szary haczyk oznacza, że ​​wiadomość została pomyślnie wysłana, ale nie została jeszcze dostarczona. To nie twoja wina. Oznacza to po prostu, że druga osoba ma wyłączony telefon lub że w tej chwili nie korzysta z Internetu. Mogą też mieć problemy z siecią.

Jeśli czekasz godzinami, ale nadal jest tylko jeden tik, nie oznacza to, że druga osoba Cię ignoruje. Mogą być zajęci lub nie mieli szansy na połączenie z Internetem. W tym momencie nadal nie są świadomi, że wysłałeś im wiadomość. Krótko mówiąc, będą musieli podłączyć swój telefon do Internetu, aby otrzymać powiadomienie.

whatsapp

WhatsApp tylko jeden tik

Co oznaczają dwa kleszcze?

Podczas gdy jeden kleszcz jest zawsze szary, dwa kleszcze mogą mieć różne kolory. Dwa szare ptaszki oznaczają, że wiadomość została pomyślnie dostarczona na telefon drugiej osoby, ale nadal jej nie otworzyła. Kiedy te znaczniki zmieniają się w dwa niebieskie znaczniki, oznacza to, że odbiorca otworzył i przeczytał Twoją wiadomość.

Czy mogę wyłączyć kleszcze?

Istnieją dwa rodzaje użytkowników WhatsApp. Pierwszy typ uwielbia tę funkcję, ponieważ zawsze wie, co dzieje się z ich przesłaniem. Daje nam to pewien poziom kontroli i może nas uspokoić, że nie jesteśmy ignorowani.

Drugi typ nie dba o kleszcze i może uważać, że naruszają one prywatność. Niestety nie można wyłączyć wszystkich kleszczy. Tak działa WhatsApp i być może będziesz musiał wybrać inną platformę, jeśli chcesz całkowicie ich uniknąć.

Istnieje jednak możliwość wyłączenia niebieskich kleszczy. W ten sposób druga osoba będzie wiedziała, że ​​wiadomość została do Ciebie dostarczona, ale nie będzie wiedziała, czy ją otworzyłeś, czy nie. Możesz wyłączyć niebieskie ptaszki, wchodząc w Ustawienia, a następnie dotykając Konto, a następnie Prywatność.

W sekcji Prywatność zobaczysz znak z napisem Potwierdzenia przeczytania. Gdy wyłączysz tę opcję, ludzie nie będą już mogli zobaczyć, czy przeczytałeś ich wiadomość, czy nie. Pamiętaj, że gdy to zrobisz, nie będziesz też mógł zobaczyć, czy inne osoby przeczytały Twoje wiadomości. To ulica dwukierunkowa.

Oczywiście zawsze możesz ponownie włączyć niebieskie ptaszki, jeśli chcesz sprawdzić, czy ktoś przeczytał Twoją wiadomość.

Jednak w przypadku czatów grupowych nie będziesz w stanie ukryć, że przeczytałeś wiadomość. Nadawca zawsze widzi nazwiska osób, które przeczytały ich wiadomość. Jeśli wysłałeś wiadomość na czacie grupowym, niebieskie ptaszki pojawią się tylko wtedy, gdy wszyscy uczestnicy otworzą Twoją wiadomość.

whatsapp jeden tik

Opanowanie kleszczy WhatsApp

Wiesz już wszystko o kleszczach WhatsApp i możesz je wykorzystać na swoją korzyść. Następnym razem, gdy zobaczysz tylko jeden tik, będziesz wiedział, że nie jest to powód do paniki. Jeden tik w zasadzie oznacza, że ​​druga osoba Cię nie ignoruje, wiadomość po prostu nie została jeszcze do niej dostarczona.

Co myślisz o kleszczach WhatsApp? Czy uważasz je za przydatne? Zapraszam do podzielenia się swoją opinią w sekcji komentarzy poniżej.