Jak ukryć swój status online w WhatsApp

Użytkownicy stają się coraz bardziej świadomi tego, jak narażona jest ich prywatność w WhatsApp. Pojawiasz się online dla grupy kontaktów, po prostu otwierając wiadomość, i może to dawać ludziom fałszywe wrażenie, że jesteś dostępny na czacie za każdym razem, gdy korzystasz z aplikacji. Ale małą sztuczką, która może pomóc, jest wyłączenie statusu online w WhatsApp.

Jak ukryć swój status online w WhatsApp

Jeśli szukałeś sposobów na ukrycie swojego statusu online w WhatsApp, jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o tej sztuczce, niezależnie od tego, czy korzystasz z WhatsApp na komputerze PC, iPhonie czy użytkowniku Androida.

Jak ukryć swój status online w WhatsApp na iPhonie?

Status „Ostatnio widziany” WhatsApp pozwala użytkownikom zobaczyć, kiedy ostatnio inne osoby były online w aplikacji i czy aktualnie korzystają z platformy. Choć może to być wygodne dla niektórych użytkowników, dla innych jest to poważny problem dotyczący prywatności. Wyłączenie statusu online to pierwszy logiczny krok do ochrony prywatności.

Pamiętaj jednak, że po wyłączeniu statusu „Ostatnio widziane” nie będziesz również mógł zobaczyć statusu online swoich kontaktów.

Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone'a i chcesz ukryć swój status online w aplikacji, wykonaj poniższe czynności.

 1. Uruchom WhatsApp na swoim iPhonie.

 2. Stuknij w przycisk „Ustawienia” w dolnym menu.

 3. Przejdź do sekcji „Konto”.

 4. Stuknij w przycisk „Prywatność” z listy opcji.

 5. Pojawi się nowa lista opcji, na której możesz zmienić osoby, które mogą zobaczyć Twoje dane osobowe. Stuknij w „Ostatnio widziane”, aby dostosować ustawienia statusu online.

 6. Ukryj swój status „Ostatnio widziany”, dotykając „Nikt”. Możesz wybrać „Moje kontakty”, jeśli chcesz, aby tylko Twoje kontakty widziały Twój status, lub „Wszyscy”, aby wszyscy widzieli Twój status „Ostatnio widziane”.

Jak ukryć swój status online w WhatsApp na urządzeniu z Androidem?

Ludzie często chcą ukryć swój status online, aby zachować dla siebie odrobinę prywatności. Jeśli lepiej jest wysyłać SMS-y na WhatsApp w trybie incognito, możesz to zrobić na swoim urządzeniu z Androidem. Wystarczy wykonać poniższe czynności.

 1. Uruchom WhatsApp na swoim urządzeniu z Androidem.

 2. Stuknij w trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Wybierz „Ustawienia” i przejdź do sekcji „Konto”.

 4. Przejdź do „Prywatność”.

 5. Stuknij w „Ostatnio widziane” i wybierz „Nikt”, jeśli chcesz całkowicie ukryć swój status online. Dotknij „Moje kontakty”, jeśli chcesz, aby Twoje kontakty widziały tylko Twój status online.

Jak ukryć swój status online w WhatsApp na komputerze?

Jeśli korzystasz z WhatsApp na swoim komputerze, prawdopodobnie korzystasz z wersji internetowej WhatsApp. Ta wersja nie pozwala na modyfikowanie statusu online na stronie ustawień, tak jak w przypadku smartfona.

Zamiast tego musisz zainstalować wtyczki do swojej przeglądarki. Zakładając, że używasz Chrome, możesz użyć dwóch wtyczek. Wystarczy wykonać poniższe czynności.

 1. Przejdź do sklepu internetowego Google Chrome i wyszukaj rozszerzenie „WAIncognito”.

 2. Zainstaluj rozszerzenie, aby korzystać z WhatsApp bez pojawiania się online.

 3. Stuknij rozszerzenie, aby dostosować ustawienia. Możesz zaznaczyć pole obok opcji „Nie wysyłaj ostatnio widzianych aktualizacji”, aby ukryć swój status online.

Możesz także zainstalować wtyczkę o nazwie WA Web Plus. Po prostu dodaj wtyczkę do przeglądarki Chrome, uzyskaj dostęp do sieci WhatsApp w zwykły sposób i wykonaj poniższe czynności:

 1. Po otwarciu WhatsApp Web dotknij wtyczki WA Web Plus.

 2. Zaznacz pole obok „Ukryj online”, aby ukryć swój status online przed kontaktami.

 3. Jeśli zmiany nie zostaną zastosowane od razu, po prostu załaduj ponownie aplikację internetową WhatsApp.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy mogę czatować, będąc offline w WhatsApp?

Tak! Istnieją dwie przydatne sztuczki, których możesz użyć, aby czytać wiadomości w WhatsApp i odpowiadać na nie, a jednocześnie pozostawać w trybie offline. Pierwsza jest bardziej bezpośrednia i polega na odpowiedzi na wiadomość poprzez panel powiadomień:

· W przypadku użytkowników iPhone'a wystarczy przesunąć wiadomość z panelu powiadomień w lewo, wybrać opcję widoku i odpowiedzieć.

· W przypadku systemu Android dotknij wiadomości w panelu powiadomień, wybierz przycisk „Odpowiedz” i wyślij wiadomość.

· Jeśli przypadkowo usunąłeś podgląd wiadomości, możesz rozwinąć z góry ekranu, aby zobaczyć nieprzeczytane powiadomienia, przytrzymać czat, o którym mowa, i nacisnąć przycisk „Odpowiedz”.

Druga metoda odpowiedzi na wiadomość, gdy pojawia się w trybie offline, obejmuje tryb samolotowy. Włączasz tryb samolotowy, który pozwala czytać wiadomość bez pojawiania się online. W ten sposób ostatni zarejestrowany czas online w WhatsApp to czas przed włączeniem trybu samolotowego. To całkiem fajna funkcja, z wyjątkiem tego, że uniemożliwia otrzymywanie nowych wiadomości, gdy jest włączona.

Oto szczegółowe kroki, jak wykonać tę „sztuczkę”:

1. Przełącz urządzenie w tryb samolotowy.

2. Uruchom WhatsApp i otwórz czat, na który chcesz wysłać nową wiadomość.

3. Wpisz wiadomość i naciśnij przycisk „Wyślij”.

4. Wyłącz tryb samolotowy. Odbiorca otrzyma Twoją wiadomość bez Twojej obecności online.

Znasz teraz dwie metody, które pomogą Ci rozmawiać bez pojawiania się online. Skorzystaj z opcji szybkiej odpowiedzi, gdy wiesz, że dana osoba będzie nadal wysyłać więcej SMS-ów w Twój sposób, jeśli uzna, że ​​jesteś online. Jeśli jest jeden tekst, na który musisz odpowiedzieć, ale chcesz uniknąć bycia widocznym w Internecie, zawsze możesz włączyć tryb samolotowy.

Czy mogę zobaczyć innych, gdy mój status jest ukryty w WhatsApp?

W ustawieniach WhatsApp możesz dostosować swój status online, aby był widoczny dla wszystkich, tylko dla Twoich kontaktów lub dla nikogo. Jeśli ustawisz status na „Nikt”, nikt nie będzie mógł zobaczyć twojego statusu „Ostatnio widziany”, ale nie będziesz też mógł zobaczyć statusu online innych osób.

Jeśli wybierzesz ustawienie "Moje kontakty", będziesz mógł zobaczyć, kiedy Twoje kontakty są online, a oni również będą mogli zobaczyć, kiedy jesteś.

Czy mogę ukryć swój status dla określonych kontaktów w WhatsApp?

Możesz ukryć aktualizacje statusu niektórych kontaktów, wykonując poniższe czynności:

Dla użytkowników iPhone'a:

1. Uruchom WhatsApp na swoim iPhonie i przejdź do strony „Ustawienia”.

2. Przejdź do „Konto”, a następnie „Prywatność”.

3. Przejdź do sekcji „Status” i dotknij „Moje kontakty z wyjątkiem…”

4. Zaznacz kółko obok kontaktów, przed którymi chcesz ukryć swoje aktualizacje statusu.

5. Po zakończeniu dotknij „Gotowe”.

Dla użytkowników Androida:

1. Uruchom WhatsApp na swoim telefonie i przejdź do menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu.

2. Stuknij w „Ustawienia” z menu rozwijanego.

3. Przejdź do „Konta”.

4. Przejdź do „Prywatność”, a następnie „Stan”.

5. Wybierz opcję „Moje kontakty z wyjątkiem…”.

6. Stuknij w kółko obok kontaktów, przed którymi chcesz ukryć swoje aktualizacje statusu.

7. Stuknij zielone kółko w prawym dolnym rogu, aby potwierdzić.

Pamiętaj, że te kroki ukryją Twoje aktualizacje statusu tylko przed określonymi kontaktami. Nie ukryją twojego statusu „Ostatnio widziane”.

Możesz ukryć swój status „Ostatnio widziane” dla „Wszyscy”, „Moje kontakty” lub „Nikt”. Obecnie nie ma funkcji umożliwiającej ukrywanie statusu online tylko przed określonymi kontaktami.

Jeśli chcesz, aby określony kontakt nie widział Twojego statusu online, musisz zablokować go na swoim koncie. Po wykonaniu tej czynności dana osoba nie będzie mogła zobaczyć Twojego statusu „Ostatnio widziana” ani innych danych osobowych, takich jak Twoje zdjęcie profilowe, historie lub cokolwiek innego związanego z Twoim kontem.

Oto jak zablokować kontakt:

1. Uruchom WhatsApp na swoim telefonie.

2. Stuknij w czat z osobą, którą chcesz zablokować.

3. Stuknij imię tej osoby u góry ekranu i wybierz „Zablokuj”.

4. Wybierz „Zablokuj” z monitu, aby zakończyć.

Czat WhatsApp przestał działać incognito

Ukrywanie swojego statusu online wiąże się z wieloma korzyściami. Nie będziesz czuł takiej presji, aby odpowiedzieć na wiadomość, gdy tylko ją przeczytasz. Tymczasem przewijanie aplikacji późno w nocy, kiedy chcesz się po prostu zrelaksować, nie sprawia, że ​​jesteś łatwym łupem ciągłych wiadomości od Twoich kontaktów, a ogólny poziom prywatności jest wyższy. W tym artykule udostępniono wszystko, co trzeba wiedzieć, jeśli chodzi o ukrywanie swojego statusu online w WhatsApp. Mam nadzieję, że będziesz w stanie wykorzystać niektóre z rzeczy, których się nauczyłeś.

Jakie są główne powody, dla których chcesz ukryć swój status online w WhatsApp? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.