Jak dodać kontakt lub osobę do grupy w WhatsApp

Grupy WhatsApp to świetny sposób, aby być na bieżąco z wiadomościami, dowiadywać się o nadchodzących wydarzeniach, a nawet mogą pomóc Ci lepiej zorganizować się. Możesz mieć związaną z pracą grupę WhatsApp, grupę rodzinną i wiele kombinacji z różnymi grupami przyjaciół.

Ale jak dodać osobę do grupy WhatsApp? Kto ma coś do powiedzenia i jak zaczynają się grupy WhatsApp? W tym artykule dowiesz się więcej o zarządzaniu grupą WhatsApp i wszystkich sposobach, w jakie Ty i inni możecie stać się jej częścią.

Decyzję może podejmować tylko administrator

Oto rzecz, istnieje jedna zasada dotycząca tego, kto może dodawać osoby do grupy WhatsApp – grupa Admin. Możesz zostać administratorem grupy w WhatsApp, tworząc czat grupowy. Lub awansując jako administrator przez innego administratora w grupie.

Oto jak tworzysz grupę WhatsApp i dodajesz kontakty:

 1. Otwórz WhatsApp, a następnie przejdź do zakładki „Czaty”.

 2. Przejdź do ikony „Nowy czat”, a następnie wybierz „Nowa grupa”.

 3. Wybierz wszystkie kontakty, które chcesz w grupie, a następnie dotknij zielonej strzałki.

 4. Wybierz i wpisz nazwę grupy. Limit to 25 znaków, w tym emotikony.

 5. Dotknij znacznika wyboru, aby potwierdzić.

Jeśli jest to już istniejąca grupa WhatsApp, proces jest podobny. Otwórz czat grupowy i dotknij nazwy rozmowy. Następnie Więcej opcji>Informacje o grupie>Dodaj uczestników. Potwierdź wybór i to wszystko. Możesz podążać tą samą trasą, jeśli chcesz usunąć członka grupy.

Należy zauważyć, że wszyscy nowi administratorzy mogą zostać usunięci ze swoich ról bez opuszczania czatu grupowego. Jednocześnie w jednej grupie może być więcej niż jeden administrator. Jednak osoba, która pierwotnie utworzyła grupę, nie może zostać pozbawiona swojej roli.

WhatsApp Dodaj kontakt lub osobę do grupy

Co zrobić, jeśli nie jesteś administratorem?

Jeśli jesteś administratorem grupy WhatsApp, masz większość uprawnień. Oczywiście, inni uczestnicy grupy mogą na przykład zmienić zdjęcie grupy, ale na tym zaczynają się i kończą uprawnienia zwykłego członka. Jeśli jednak chcesz, aby do czatu grupowego weszła konkretna osoba, zawsze możesz poprosić administratora WhatsApp, aby zrobił to za Ciebie.

Najpierw muszą dodać numer kontaktu do książki adresowej swojego telefonu i kontynuować proces. Alternatywnie możesz poprosić ich, aby uczynili Cię jednym z administratorów. Oto jak możesz uczynić administratora innego członka grupy WhatsApp:

 1. Otwórz WhatsApp i wybierz czat grupowy.

 2. Następnie kliknij nazwę grupy, aby otworzyć informacje o grupie.

 3. Wybierz uczestnika, którego chcesz promować.

 4. Z wyskakującego menu wybierz „Ustaw administratora grupy”.

Jeśli był to tylko tymczasowy przydzielony obowiązek, możesz wrócić i usunąć status administratora, wykonując te same kroki do samego końca, gdzie wybierasz „Zwolnij jako administrator”.

WhatsApp kontakt lub osoba do grupy

Zapraszanie kogoś przez łącze grupowe

Jeśli jesteś administratorem grupy WhatsApp, możesz dodać więcej uczestników do czatu grupowego w inny sposób. Link do udostępniania to przydatne narzędzie, które szybko łączy nowy kontakt z grupą. Oto jak to robisz:

 1. Otwórz czat grupowy WhatsApp.

 2. Przejdź do „Informacje o grupie”, a następnie wybierz „Zaproś przez łącze”.

 3. Możesz wybrać opcję „Wyślij link przez WhatsApp” lub skopiować lub udostępnić linki za pomocą innej aplikacji.

 4. Inną opcją jest użycie kodu QR do wysłania zaproszenia przez link.

Tylko pamiętaj, aby zachować ostrożność, jeśli wybierasz się z zaproszeniami. Oznacza to, że każdy może dołączyć do grupy, więc bardzo ważne jest, aby byli to ludzie, którym możesz zaufać.

Kiedy naprawdę nie chcesz być w grupie WhatsApp

Grupy WhatsApp to świetna zabawa, ale mogą wymknąć się spod kontroli. Jeśli każdego dnia jesteś dodawany do różnych grup, do których tak naprawdę nie chcesz należeć, możesz coś z tym zrobić. Mimo że WhatsApp nadal nie pozwala blokować całej grupy.

Zamiast tego możesz zablokować administratorowi grupy możliwość kontaktu z Tobą. Osoba, która dodała Cię do wszystkich tych grup, może zostać zatrzymana. A czasami to wystarczy. To prosty i bezpośredni proces. Oto jak to zrobić:

 1. Otwórz czat grupowy, w którym nie chcesz już być.

 2. Wybierz nazwę administratora, którego chcesz zablokować.

 3. Wybierz „Wyślij wiadomość”.

 4. Po otwarciu nowego czatu wybierz numer lub nazwę u góry.

 5. Wybierz „Zablokuj”.

Zapobiegnie to dodaniu Cię do kolejnych niechcianych grup. Jednak nawet jeśli zablokujesz administratora, nadal może on wysłać Ci zaproszenie do linku do grupy. Ale zaletą tego jest to, że nie musisz tego akceptować. A po trzech dniach i tak straci ważność.

WhatsApp Jak dodać kontakt lub osobę do grupy

Grupa WhatsApp powinna być szczęśliwym miejscem

Kiedy masz jakieś ekscytujące wiadomości, którymi chcesz się podzielić, założenie grupy WhatsApp tylko z bliskimi przyjaciółmi jest błogosławieństwem. Wszyscy słyszą o tym w tym samym czasie. I wszyscy mogą nagrać film, na którym twój zwierzak robi coś zabawnego, i obejrzeć to razem. Nikt nie jest wykluczony. A kiedy będziesz gotowy, aby dodać więcej osób, po prostu zapytaj administratora lub jeszcze lepiej, sam zostań administratorem.

Jakie masz doświadczenia z dodawaniem osób do grup WhatsApp? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.