Co to jest natychmiastowe zaproszenie w Discordzie?

Funkcja Instant Invite umożliwia użytkownikom Discorda łatwe gromadzenie znajomych na swoich serwerach. Ta funkcja jest niezwykle pomocna w różnych sytuacjach.

Co to jest natychmiastowe zaproszenie w Discordzie?

Może chcesz najechać na pewien loch w World of Warcraft ze swoimi 10 kumplami z WoW? A może chcesz po prostu wpaść do Strefy 51 i potrzebujesz miejsca, w którym wykonasz wszystkie swoje plany? Dzięki funkcji Instant Invite na Discord możesz to zrobić w mgnieniu oka.

W tym artykule dowiesz się, jak korzystać z tej funkcji.

Discord 101: funkcja natychmiastowego zaproszenia

Jak wspomniano powyżej, funkcja Instant Invite umożliwia dodawanie znajomych Discord do serwera. Mówiąc dokładniej, umożliwia wysyłanie im zaproszeń, które mogą zaakceptować lub odrzucić.

Chociaż korzystanie z tej funkcji jest dość proste, pokażemy Ci, co możesz zrobić, aby było to jeszcze łatwiejsze.

Wysyłanie zaproszeń

Aby zaprosić znajomych z Discorda do dołączenia do twojego serwera, musisz wykonać następujące czynności:

  1. Otwórz swój serwer Discord, na który chcesz zaprosić znajomych.
  2. Kliknij ikonę Błyskawiczne zaproszenie obok nazwy swojego kanału.
  3. Spowoduje to przejście do panelu natychmiastowych zaproszeń, z którego możesz wysyłać zaproszenia.

Panel z zaproszeniem zawiera link i przyciski z zaproszeniem. Ten link może służyć do zapraszania znajomych z Discorda na ten konkretny serwer. Innymi słowy, nie możesz zaprosić ich do wszystkich swoich serwerów za pomocą tego samego linku. Aby zaprosić znajomych z Discorda za pomocą tego linku, po prostu skopiuj go i wyślij na DM swoich znajomych.

link do niezgody

Jeśli nie zmieniłeś ustawień początkowych, ten link będzie dostępny przez 24 godziny. Oznacza to, że znajomi, którzy otrzymają ten link, będą mieli jeden dzień na odpowiedź na zaproszenie. Jeśli nie klikną linku z zaproszeniem przed jego wygaśnięciem, będzie to tak samo, jak gdyby go odrzucili. Możesz wysłać im nowy po upływie tego czasu.

Oprócz linku z zaproszeniem zauważysz kilka przycisków Zaproś obok niektórych znajomych z Discord. Wyświetlani znajomi to ci, z którymi ostatnio rozmawiałeś.

zapraszać

Po prostu kliknij przycisk Zaproś obok znajomego, którego chcesz zaprosić. Natychmiast otrzymają zaproszenie do dołączenia do Twojego serwera.

Użyj powyższego paska wyszukiwania, aby znaleźć innych Discordian, które nie są wyświetlane w polu panelu Zaproszenia.

UWAGA: Możesz także użyć skrótu, aby wysłać zaproszenia do znajomych z Discorda. Po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy ich ikonę i wybierz Zaproś do serwera. Spowoduje to otwarcie kolejnego zestawu opcji, z których będziesz musiał wybrać odpowiedni serwer. Możesz to zrobić z dowolnego miejsca na Discordzie. Jeśli nie widzisz żądanego serwera, włącz opcję Utwórz natychmiastowe zaproszenie dla swojej roli na tym serwerze.zaproś do serwera

Edycja linku z zaproszeniem

Jak krótko wspomnieliśmy powyżej, jeśli nigdy nie zmieniałeś ustawień Invite Link, będą one miały domyślne wartości dla wszystkich swoich funkcji. Dostosowanie tych ustawień zapewni większą kontrolę nad wysyłanymi zaproszeniami.

Aby uzyskać dostęp do panelu edycji zaproszenia, po prostu kliknij opcję Edytuj łącze z zaproszeniem. Znajdziesz go na dole okna Panelu z zaproszeniami.

Poniższa sekcja wyjaśnia wszystkie funkcje, które będziesz mógł dostosować.

Wygasa po

Jak sama nazwa wskazuje, ta funkcja pozwala ustawić czas trwania zaproszenia. Jego domyślna wartość to 24 godziny.

Możesz wybrać pomiędzy 24 godzinami, 12 godzinami, 6 godzinami, godziną i 30 minutami. Tak więc, jeśli wybierzesz 12 godzin, Twoi znajomi z Discord będą mieli tyle czasu, aby kliknąć link, zanim wygaśnie.

Maksymalna liczba zastosowań

Funkcja Maksymalna liczba użyć pozwala określić, ile razy można kliknąć link z zaproszeniem. Maksymalna liczba, jaką możesz wybrać dla tej funkcji, to 100 użyć. Możesz także ustawić tę funkcję tak, aby nie miała żadnego limitu.

Twoje inne opcje to 50, 25, 10, 5 i 1.

Członkostwo tymczasowe

Funkcja członkostwa tymczasowego znajduje się poniżej dwóch poprzednich. Jeśli włączysz tę opcję, członkowie, którzy niedawno dołączyli do Twojego serwera, zostaną automatycznie wyrzuceni po rozłączeniu. Dotyczy to tylko tych członków, którzy nie mają przypisanych do nich żadnych ról.

Tworzenie stałego zaproszenia

Możesz utworzyć link z zaproszeniem, który będzie trwał wiecznie, jeśli prawidłowo użyjesz wymienionych powyżej funkcji. To całkiem fajna sztuczka Discord, której możesz użyć, aby uniknąć martwienia się o czas trwania linku.

Oto jak ustawić funkcje, aby utworzyć stałe zaproszenie:

  1. Wygaś po powinien być ustawiony na Nigdy.
  2. Maksymalna liczba zastosowań powinna być ustawiona na Bez limitu.
  3. Wyłącz członkostwo tymczasowe (opcjonalnie).

Te ustawienia stworzą link z zaproszeniem, który ma nieskończoną liczbę zastosowań.

Aby zapisać wszystko, musisz kliknąć Wygeneruj nowy link u dołu panelu edycji.

UWAGA: Aby uniknąć nieplanowanych gości na swoim serwerze, musisz bardzo uważać, do kogo wysyłasz link z zaproszeniem. Musisz mieć świadomość, że każdy może wejść na Twój serwer, jeśli ma odpowiedni link.

Zbierz znajomych na Discord

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć funkcję Instant Invite i jak z niej korzystać. Możesz teraz łatwo zaprosić wszystkich swoich znajomych i zebrać ich na swoim serwerze Discord.

Ilu znajomych z Discorda planujesz zaprosić na swój serwer? Czy będziesz musiał zmienić niektóre ustawienia początkowe, aby było to możliwe? Daj nam znać w komentarzach poniżej.