Co oznaczają liczby w Snapchacie?

Snapchat to jedna z najpopularniejszych na świecie aplikacji do mediów społecznościowych, pomimo tego, co wydaje się bardzo sprzeczne z intuicją. W przeciwieństwie do innych sieci społecznościowych, Snapchat został zbudowany na założeniu, że posty powinny być tymczasowe. Zamiast archiwizować wszystko, co ludzie powiedzieli lub zrobili na zawsze (podobnie jak inne aplikacje społecznościowe). Postanowili działać jak codzienny pamiętnik pisany znikającym atramentem. Na Snapchacie nie ma stałego zapisu twoich myśli i działań (chyba że użytkownicy zdecydują się robić zrzuty ekranu). Ta funkcja znikania treści natychmiast uczyniła aplikację sławną, ponieważ ludzie publikowali zdjęcia, które być może były niedyskretne, nie martwiąc się, że zdjęcia powrócą i będą prześladować ich podczas rozmowy o pracę lub procesu rekrutacji na studia.

Co oznaczają liczby w Snapchacie?

Snapchat stał się tak popularny, że jego najlepsze funkcje zostały bezpośrednio skopiowane przez aplikacje takie jak Facebook i Instagram. Od tego czasu Snapchat trzymał się pierwotnego założenia znikania treści, ale dodał ogromną gamę nowych funkcji, a co kilka miesięcy dodawane są kolejne. Funkcje, w tym czaty grupowe, śledzenie map, publikowanie kontekstowe, filtry AR i wiele więcej do spuścizny Snapchata. Próbuję stać się aplikacją, która robi wszystko. Przyzwyczajenie się do tego może być niezwykle trudne, jeśli nie znasz podstawowych funkcji aplikacji. Snapchat nie jest dostarczany z instrukcją obsługi, co może utrudnić nowym członkom sieci poznanie funkcji aplikacji.

Jednym z powszechnych źródeł nieporozumień dla nowych użytkowników (a nawet niektórych starszych) są liczby, które są wszędzie w interfejsie użytkownika Snapchata. Niezależnie od tego, czy są to oceny, czy „wyniki”, są one bez znaczenia, jeśli nie znasz ich znaczenia, a kontekst jest minimalny, który pomoże ci dowiedzieć się, co oznacza każda pojedyncza wartość. Snapchat prawdopodobnie zawsze będzie miał zagracony interfejs, ale dzięki temu przewodnikowi dowiesz się dokładnie, co oznaczają te liczby, gdy korzystasz z ulubionej sieci społecznościowej. Rzućmy okiem na to wyjaśnienie Snapchata.

Wyjaśnienie wyników Snapchata

Zacznijmy od góry. Na ekranie głównym aplikacji otwórz Snapchat — używamy wersji aplikacji na Androida. Niezależnie od systemu operacyjnego prawdopodobnie interfejs będzie taki sam. Po pierwszym otwarciu aplikacji Snapchat uruchamia się w interfejsie aparatu, przeczytaj, aby zrobić przystawkę lub wideo. Pierwszym miejscem do obejrzenia jest Twoja strona profilowa. Załaduj to, dotykając małego zdjęcia swojego awatara Snapchata w lewym górnym rogu ekranu. Ta ikona ma kilka różnych form; jeśli masz konto Bitmoji zsynchronizowane z kontem Snapchat, zobaczysz swój awatar. Jeśli w swojej Historii opublikowałeś zdjęcia, zobaczysz małą, okrągłą ikonę wyświetlającą ostatnio przesłaną Historię. A jeśli nie należysz do żadnej z tych kategorii, zamiast tego zobaczysz sylwetkę w jednolitym kolorze dla awatara.

Po załadowaniu tego wyświetlacza zobaczysz wszelkiego rodzaju informacje. Pod swoim imieniem i nazwiskiem znajdziesz swój Snapcode (który wyedytowałem z poniższego zrzutu ekranu), który umożliwia łatwe udostępnianie informacji kontaktowych Snapchata. Zobaczysz również swój wynik Snapchata i ikonę przedstawiającą Twój znak zodiaku.

Twój wynik Snapchata to liczba, która działa jako rodzaj osiągnięcia określającego, jak dobrze korzystasz ze Snapchata. To, czy Snapchat potrzebuje metody „punktacji”, to zupełnie inna dyskusja — ważne jest tutaj odkrycie, co oznacza ten wynik, jak powstaje i na jakich wskaźnikach się opiera. Spójrzmy.

W centrum aplikacji zdobywasz punkty za swój wynik Snapchata, korzystając z aplikacji. Koncepcja jest prosta, ale dokładne zasady systemu punktowego są tajemnicą. Snapchat nie informuje użytkowników wprost, w jaki sposób są obliczane punkty — ich strona pomocy na ten temat po prostu stwierdza, że ​​jest ona oparta na równaniu łączącym liczbę wysłanych, otrzymanych snapów, opublikowanych historii i „innych czynników” ostatnia część oznacza. Filtruj użycie, przeglądane historie, czaty grupowe — wszystko to może oznaczać coś lub nic, jeśli chodzi o Twój wynik Snap.

Więc jeśli Snapchat nie powie ci dokładnie, jak działa równanie, będziemy musieli zgadywać, jak najlepiej. Oto, co odkryliśmy, że Snapchat używa do obliczania twojego wyniku:

  • Wysyłanie i odbieranie snapów zwykle równa się punktowi, a niektóre snapy czasami równają się więcej.
  • Wysyłanie snapów do wielu osób jednocześnie nie oznacza większej liczby punktów.
  • Opublikowanie historii na Snapchacie zwiększa Twój wynik o punkt.
  • Przeglądanie i wysyłanie czatów nie wydaje się mieć żadnego wpływu na Twój wynik.
  • Oglądanie historii innych ludzi również nie ma wpływu.

Twój przebieg może się jednak różnić. Nie wiedząc, co oznaczają „inne czynniki”, gdy Snapchat opisuje swoje równanie, nie można dokładnie określić, w jaki sposób wynik jest obliczany poza wysyłaniem i odbieraniem snapów, a publikowanie historii zwiększa Twój wynik o jeden punkt. Dlaczego takie wyniki istnieją? Postawimy na prostotę: te wyniki są dostępne, abyś mógł robić zdjęcia i napędzać rywalizację między Tobą a innymi użytkownikami Snap. To, czy zależy Ci na aplikacji na tyle, by zainteresować konkurencję, zależy od Ciebie, ale szybkie wyszukiwanie w Google hasła „zwiększanie wyniku Snapchata” daje ponad 617 000 wyników, więc wystarczająco dużo osób dba o wyniki dla tysięcy przewodników do napisania o tym.

Aha, a szybkie dotknięcie wyniku Snapchata ujawni dwie nowe liczby: odpowiednio liczbę wysłanych i odebranych snapów. Może nie jest to najważniejsza informacja, ale na pewno interesująca dla wszystkich fanów twardych danych i liczb.

A co z wynikami Snapchata Twoich znajomych? Istnieją dwa sposoby sprawdzania wyników znajomych, w zależności od tego, jakiego użytkownika szukasz.

  • Przesuń palcem w prawo z ekranu aparatu, aby przejść do ekranu czatu w Snapchacie. Wszystkie twoje kontakty są teraz wymienione na tym ekranie, wraz z każdą historią opublikowaną przez twoich znajomych. Jeśli użytkownik, którego obserwujesz na Snapchacie, opublikował Historię, zobaczysz ikonę Story nad zwykłą ikoną profilu (albo Bitmoji, albo losowo kolorową sylwetkę). Jeśli jednak nie została opublikowana żadna historia, możesz dotknąć ikony Bitmoji lub profilu, aby wyświetlić wyskakujący komunikat wyświetlany poniżej, który będzie zawierał ich wynik z przodu i na środku.
  • Ewentualnie, jeśli szukasz wyniku użytkownika, który ma aktualnie opublikowaną Historię na swoim koncie, dotknij dowolnego miejsca w białym obszarze ekranu czatu po lewej stronie interfejsu aparatu, aby załadować jego rozmowę Snap. W tym panelu znajdziesz opcję dotknięcia ikony menu z trzema liniami w lewym górnym rogu ekranu rozmowy. Spowoduje to otwarcie menu u dołu ekranu, ujawniając Bitmoji, nazwę, nazwę użytkownika i wynik znajomego.

Inne liczby w Snapchacie

Przyjrzyjmy się jeszcze raz temu ekranowi czatu, o którym wspomnieliśmy wcześniej. Przesuń palcem w prawo z wyświetlacza aparatu, aby otworzyć interfejs czatu. Zazwyczaj jest tu również kilka liczb i może to być nieco mylące, jeśli nie wiesz, na co zwrócić uwagę. Przeanalizujmy dokładnie, co wszystko tutaj oznacza. Te numery po prawej stronie Twoich kontaktów? To są twoje liczniki passy, ​​które śledzą, ile dni z rzędu zrobiłeś z użytkownikiem. Liczby zostały zminimalizowane w ostatnim przeprojektowaniu Snapchata i, cóż, wiele osób wydaje się naprawdę tego nienawidzić. Im większy wyświetlacz telefonu, tym bardziej prawdopodobne jest, że nie będzie to miało dla Ciebie znaczenia, ale ludzie naprawdę wydawali się lubić większe emoji i liczby.

Niestety, minimalizacja tych liczb i emotikonów nie wydaje się nigdzie zmierzać w najbliższym czasie. Co więcej, niż wyniki Snapchata, o których właśnie mówiliśmy, smugi są bardzo ważne dla mniejszości użytkowników Snapchata, a niektórzy robią wszystko, aby budować swoje smugi z jak największą liczbą użytkowników. Aby dowiedzieć się więcej o pasmach Snapchata, zapoznaj się z naszą funkcją dotyczącą pasm tutaj.

Teraz dotknij ikony wyszukiwania, aby otworzyć ukryty ekran w Snapchacie. Znajdziesz tutaj wiele nowych informacji, w tym wydarzenia wokół Ciebie, popularne i najpopularniejsze artykuły z całego świata oraz artykuły oparte na gatunkach muzycznych, sporcie, modzie i nie tylko. Nie ma tu wielu ikon opartych na liczbach, ale zwróć uwagę na czas, w którym historie zostały opublikowane na koncie — tutaj możesz znaleźć minuty od ostatniego opublikowania historii. Przewiń w dół, a znajdziesz historie „Odkryj”, a także najnowszych znajomych i ich własne wyniki (wraz z powiązanymi z nimi Stories i ikonami Bitmoji.

Cofnij się i przejdź do interfejsu aparatu w Snapchacie. Snapchat przeniósł Twoje osobiste Stories z sekcji Discover do menu Snapchat, o czym wspomnieliśmy na początku tego artykułu. Historie Snapchata mają swoje własne numery i ważne jest, aby wiedzieć, czego szukać również na tym ekranie. Po dotknięciu ikony Bitmoji/Stories w lewym górnym rogu wyświetlacza aparatu zobaczysz menu swojej historii na środku wyświetlacza. Stuknięcie w okrągłe zdjęcie po lewej stronie rozpocznie automatyczne odtwarzanie twoich Stories, a stuknięcie w szary obszar otworzy menu Story, wyświetlając wszystko, co opublikowałeś.

Liczba u góry tej strony będzie odpowiadać najstarszemu wpisowi w Twojej relacji, pokazując, ile osób obejrzało Twoje treści. Otwarcie pełnej listy swoich postów spowoduje wyświetlenie małej ikony oka po prawej stronie każdego artykułu wraz z odpowiednimi widokami. Po lewej stronie jest czas, który minął od opublikowania odpowiedniej Historii; ponieważ posty znikają po 24 godzinach, upewnij się, że zapisałeś wszystkie posty, zanim znikną, aby nie stracić swoich zdjęć lub filmów. Stuknij ikonę oka, aby załadować dodatkowe informacje o tym, kto widział Twoją historię (użytkownicy będą wyświetlani w odwrotnej kolejności chronologicznej), a także ile osób (i kto) wykonało zrzut ekranu Twojej historii. Snapchat powiadomi Cię, gdy ktoś zrobi zrzut ekranu Twojej historii, więc nie będziesz musiał zbyt często sprawdzać tego numeru podczas normalnego użytkowania.

***

Większość liczb w Snapchacie ma całkowicie racjonalne wyjaśnienie — z głównym wyjątkiem wyników Snap, które mają tak mało sensu, jak można by mieć nadzieję, że wynik sumaryczny będzie miał znaczenie. Jednak wyniki Snap to nieszkodliwe informacje i pomimo ogólnego bezsensowności takich informacji, fajnie jest rywalizować ze znajomymi o wyniki Snap — choćby po to, aby zobaczyć, kto częściej korzysta z aplikacji między Tobą a Twoimi znajomymi. Jeśli nadal szukasz wskazówek, jak zostać prawdziwym, zaawansowanym użytkownikiem Snapchata, zapoznaj się z naszym przewodnikiem „jak to zrobić”.