Co to jest Anynet+ i jak go wyłączyć?

Postęp technologiczny oznacza, że ​​możemy teraz łączyć ze sobą nasze urządzenia i uzyskiwać do nich dostęp z jednego punktu. Weźmy na przykład swój smart TV. Większość inteligentnych telewizorów umożliwia podłączenie listwy dźwiękowej, konsoli do gier i prawie wszystkiego za pomocą połączenia HDMI z urządzeniem.

Co to jest Anynet+ i jak go wyłączyć?

Ale dzięki tej łatwej łączności, nie jest niczym niezwykłym posiadanie kilku pilotów na stojaku telewizyjnym. Ale który steruje którym urządzeniem? A potem istnieje duże prawdopodobieństwo, że zgubisz jeden lub więcej z nich.

Ale dzięki Anynet+ firmy Samsung takie obawy mogą odejść w przeszłość. W tym artykule wyjaśniono dokładnie, czym jest Anynet+, jak z niego korzystać i jakie są wymagania wstępne dotyczące korzystania z niego.

Do czego służy Anynet+?

Wyobraź sobie, że możesz sterować wszystkimi urządzeniami domowej rozrywki z jednego miejsca? Cóż, masz szczęście, ponieważ Anynet+ firmy Samsung jest przeznaczony właśnie do tego. Umożliwia użycie pilota telewizora do sterowania niektórymi funkcjami urządzeń HDMI podłączonych do telewizora.

Co to jest Anynet+ (HDMI-CEC)

Funkcja Anynet + umożliwia sterowanie urządzeniami podłączonymi do interfejsu multimedialnego o wysokiej rozdzielczości (HDMI) za pośrednictwem jednego urządzenia „Consumer Electronics Control” (CEC).

Innymi słowy, standard połączenia jednoczesnego przesyłania obrazu i dźwięku z urządzenia do przesyłania strumieniowego — podłączonego do telewizora i wyświetlanego na nim (na przykład urządzeń HDMI) — jest kontrolowany za pomocą jednego pilota (CEC).

Co to jest Anynet+ na telewizorze Samsung

Funkcja Anynet+ steruje urządzeniami HDMI podłączonymi do telewizora Samsung. Można go używać tylko z urządzeniami Samsung obsługującymi Anynet+ (HDMI-CEC). Aby mieć pewność, poszukaj logo Anynet+ na swoim urządzeniu Samsung.

Aby sterować urządzeniami za pomocą pilota, aktywne źródło urządzenia musi być ustawione na „TV”.

Jak wyłączyć Anynet+ na telewizorze Samsung

Ponieważ funkcja jest wbudowana, nie można jej usunąć. Możesz jednak wyłączyć Anynet+, wykonując następujące czynności:

  1. Na pilocie naciśnij i przytrzymaj przycisk „W prawo”.

  2. Przytrzymaj, aż na wyświetlaczu pojawi się „OFF – ANYNET+”.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak włączyć HDMI w moim telewizorze Samsung?

Zanim zaczniesz, spójrz na Anynet + firmy Samsung, który umożliwia wstępne warunki udanej konfiguracji:

• Upewnij się, że urządzenia, które chcesz podłączyć i sterować, obsługują standard HDMI-CEC. Gdzieś na urządzeniu pojawi się logo Anynet +.

• Twoje urządzenia muszą być podłączone do telewizora za pomocą kabla HDMI obsługującego Anynet+. Nie wszystkie kable HDMI obsługują HDMI-CEC, więc koniecznie sprawdź.

• Jeśli pilot początkowo nie działa, spróbuj ponownie skonfigurować urządzenie jako urządzenie obsługujące Anynet+.

• Funkcja Anynet+ może kontrolować do 12 kompatybilnych urządzeń zewnętrznych i do trzech tego samego rodzaju.

• Anynet+ może sterować tylko jednym systemem kina domowego.

• Aby uzyskać dostęp do dźwięku 5.1-kanałowego z urządzenia, podłącz je do telewizora za pomocą kabla HDMI, a następnie podłącz zestaw kina domowego 5.1 bezpośrednio do złącza wyjścia dźwięku cyfrowego urządzenia.

• Jeśli jedno z urządzeń zewnętrznych obsługuje zarówno pilota uniwersalnego, jak i Anynet+, można nim sterować tylko za pomocą pilota uniwersalnego.

Aby włączyć Anynet+ na telewizorze Samsung:

1. Za pomocą pilota telewizora Samsung naciśnij przycisk „Domek”, aby uzyskać dostęp do „Menu Eden” na dole ekranu.

2. Wybierz „Ustawienia”, a następnie „Ogólne”.

3. Ze środkowej listy menu wybierz opcję „Menedżer urządzeń zewnętrznych”.

4. Podświetl opcję „Anynet+ (HDMI-CEC)”, a następnie naciśnij enter za pomocą pilota, aby włączyć/wyłączyć tę funkcję.

5. Podłącz jedno z urządzeń obsługujących HDMI-CEC za pomocą kabla HDMI obsługującego HDMI-CEC, a następnie włącz urządzenie.

Urządzenie automatycznie połączy się z telewizorem. Po udanym połączeniu będziesz mógł uzyskać dostęp do menu urządzenia i sterować nim za pomocą pilota telewizora.

Jak wyczyścić ustawienia pilota uniwersalnego?

Jeśli Twoje urządzenia są sterowane za pomocą uniwersalnego pilota, nadal będą sterowane w ten sposób, nawet po włączeniu funkcji Anynet+. Aby zakończyć to połączenie za pomocą pilota, usuń kody używane do identyfikacji urządzenia. Oto jak:

1. Wyjmij baterie z pilota.

2. Pozostaw komorę baterii pustą przez co najmniej dwie minuty. Spowoduje to wyczerpanie mocy przechowywanej w kondensatorze, który utrzymuje pamięć w stanie nienaruszonym.

3. Przez cztery sekundy naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aby pomóc w wyczerpaniu całej zgromadzonej energii.

4. Ponownie naciśnij przycisk zasilania, aby sprawdzić, czy lampka sygnalizacyjna nie zapala się.

Wszystkie kody zapisane do obsługi urządzenia zostaną teraz skasowane.

Przejęcie kontroli nad pilotami

Piloty w jakiś sposób lądują w miejscach, których nie pamiętamy, kiedy je wkładamy. Aby mieć je pod ręką, możemy spróbować umieścić je z powrotem w tym samym miejscu, a nawet przykleić je do sofy rzepem przymocowanym z tyłu .

Na szczęście funkcja Anynet+ firmy Samsung została zaprojektowana, aby położyć kres tej niedogodności. Funkcja Anynet+ oznacza, że ​​możesz podłączyć wszystkie urządzenia obsługujące HDMI-CEC do telewizora Samsung i sterować nimi za pomocą pilota telewizora — jakie to fajne? Teraz musisz się martwić tylko o utratę jednego pilota.

W jakich dziwnych miejscach znalazły się twoje piloty? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.