Co to jest uprzejmość kredytu Amazon?

Jeśli korzystałeś z Amazon do zakupów detalicznych (a większość z nas to robiła), być może widziałeś wiadomość e-mail lub powiadomienie w aplikacji o czymś, co nazywa się Amazon Courtesy Credit. To powiadomienie mogło Cię zmylić, ponieważ Amazon nie robi wszystkiego, aby opublikować lub wyjaśnić zasługę. W tym artykule pokażę Ci, do czego służy kredyt, w jaki sposób dotyczy Twoich zakupów i jak sprawdzić, czy masz na koncie jakieś kredyty grzecznościowe.

Co to jest uprzejmość kredytu Amazon?

Najbardziej prawdopodobnym sposobem, w jaki dowiedziałeś się o podziękowaniu za uprzejmość, jest wiadomość e-mail od Amazon, która brzmi mniej więcej tak:

Witaj, Piszemy tę wiadomość e-mail, ponieważ mogłeś otrzymać kredyt grzecznościowy za swoje ostatnie zamówienia, ale nie został on zastosowany prawidłowo. Aby to naprawić, przyznaliśmy na Twoje konto kredyt grzecznościowy w wysokości 10 USD. Możesz użyć tego kredytu, aby kupić kwalifikujący się przedmiot wysłany i sprzedany przez amazon.com i zostanie on automatycznie zastosowany następnym razem. Cenimy Twój biznes i mamy nadzieję, że wkrótce się z Tobą spotkamy. Z poważaniem, Obsługa Klienta Amazon.com Uwaga: ten e-mail został wysłany z adresu przeznaczonego tylko do wysyłania powiadomień, który nie przyjmuje poczty przychodzącej. Proszę nie odpowiadać na tą wiadomość.

Jak uzyskać kredyt grzecznościowy?

Istnieją trzy podstawowe sposoby uzyskania kredytu grzecznościowego.

Jednym ze sposobów jest to, że jesteś klientem Amazon Prime i robisz zakupy w kategorii Zabawki i gry (przede wszystkim) i kupujesz niektóre przedmioty z tej kategorii. Kiedy idziesz do kasy, możesz mieć kilka opcji wysyłki. Na przykład możesz skorzystać z wysyłki Prime, aby otrzymać produkty w ciągu dwóch dni lub mniej (bezpłatna wysyłka), a także możesz skorzystać z regularnej wysyłki i otrzymać produkty w ciągu siedmiu dni lub mniej (również bezpłatna Wysyłka ). Cóż, dlaczego miałbyś kiedykolwiek skorzystać ze zwykłej wysyłki? Ponieważ czasami, jeśli to zrobisz, Amazon wystawi Ci 5 USD kredytu grzecznościowego. Nie ma tu żadnych gwarancji – Amazon nie musi Ci w ogóle nic oferować. Ale jeśli zamawiasz prezent na następne urodziny swojego dziecka, a minie miesiąc, możesz wypróbować wolniejszą opcję wysyłki, aby sprawdzić, czy dostaniesz coś za darmo.

Drugi sposób polega na tym, że Amazon popełni błąd w procesie wysyłki lub nie przyzna ci kredytu, do którego miałeś prawo. Jeśli tak się stanie, zamiast zwrócić Ci zwrot dodatkowej opłaty za wysyłkę, Amazon udzieli Ci kredytu grzecznościowego do wykorzystania przy przyszłym zakupie. Inne częste przyczyny pojawienia się tego kredytu to opóźniona dostawa lub opóźnienie w realizacji zamówienia.

Trzecim sposobem na uzyskanie kredytu grzecznościowego jest skontaktowanie się z Amazon ze skargą dotyczącą zakupionego produktu. Jeśli przedstawiciel obsługi klienta, z którym rozmawiasz, uważa, że ​​Amazon ponosi winę w Twojej reklamacji, może zaoferować Ci 5 USD lub 10 USD (lub nawet więcej) w ramach przeprosin za niedogodności lub wydatki, na które zostałeś postawiony. To znowu całkowicie ich opcja; powołanie i żądanie Courtesy Credit prawdopodobnie nie jest strategią wygrywającą.

Jak możesz wydać środki dzięki uprzejmości Amazon

Ogólnie rzecz biorąc, możesz wydawać środki Amazon Courtesy Credit tylko na produkty, które są sprzedawane i wysyłane przez Amazon. Oznacza to, że jeśli zamówisz coś, co jest wymienione na Amazon, ale dostarczone i wysłane przez stronę trzecią, nie możesz skorzystać z kredytu grzecznościowego. Twój kredyt grzecznościowy zostanie automatycznie potrącony z każdej transakcji, która kwalifikuje się podczas realizacji transakcji, na przykład:

Jak sprawdzić saldo kredytu?

Sprawdzenie salda kredytowego jest łatwe. Po prostu odwiedź łącze salda kredytowego i kliknij przycisk, a zostaną wyświetlone wszystkie salda kredytowe. Jeśli nie widzisz kategorii dla kredytu grzecznościowego, oznacza to, że nie masz żadnej.

Mamy więcej zasobów Amazon do sprawdzenia!

Mamy przewodnik, jak uzyskać najniższą cenę na Amazon.

Oto nasz samouczek dotyczący oglądania Prime Video na Chromecaście.

Oto nasz przegląd niektórych z najlepszych monitorów cen Amazon.

Mamy samouczek na temat tego, czy możesz otrzymać zwrot pieniędzy od Amazon po obniżeniu ceny.

Aby zachować prywatność, oto jak usunąć historię zakupów w Amazon.