Co oznacza obsługa Instagrama?

Instagram to jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych. Ponieważ miliony użytkowników logują się każdego dnia, aby publikować zdjęcia i filmy dla swoich znajomych lub całego świata, większość ludzi zna Instagram.

Co oznacza obsługa Instagrama?

Kiedy tworzysz profil w tej sieci społecznościowej, będziesz musiał wymyślić własny uchwyt na Instagramie. Ale czym jest uchwyt i jak działa? Większość ludzi używa go na co dzień, nie zastanawiając się, o co chodzi. Dlatego w tym artykule postaramy się wyjaśnić, do czego służy i jak wymyślić idealny uchwyt na Instagram dla Twoich potrzeb.

Co to jest uchwyt na Instagramie?

Prawdopodobnie znasz termin „nazwa użytkownika”. Uchwyt na Instagramie to to samo, a przynajmniej działa na tej samej zasadzie. Jest unikalny dla Ciebie, Twojego konta i, miejmy nadzieję, Twojej osobowości.

Uchwyt na Instagramie to coś w rodzaju numeru telefonu. To unikalny link do Twojego profilu na Instagramie. Jesteś jedyną osobą z tym specyficznym uchwytem. Jeśli ktoś chce znaleźć Twój profil i śledzić Cię bezpośrednio, wystarczy, że poinformuje go, jak się obsługuje.

Zasadniczo jest to Twój internetowy adres na Instagramie, który działa jak numer telefonu, ale zamiast dzwonić, możesz korzystać z czatu na Instagramie i innych funkcji do komunikowania się z użytkownikami.

Tworząc nowy profil na Instagramie, będziesz musiał określić unikalny uchwyt lub adres, aby inni mogli je zobaczyć.

Jest to niezbędny krok podczas tworzenia profilu i może to być wszystko, co chcesz, o ile nie zostało to jeszcze zrobione. Oczywiście, jeśli nieaktywne konto używa uchwytu, który chcesz, istnieją również sposoby na obejście tego. Możesz użyć swojego prawdziwego imienia i nazwiska, pseudonimu lub czegoś, co odzwierciedla Twoją osobowość online lub firmę.

Na przykład, jeśli masz na imię John Love, możesz nazwać się JohnnyL00Ve lub wymyślić coś, co nie ma nic wspólnego z Twoim imieniem lub zawodem. To zależy wyłącznie od Ciebie, ale wiedz, że możesz to zrobić tylko raz, dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiedni uchwyt.

Uchwyt na Instagram dla firm

Jeśli jesteś właścicielem firmy, bardzo ważne jest, aby Twój uchwyt na Instagramie był jak najbliżej nazwy Twojej firmy. Prowadzenie biznesu na Instagramie jest łatwe i korzystne w tym sensie, że możesz dotrzeć do ogromnej liczby odbiorców za pomocą hashtagów.

Jeśli na przykład jesteś właścicielem salonu samochodowego, Twój uchwyt na Instagramie powinien prawdopodobnie być nazwą Twojego dealera. Jeśli uchwyt jest już zajęty, spróbuj go zmienić bez zmiany znaczenia, na przykład dodając auto lub salon samochodowy po nazwie. Po wymyśleniu nazwy, która reprezentuje Twoją firmę we właściwy sposób, będziesz musiał użyć odpowiednich hashtagów, aby dotrzeć do docelowych odbiorców.

Możesz dodawać podkreślenia lub cyfry, ale pamiętaj, jak użytkownicy piszą. Zbyt wiele znaków specjalnych może utrudnić potencjalnym obserwatorom znalezienie Twojego konta.

Uchwyt na Instagram do użytku osobistego

Podczas tworzenia profilu na Instagramie do użytku osobistego uchwyt nie jest tak ważny. Możesz użyć swojego alter ego, imienia kota lub cokolwiek innego, co przyjdzie ci do głowy, nie ma żadnych ograniczeń.

Jeśli jednak chcesz zostać Influencerem, możesz wymyślić coś chwytliwego lub coś, co zdefiniuje twoją przyszłą pracę. Uchwyt jest ważny, ponieważ sam może przyciągnąć nowych obserwujących. Jeśli wybierzesz niewłaściwy uchwyt, ludzie mogą cię całkowicie zignorować.

Tworzenie wskazówek dotyczących obsługi na Instagramie

OK, więc jeśli chcesz skorzystać ze swojego profilu na Instagramie, musisz wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Musisz znaleźć uchwyt, który odnosi się do jak największej liczby osób, a jednocześnie jest wyjątkowy i niezapomniany.

Jeśli uderzasz w ścianę, próbując wymyślić chwytliwy uchwyt, istnieje kilka sposobów, które pomogą Ci znaleźć idealny adres dla Twoich potrzeb.

Wskazówka 1 – zachowaj prostotę

Uchwyt na Instagramie ma limit 30 znaków, więc wszystko, co oferujesz, musisz podsumować w precyzyjnej, chwytliwej i dostępnej nazwie. Najlepsze uchwyty mówią trochę o Twoim koncie, ale są proste w użyciu i łatwo dostępne. Na przykład, jeśli jesteś kobietą, która ma bzika na punkcie kotów, spróbuj CrazyCatLady (ten prawdopodobnie jest zajęty, ale masz pomysł).

Często łatwiej to powiedzieć niż zrobić. Jeśli tak jest w przypadku Twojego uchwytu, spróbuj najpierw przeprowadzić analizę słów kluczowych.

Wskazówka 2 – Badanie słów kluczowych

Szukaj słów kluczowych używanych przez konkurencję i szukaj ich na Instagramie. Użyj profili z największymi liczbami jako przykładu i spróbuj połączyć słowo kluczowe ze swoim imieniem lub nazwą swojej firmy.

Silne słowa kluczowe są zazwyczaj już zajęte, co oznacza, że ​​prawdopodobnie będziesz musiał przejść przez proces prób i błędów, aż znajdziesz taki, który jest dostępny.

Wskazówka 3 – Generatory nazw użytkownika

Po przeprowadzeniu kilku badań słów kluczowych i nie wymyśleniu jednego, generator nazw użytkowników może być rozwiązaniem, którego potrzebujesz.

Wiele takich usług można znaleźć za darmo w Google. Większość z nich poprosi Cię o wprowadzenie kilku słów kluczowych i kilku innych informacji, aby uzyskać dostęp do uchwytu. Oto przykład stworzony przez Generator nazw użytkowników.

Zmiana uchwytu na Instagramie

Zakładając, że już wybrałeś swój uchwyt na Instagramie, możesz go zaktualizować, jeśli chcesz. Pamiętaj, że zmiana tych informacji zmieni również sposób, w jaki inni będą musieli szukać Twojego konta.

Aby zmienić swoją nazwę na Instagramie:

  1. Otwórz aplikację Instagram i dotknij ikony profilu w prawym dolnym rogu

  2. Wybierz „Edytuj profil”, który znajduje się tuż pod Twoim zdjęciem profilowym

  3. Dotknij „Nazwa użytkownika”

  4. Wprowadź zmiany, które chcesz

  5. Dotknij „Gotowe” w prawym górnym rogu

Ostatnie słowa

Stworzenie unikalnego uchwytu na Instagramie może określić Twój sukces na tej platformie społecznościowej. To mały, ale krytyczny krok w kierunku budowania dużej liczby obserwujących, więc nie spiesz się i spróbuj połączyć słowa kluczowe, które definiują Twoje usługi lub rodzaj treści.

Wybór uchwytu może być trochę trudny, więc po prostu nie spiesz się i nie spiesz się.

Powodzenia!