Co to znaczy, gdy ktoś mówi „Link w Bio” na Instagramie?

Utrzymanie dobrej obecności w mediach społecznościowych jest kluczowym elementem marketingu internetowego. Instagram stał się czymś więcej niż tylko przytulnym miejscem do przeglądania zdjęć i wysyłania SMS-ów do znajomych. Właściciele firm skorzystali z okazji, aby zamienić zwykłych użytkowników Instagrama w klientów.

Co to znaczy, gdy ktoś mówi

Wykorzystują wiele różnych metod, aby promować swoją markę i wypracować sobie markę. Niektóre z tych metod doprowadziły do ​​powstania nowych konwencji i nowych sposobów korzystania z Instagrama. Na przykład trend publikowania „link in bio” jest ściśle powiązany z autopromocją.

Co to jest „Link w Bio” na Instagramie?

Gdy ktoś w poście na Instagramie mówi „link w bio”, jest to wezwanie do działania dla klienta. Zaprasza Cię do odwiedzenia ich profilu i zapoznania się z ich biografią, która zawiera adres URL, który prowadzi do zewnętrznej strony internetowej.

Instagram ma określone zasady dotyczące publikowania linków, które mogą odciągnąć użytkowników od ich witryny lub aplikacji. Mimo że możesz publikować linki w zwykłych postach, użytkownicy nie będą mogli kliknąć adresu URL.

Innymi słowy, będą musieli skopiować i wkleić link lub otworzyć inne okno w przeglądarce i wpisać całość. Ponieważ przestrzeń reklamowa na Instagramie jest darmowa, sensowne jest, że postanowili ją ograniczyć.

Link w Twojej biografii jest jedynym, na który można kliknąć.

Tylko jeden link w biografii na użytkownika

Wiele wpływowych osób i firm na Instagramie odsyła do linku w bio na swoich postach. Używają go do promowania swojego najnowszego produktu lub usługi. Ale możesz użyć tylko jednego linku na swojej stronie biograficznej, więc lepiej spraw, aby to się liczyło.

Twoja biografia na Instagramie składa się z maksymalnie 150 znaków, więc używaj mądrze słów.

Jeśli zdecydujesz się zarejestrować jako konto firmowe i masz ponad 10 000 obserwujących, możesz również umieścić linki w każdej historii. Jest to niezwykle przydatna funkcja, ale nie jest dostępna, dopóki Twoje zweryfikowane konto nie stanie się duże. Jeśli dopiero zaczynasz budować markę na Instagramie, na razie powinieneś skupić się na biografii.

Jak korzystać z linku Bio na Instagramie

Ponieważ w Twoim biografii jest tylko miejsce na jeden klikalny adres URL, powinieneś jak najlepiej go wykorzystać. Kiedy już zdobędziesz uwagę klientów, powinieneś spróbować zbudować lojalność, aby powrócili.

Oto kilka pomysłów na Twój link bio:

 1. Dodaj link do swojego najlepszego produktu. Jeśli produkt jest już popularny, warto umieścić stronę internetową w swoim bio. Wybierz coś, co przyciągnie ludzi, a wtedy Twoi klienci zainspirują się do przeglądania innych oferowanych przez Ciebie rzeczy. Następnie zaprojektuj swoją witrynę w taki sposób, aby użytkownicy lubili odkrywać Twoje inne produkty lub usługi.
 2. Zrób promocję na nowy produkt lub dużą wyprzedaż. Wykorzystaj media społecznościowe, aby zwiększyć sprzedaż. Pamiętaj, aby wspomnieć o zniżkach i być może rozdaj kody promocyjne.
 3. Daj ludziom bezpłatne próbki swojego produktu lub zorganizuj prezent. Darmowe rzeczy zawsze przyciągają więcej klientów, zwłaszcza jeśli wiąże się to z ograniczeniem czasowym.
 4. Niech Twoi obserwatorzy wiedzą, kim jesteś. Możesz ustawić link do swojej strony z informacjami i przybliżyć je do siebie.
 5. Zaproś inne osoby do obejrzenia Twojego filmu, przeczytania Twojego bloga lub posłuchania Twojego podcastu. Możesz użyć dowolnego z tych formatów, aby naprawdę nawiązać kontakt z odbiorcami. Pamiętaj, że nikt nie lubi rażących i ogólnych reklam, ale ludzie lubią odkrywać wysokiej jakości treści.

Jak używać hashtagów w swoim biografii?

Na szczęście Instagram ostatnio dodał opcję dołączania hashtagów do twojego biografii, które można połączyć z hiperłączami. Możesz także tworzyć bezpośrednie linki do innych profili, oznaczając je. Oto jak możesz to zrobić:

 1. Zaloguj się do swojego profilu na Instagramie.

 2. Wejdź na swoją stronę profilu.

 3. Znajdź opcję Edytuj profil.

 4. Kliknij Bio, a następnie po prostu wpisz @nazwa użytkownika żądanego profilu lub dodaj hashtagi, zaczynając od #.

 5. Zapisz zmiany.

Twoi obserwatorzy mogą teraz kliknąć te tagi i zostaną odpowiednio przekierowani. Kolejną wskazówką dla profesjonalistów jest tworzenie własnych markowych hashtagów, które mogą prowadzić ludzi do Twojej witryny.

Dlaczego Link w Bio nie działa?

Jeśli masz problem z dostępem do treści internetowych, klikając Bio Link, głównym winowajcą jest to, że nie został on poprawnie zapisany.

 1. Stuknij ikonę osoby w lewym dolnym rogu aplikacji

 2. Dotknij „Edytuj profil”

 3. Otwórz swoją stronę internetową w przeglądarce internetowej i skopiuj link (po prostu wpisanie abc.com może nie zadziałać)

 4. Skopiuj adres URL do pola „Witryna”

 5. Dotknij „Gotowe”

Po zakończeniu link powinien zmienić się w wersję, którą można kliknąć. Jeśli po prostu wpiszesz adres URL swojej witryny, może ona nie działać poprawnie. Kopiowanie i wklejanie adresu URL bezpośrednio ze swojej witryny to niezawodny sposób na upewnienie się, że link jest dokładny.

Czy Bio Linki napędzają ruch?

Jeśli szukasz analityki na Instagramie, musisz przełączyć się na konto biznesowe. Analytics pokaże Ci, ile osób angażuje się w Twoje posty, historie i profil. Chociaż nie pokazuje, KTO odwiedza, może dać ci wgląd w to, czy twoja taktyka marketingowa działa.

Host Twojej witryny powinien również dostarczać informacje o ruchu w Twojej witrynie, ale może nie pokazywać, skąd ten ruch pochodzi.

Aby przełączyć się na konto firmowe w celu aktualizacji danych analitycznych:

 1. Stuknij ikonę profilu w lewym dolnym rogu aplikacji

 2. Dotknij „Edytuj profil”

 3. Dotknij „Przełącz na konto profesjonalne”

 4. Dotknij „Biznes”

Postępuj zgodnie z metodami weryfikacji i konfiguracji dostarczonymi przez Instagram. Otrzymasz wiadomość e-mail, gdy Twoje konto zostanie uaktualnione.

Ograniczenia łączenia

Instagram jest bardzo „Wielkim Bratem”, jeśli chodzi o zamieszczanie linków. Jak wspomniano wcześniej, nawet osoby z kontami biznesowymi potrzebują 10 000 obserwujących, zanim będą mogli publikować linki w swoich historiach na Instagramie.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego tak jest, wystarczy znać tylko jedno słowo, aby wyjaśnić – Spamerzy.

Dzięki nikczemnym działaniom spamerów, oszustów, a nawet trolli, gigant mediów społecznościowych rozprawił się z treściami, które zalewają kanały informacyjne i rujnują wrażenia użytkownika. Właściwie jest to miłe dla tych, którzy używają aplikacji do przewijania i odkrywania.

Dla innych, na przykład tych, którzy próbują zostać influencerami lub korzystają z platformy do promowania swoich domowych przedmiotów lub pracy jako freelancer, to zupełnie inna historia. Zamieszczanie linku w Bio to obejście dla każdego użytkownika.

Link w swoim parku

Jesteś teraz oficjalnie gotowy, aby urozmaicić swoją biografię na Instagramie. Pamiętaj, że nawet jeśli strona główna Twojej witryny jest logicznym wyborem linku, możesz ją od czasu do czasu pomieszać i umieścić link do czegoś innego. Twoi obserwatorzy poszukują różnorodności i innowacji, więc staraj się być pomysłowy i zaspokajać ich potrzeby.