Jakie aplikacje są dostarczane z iPadem?

Niezależnie od modelu, Twój iPad ma ponad czterdzieści preinstalowanych aplikacji. To może wydawać się zbyt wiele, ale większość z tych aplikacji została zaprojektowana tak, aby ułatwić Ci życie i zwiększyć produktywność.

Jakie aplikacje są dostarczane z iPadem?

A jeśli możesz odinstalować lub ukryć niektóre z tych aplikacji. Przyjrzyjmy się niektórym wstępnie zainstalowanym aplikacjom i ich funkcjom.

Aplikacje dokujące

Domyślnie w stacji dokującej iPada znajdują się cztery aplikacje i do 15 na iPadzie Pro (18 z iOS 13 Beta). Istnieje również osobna sekcja dla ostatnio używanych aplikacji. Oto zestawienie czterech aplikacji.

Aplikacje dokujące

 1. Safari – Domyślna przeglądarka iOS, Safari, przeszła gruntowny lifting kilka lat temu. Wśród funkcji prawdopodobnie najbardziej docenisz widok czytnika.
 2. Muzyka – Ta aplikacja to miejsce, w którym znajduje się Twoja muzyka. Integruje się również z iTunes i możesz używać Home Sharing do odtwarzania muzyki bez synchronizacji.
 3. Wiadomości – Tutaj wysyłasz darmowe wiadomości iMessages na inne urządzenia Apple. Możesz także udostępniać multimedia oraz płatności za pośrednictwem Apple Pay.
 4. Poczta – Ten klient poczty e-mail obsługuje wszystkie popularne usługi, takie jak AOL, Gmail, Hotmail i Yahoo. Najlepszą rzeczą w Mail jest intuicyjny i łatwy w użyciu interfejs.

Aplikacje na ekranie głównym

Możesz nie znaleźć wszystkich aplikacji ekranu głównego na jednej stronie. Przesuń palcem w lewo, aby dotrzeć do niektórych z nich, i odinstaluj lub umieść w folderze te, których nie potrzebujesz.

Aplikacje na ekranie głównym

 1. Zdjęcia – Ta aplikacja wymaga niewielkiego wprowadzenia. Ułatwia przeglądanie zdjęć, organizując je według lokalizacji, typu, osób i nie tylko. Dostępna jest również funkcja pokazu slajdów.
 2. Zegar – Aplikacja Zegar ma wszystko związane z czasem i dobrze integruje się z Siri. Na przykład Pora snu śledzi Twoje wzorce snu.
 3. Uwagi – Dzięki automatycznej synchronizacji na wszystkich urządzeniach Apple i funkcjom formatowania Notatki to potężne narzędzie. Jedynym minusem jest to, że nie można eksportować notatek jako dokumentu tekstowego.
 4. Pliki – Bardzo potrzebny dodatek do iPadów i iPhone'ów, Pliki to narzędzie do zarządzania dokumentami. Działa z iCloud i Dropbox oraz obsługuje przeciąganie i upuszczanie.
 5. Dom – To odpowiedź Apple na internet rzeczy. Aplikacja łączy się z urządzeniami inteligentnymi i śledzi ich wydajność, o ile są one zgodne z systemem iOS.
 6. FaceTime – Pierwotnie aplikacja na iPhone'a, FaceTime może być świetnym narzędziem zwiększającym produktywność. Działa najlepiej na 4G i Wi-Fi i równie dobrze na iPadzie.
 7. Aparat fotograficzny – Nowe iPady są wyposażone w dwa aparaty, ale nie są znane z wydajności aparatu. Aplikacja działa tak, jak można się spodziewać po aplikacji aparatu fotograficznego.
 8. Mapy – Chociaż wielu właścicieli iPhone'ów woli Mapy Google, Mapy to przyzwoita opcja, jeśli wolisz pobierać cokolwiek innego.
 9. Przypomnienia – Ta aplikacja jest zarówno listą rzeczy do zrobienia, jak i przypomnieniem. Przypomina Notatki i możesz poprosić Siri o ustawienie przypomnień.
 10. Sklep z aplikacjami – Bez App Store nie będziesz w stanie aktualizować swoich aplikacji. Ale czy wiesz, że możesz sprawić, że zniknie? Sprawdź nasz artykuł, jak to zrobić zarówno na iPhonie, jak i iPadzie.
 11. sklep itunes – Ten jest taki sam jak ten na Macu lub PC. To kompleksowe centrum multimedialne do pobierania i odtwarzania muzyki i filmów.
 12. Znajdź iPhone'a – Oczywiście w tym przypadku byłoby to znalezienie twojego iPada.
 13. Ustawienia – Tutaj możesz zmienić wszystkie ustawienia związane z iPadem. Używasz go również do kontrolowania innych zainstalowanych aplikacji.
 14. Kalendarz – Oprócz kalendarza ta aplikacja może pomóc w zarządzaniu wydarzeniami i harmonogramem. Działa z iMessage i Mail, a wydarzenia możesz dodawać jednym kliknięciem.
 15. Aktualności – News przeszedł kilka aktualizacji od czasu jego wprowadzenia. Lokalne tytuły nagłówków wiadomości pojawiają się również w widżecie i możesz dostosować kanał.

Aplikacje opcjonalne

Pakiety Apple iLife i iWork są preinstalowane na iPadach, które mają większą pamięć masową. Jeśli domyślnie nie ma ich na iPadzie, zawsze możesz je pobrać w App Store za darmo.

Aplikacje opcjonalne

 1. pracuję – Ten pakiet zawiera Pages, Numbers i Keynote, które są odpowiednikami programów Word, Excel i PowerPoint firmy Microsoft. Dokumenty są przechowywane w iCloud.
 2. iMovie – Prosta, ale skuteczna, iMovie to przyjazna dla użytkownika aplikacja do edycji wideo, która zawiera gotowe szablony do tworzenia zwiastunów i nie tylko.
 3. Zespół garażowy – Aplikacja do produkcji muzyki firmy Apple to świetne narzędzie do tworzenia własnych utworów. Posiada duży wybór wirtualnych instrumentów i funkcji produkcyjnych.

Bogactwo aplikacji

Której z tych aplikacji używasz najczęściej? Bez czego nie mogłeś się obejść i z którego nigdy nie korzystałeś? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.