Pisanki WhatsApp

WhatsApp jest jedną z dziesięciu najpopularniejszych aplikacji na świecie. Sprawia, że ​​komunikacja jest łatwiejsza i tańsza w ponad stu krajach.

Pisanki WhatsApp

Podstawy tej aplikacji są niezwykle łatwe do zrozumienia. Zaraz po zainstalowaniu możesz zacząć pisać SMS-y i dzwonić do swoich kontaktów WhatsApp.

Ta aplikacja zawiera również fascynujące ukryte funkcje. Pozwalają one ulepszyć korzystanie z WhatsApp oraz dostosować wiadomości i powiadomienia.

Pięć rzeczy, które możesz zrobić na WhatsApp

1. Usuń swoją najnowszą wiadomość

Czy kiedykolwiek wysłałeś wiadomość, której od razu pożałowałeś, lub po prostu przez pomyłkę wysłałeś wiadomość do niewłaściwej osoby?

WhatsApp ma rozwiązanie tego problemu. Jeśli zareagujesz w ciągu godziny, możesz usunąć wiadomość z czatu odbiorcy. Działa to zarówno w czatach grupowych, jak iw rozmowach indywidualnych.

Oto jak możesz usunąć wiadomość:

  1. Stuknij w Wiadomości, które chcesz usunąć

  2. Stuknij Usuń u góry ekranu

  3. Wybierz „Usuń dla wszystkich”

Pamiętaj, że odbiorca będzie wiedział, że wysłałeś i usunąłeś wiadomość. Niestety ta funkcja może nie działać, jeśli odbiorca korzysta z nieaktualnej wersji aplikacji.

2. Uzyskaj kontrolę nad czatami grupowymi

Opcja czatu grupowego WhatsApp jest popularna nie bez powodu. Jest intuicyjnie zaprojektowany, a grupa może liczyć do 256 osób.

Nawet przy mniejszej liczbie członków czaty grupowe mogą być wyczerpujące. Oto kilka sposobów, w jakie WhatsApp pozwala zachować kontrolę nad sytuacją.

Przypisz nowych administratorów

Kiedy tworzysz czat grupowy, stajesz się administratorem. Ale możesz łatwo przypisać nowych administratorów, którzy mogą mieć oko na wszystko za Ciebie. Ta opcja jest dostępna na ekranie Informacje o grupie, na karcie Osoby.

Zmień temat lub ikonę swojej grupy

Każdy uczestnik może dokonać tych zmian. Opcja jest dostępna w zakładce Informacje o grupie. W przypadku nowej ikony możesz wybrać obraz z galerii lub użyć aparatu, aby zrobić zdjęcie.

Wycisz powiadomienia czatu grupowego

Jeśli masz dość otrzymywania powiadomień za każdym razem, gdy ktoś mówi na czacie grupowym, możesz wybrać Opcje > Wycisz. Następnie wybierz, jak długo powiadomienia mają pozostać wyciszone.

3. Zmień czcionkę i styl czcionki wiadomości

Komunikacja online jest łatwiejsza, jeśli możesz zmienić sposób pisania. Możesz chcieć pogrubić, pochylić lub przekreślić części wiadomości. Zmiana czcionki to dobry sposób na podkreślenie czegoś ważnego.

Oto jak możesz zmienić czcionkę podczas pisania.

Pogrubiony tekst

Aby uzyskać pogrubiony tekst, użyj *gwiazd*.

Kursywa

Umieść _podkreślenia_ wokół wyrażenia, aby je zapisać kursywą.

Przekreślenie

Jeśli chcesz przekreślić część zdania, użyj ~tyldy~.

Zmień czcionkę

WhatsApp oferuje jedną alternatywną opcję czcionki. Możesz wpisać „trzy kreski wsteczne” po każdej stronie frazy, aby ustawić ją w stałej odstępie.

Wypróbuj aplikację innej firmy

Jeśli chcesz urozmaicić, istnieją aplikacje, które pozwalają wysyłać wiadomości WhatsApp w różnych czcionkach i kolorach.

4. Ukryj zdjęcia i filmy, które odbierasz

Ta aplikacja ułatwia udostępnianie zdjęć i filmów znajomym. Udostępnianie plików multimedialnych odbywa się szybko, nawet jeśli masz niestabilne połączenie internetowe.

Ale czasami może się wydawać, że otrzymujesz zbyt wiele nieistotnych filmów i zdjęć. Mogą zacząć zaśmiecać galerię telefonu. Co możesz z tym zrobić?

Wszystkie otrzymane pliki multimedialne są zapisywane w Twojej galerii. Ale jeśli chcesz, możesz je ukryć. Aby to zrobić, musisz użyć wybranego eksploratora plików.

  1. Otwórz Eksplorator plików

  2. Znajdź WhatsApp/Media/WhatsApp Images/

  3. Utwórz plik „.nomedia”

Zdjęcia i filmy będą nadal widoczne na telefonie, ale podczas przeglądania galerii nie będą się pojawiać. Nie będzie też żadnych nowych pobrań multimediów przez WhatsApp.

Jeśli kiedykolwiek zechcesz wyświetlić pobrane pliki z galerii, wystarczy, że usuniesz plik .nomedia.

5. Korzystaj z wiadomości oznaczonych gwiazdką

Czaty poruszają się szybko, a wyszukiwanie w nich określonych informacji jest nudne. Jeśli wiesz, że wkrótce wrócisz do wiadomości, powinieneś ją oznaczyć gwiazdką. Jest to w zasadzie sposób na dodawanie zakładek do ważnych wiadomości.

Aby utworzyć zakładkę, dotknij i przytrzymaj wiadomość, a następnie wybierz ikonę gwiazdki. Możesz użyć tego samego procesu, aby usunąć gwiazdkę z wiadomości. To po prostu usuwa go z twoich zakładek; w żaden sposób nie usuwa ani nie zmienia wiadomości.

Aby wyświetlić wiadomości oznaczone gwiazdką, wybierz opcję Menu w prawym górnym rogu ekranu. Następnie dotknij „Wiadomości oznaczone gwiazdką”.

Ostatnie słowo

WhatsApp oferuje o wiele więcej interesujących funkcji zaprojektowanych z myślą o Twojej wygodzie. Na przykład udostępnianie lokalizacji może znacznie ułatwić spotkania. Użytkownicy Androida mogą dodawać skróty czatu do swoich ekranów głównych.

Dobrą wiadomością jest to, że odkrycie tych funkcji nie jest zbyt trudne. Oficjalna strona WhatsApp jest pouczająca i łatwa w nawigacji. Zawsze należy zwracać uwagę na ulepszenia i nowe opcje.