Jak usunąć zarchiwizowane czaty w WhatsApp

Jako popularna aplikacja do czatu, WhatsApp od dłuższego czasu jest na szczycie rynku. Znajomość sposobu poruszania się po aplikacji jest bardzo ważna. Choć aplikacja wydaje się prosta, nadal ukrywa pewne funkcje, o których możesz nie wiedzieć.

Oto, jak poruszać się po gładkich wodach WhatsApp i jak najlepiej z niego korzystać. Oto kilka podstawowych wskazówek i sztuczek WhatsApp, których powinieneś się nauczyć.

whatsapp

Archiwizowanie czatu

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś usunąć czat, zauważyłeś, że opcja „usuń” nie istnieje. Cóż, nie na ekranie listy rozmów. Aby zarchiwizować czat, przejdź do zakładki czaty i przesuń palcem w lewo, jeśli masz urządzenie z systemem iOS, lub przytrzymaj czat, jeśli jesteś użytkownikiem Androida. Następnie wybierz Archiwum. Zauważysz, że to usunęło wątek z listy.

Jednak usunięty czat nadal istnieje. Znajduje się w sekcji Zarchiwizowane czaty. Aby uzyskać dostęp do tej lokalizacji na urządzeniach z Androidem i iOS, znajduje się ona na górze listy.

Jeśli chcesz przywrócić czat do zwykłej listy rozmów, wybierz Cofnij archiwizację. Jeśli chcesz go usunąć/opuścić rozmowę, przytrzymaj czat i wybierz Śmieci ikona u góry, a następnie Kasować.

W przypadku czatów grupowych, których nie utworzyłeś, ale byłeś częścią, musisz najpierw wyjść z grupy, zanim będziesz mógł usunąć czat. Aby to zrobić, przytrzymaj czat i dotknij Jeszcze opcja (ikona z trzema kropkami) w prawym górnym rogu, a następnie wybierz Wyjdź z grupy. Jeszcze raz dotknij i przytrzymaj czat, aby wybrać. Zauważysz, że opcja usuwania jest teraz dostępna. Wybierz Śmieci ikonę, aby trwale usunąć czat.

Cytowanie

Łatwo zagubić się w rozmowie, zwłaszcza jeśli mówimy o czacie grupowym. Zamiast cytować i odnosić się do punktu na czacie, możesz automatycznie „zacytować” wybraną wiadomość. Gdy użytkownik kliknie ten cytat, przeniesie go do dokładnego miejsca rozmowy.

Aby zacytować wiadomość, przesuń palcem w prawo lub dotknij i przytrzymaj żądany wpis. Stuknij strzałkę skierowaną w lewo i wpisz wiadomość. Następnie dotknij strzałki wysyłania po prawej stronie.

Zatrzymaj automatyczne pobieranie multimediów

WhatsApp ma inteligentną opcję automatycznego pobierania każdego zdjęcia wysłanego do Ciebie w rozmowach. Ta fajna cecha może jednak przerodzić się w koszmar, logistycznie. Ponadto zajmie to miejsce na twoim urządzeniu, czego powinieneś unikać. Domyślnie ta funkcja jest włączona. Na szczęście możesz to wyłączyć.

Iść do Ustawienia w aplikacji i przejdź do Przechowywanie i dane. Następnie możesz wybrać, które pliki chcesz automatycznie pobrać iw jakich warunkach. Dotyczy to plików zdjęć, audio, wideo i dokumentów. W przypadku każdego z nich możesz wybrać, czy chcesz, aby były pobierane automatycznie, gdy są włączone Wi-Fi i sieć komórkowa dane, gdy tylko włączone Wi-Fi, oraz Nigdy.

Możesz także włączać i wyłączać automatyczne pobieranie dla poszczególnych czatów. Po prostu przejdź do dowolnej rozmowy, wybierz nazwę czatu, przejdź do Widoczność w mediach, i włącz lub wyłącz tę funkcję.

Dodaj kogoś do ekranu głównego

Jeśli w Twoim życiu jest ktoś, z kim często rozmawiasz przez WhatsApp, możesz przyspieszyć działanie, dodając skrót do szybkiego użycia na ekranie głównym. Aby to zrobić, otwórz wspomniany kontakt/grupę i przesuń palcem w lewo, jeśli korzystasz z systemu iOS, lub dotknij i przytrzymaj czat, jeśli korzystasz z Androida. Następnie wybierz Jeszcze i wtedy Dodaj skrót do czatu. Ikona pojawi się na pulpicie urządzenia.

Poruszanie się po WhatsApp

Te przydatne wskazówki pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości korzystania z WhatsApp. Nie są wymyślne i skomplikowane, ale mogą pomóc w poruszaniu się po popularnej aplikacji do czatu.

Jaka wskazówka okazała się najbardziej pomocna? Czy masz jakieś inne fajne sztuczki dla użytkowników WhatsApp? Zapraszam do dzielenia się nimi lub zadawania pytań w sekcji komentarzy poniżej.