Jaki jest dzienny limit Zelle?

Zelle to jedna z najwygodniejszych usług płatniczych. Umożliwia natychmiastowe wysyłanie i otrzymywanie pieniędzy oraz unikanie opłat. Istnieją jednak pewne ograniczenia, takie jak dzienne i miesięczne limity płatności. Zanim złożysz skargę, spróbuj pomyśleć o tym w ten sposób: w przypadku usługi takiej jak Zelle nie ma ochrony, jeśli nie otrzymasz przedmiotu, za który zapłaciłeś.

Jaki jest dzienny limit Zelle?

Dlatego te ograniczenia są dla twojego bezpieczeństwa. Przyjrzyjmy się dziennym limitom Zelle dla różnych uczestniczących banków amerykańskich.

Od czego zależy mój dzienny limit?

Limit dzienny może zależeć od rodzaju posiadanego konta (czy jest to konto osobiste, czy dla małej firmy), ale co ważniejsze, zależy od banku. Każdy bank współpracujący z Zelle może ustalać własne limity i warunki. To powiedziawszy, dzienne ograniczenia zwykle wahają się od 1000 do 3500 USD.

Oczywiście są pewne wyjątki: niektóre banki pozwalają na wysyłanie tylko 500 USD dziennie, podczas gdy najbardziej liberalne banki mogą w niektórych przypadkach zezwalać na do 5000 USD.

Co więcej, niektóre banki, np. Citibank, mogą zastrzec pewne korzyści dla stałych klientów. Aby kwalifikować się do wyższego limitu dziennego, musisz mieć konto w banku przez określony czas.

Pamiętaj też, że te limity dotyczą tylko płatności. Nie powinno być żadnych ograniczeń co do ilości pieniędzy, które możesz otrzymać za pośrednictwem Zelle.

Dzienny limit Zelle

Limit dzienny w głównych bankach w USA

Oto dzienne limity dla najczęściej używanych amerykańskich banków, które obsługują Zelle.

  1. Bank of America – 3500 dolarów dziennie.
  2. Bank amerykański – 1500 USD lub 2500 USD dziennie, w zależności od konta.
  3. Wells Fargo – 2500 dolarów dziennie.
  4. Capital One – 2500 USD dziennie.
  5. Chase – 2000 $ na osobiste konta czekowe lub karty Chase Liquid. 5000 USD na konta klientów biznesowych lub prywatnych Chase.
  6. Citibank – dla nowych posiadaczy kont (mniej niż 90 dni), 1500 USD w przypadku kont konsumenckich lub 2000 USD w przypadku kont dla małych firm. W przeciwnym razie 2500 USD lub 5000 USD w zależności od rodzaju konta (5000 USD w przypadku kont małych firm).
  7. Bank Obywatelski – 1000 dolarów dziennie.
  8. Bank PNC – 1000 USD dziennie.
  9. TD Bank – 1000$ za przelewy natychmiastowe i 2.500$ za przelewy 3-dniowe.
  10. Sojusznik – 500 dolarów dziennie.

Notatka: Każdy bank mógł w każdej chwili zmienić swój limit. Jeśli chcesz mieć 100% pewności, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to skontaktować się z bankiem i zapytać go bezpośrednio. Możesz też zalogować się na swoje konto i spróbować wysłać przelew, a limit zostanie tam wyświetlony.

Co to jest dzienny limit Zelle

Co zrobić, jeśli mój bank nie oferuje Zelle?

Jeśli Twój bank nie obsługuje jeszcze Zelle, nie martw się, ponieważ nadal możesz z niego korzystać, jeśli masz kartę debetową Visa lub MasterCard. Wszystko, co musisz zrobić, to pobrać aplikację Zelle i podłączyć ją do karty debetowej. Jedynym minusem jest to, że Twój tygodniowy limit wyniesie 500 $.

Oficjalna strona internetowa Zelle stwierdza, że ​​ten limit jest ustalony dla wszystkich i nie możesz poprosić o zwiększenie lub zmniejszenie tego limitu.

Czy są jakieś inne ograniczenia?

Chociaż niektóre banki nie ograniczają liczby transakcji, które możesz wykonać w ciągu dnia lub miesiąca, wszystkie mają miesięczne limity. Na przykład Bank of America ma dzienny limit 3500 USD (10 przelewów) i miesięczny limit 20 000 USD (60 przelewów).

Podobnie jak dzienny limit, każdy bank ma swój miesięczny limit. Jeśli często korzystasz z Zelle, dobrym pomysłem może być śledzenie dokonanych przelewów, aby mieć pewność, że nigdy nie przekroczysz miesięcznego limitu. W każdym przypadku zostaniesz powiadomiony o limicie przy próbie wykonania przelewu.

Jaka jest szybkość płatności Zelle?

Cechą, która wyróżnia Zelle na tle podobnych usług, jest imponująca szybkość. Jeśli chcesz wysłać pieniądze do osoby, która również jest zarejestrowana w Zelle, zostaną one przelane w ciągu kilku minut. Z drugiej strony, jeśli odbiorca nie ma konta Zelle, może czekać od jednego do trzech dni roboczych.

Czy są jakieś dodatkowe opłaty?

Najlepsze w Zelle jest to, że nie ma żadnych ukrytych kosztów ani opłat. Możesz dokonywać natychmiastowych płatności bez pośrednika i nic nie zostaniesz obciążony. Nie ma znaczenia, czy wysyłasz pieniądze znajomym, rodzinie, czy płacisz za towary lub usługi.

Transfery nigdy nie były łatwiejsze

Zelle jest tutaj, aby ułatwić Ci życie! Możesz teraz dzielić rachunki ze znajomymi lub płacić czynsz bez dodatkowych opłat. Co więcej, wiele osób korzysta z Zelle, gdy chcą robić zakupy lokalnie lub wspierać lokalne firmy. Możesz myśleć o tym jako o nowoczesnym zamienniku płatności gotówkowych.

Jeszcze raz zachowaj ostrożność, jeśli używasz Zelle do wysyłania pieniędzy komuś, kogo nie znasz.