Czy Twoja kamera internetowa nie działa z zoomem? Oto co robić

Kamery internetowe są bardzo przydatne, ale mogą powodować problemy z niektórymi aplikacjami. Jeśli kamera internetowa nie działa w trybie Zoom, zrelaksuj się. Przyczyn tego problemu może być wiele, a w tym artykule proponujemy najprostsze rozwiązania.

Pozostań z nami do końca, ponieważ możesz skorzystać z niektórych porad, gdy Twoja kamera internetowa nie działa. Tutaj znajdziesz wskazówki dotyczące systemów Windows, Mac, iOS, Android i Linux.

Zrób to najpierw

Gdy aplikacja działa niewłaściwie, należy natychmiast spróbować ją ponownie uruchomić. Jeśli ponowne uruchomienie Zoom nie pomoże, spróbuj ponownie uruchomić urządzenie. Następnie upewnij się, że Twoje urządzenie ma zainstalowane wszystkie najnowsze aktualizacje systemu.

Jeśli urządzenie jest aktualne, być może Twoja aplikacja Zoom jest nieaktualna. Odwiedź oficjalną stronę pobierania Zoom i wybierz aplikację lub rozszerzenie Zoom odpowiednie dla Twojego urządzenia lub przeglądarki. Następnie chcesz zaktualizować sterownik kamery internetowej, jeśli nie jest aktualny.

Możesz użyć oprogramowania innej firmy, aby pobrać aktualizację dla siebie, lub możesz zaktualizować ją ręcznie za pośrednictwem witryny producenta lub Menedżera urządzeń (w systemie Windows). Innym rozwiązaniem dotyczącym samej kamery internetowej jest usunięcie (odinstalowanie) kamery internetowej z urządzenia i jej ponowna instalacja.

Na komputerach z systemem Windows możesz to zrobić za pomocą Menedżera urządzeń. Ponadto możesz użyć funkcji Rozwiązywanie problemów, aby ustalić, czy coś jest nie tak z Twoją kamerą internetową. Jeśli żadne z powyższych nie pomoże, zapoznaj się z rozwiązaniami Zoom.

Powiększenie

Rada Zooma

Niektóre porady w poprzedniej sekcji są dostępne dzięki uprzejmości strony pomocy Zoom. Istnieje jednak inteligentna wskazówka, która może rozwiązać większość problemów z kamerą internetową, Zoom i inne aplikacje korzystające z aparatu. Zaleca się zamknięcie wszystkich innych aplikacji, które mogą zakłócać działanie kamery internetowej. Aplikacje takie jak Skype, Facetime, WhatsApp itp. mogą przejąć kontrolę nad Twoją kamerą internetową bez Twojej wiedzy.

Najprawdopodobniej działają w tle i być może znajdują się wśród programów startowych na Twoim urządzeniu. Ponadto często są winni, gdy kamera internetowa nie działa z określoną aplikacją. Jeśli te aplikacje są trwałe, zamknij je na siłę.

Na przykład w systemie Windows możesz użyć Menedżera zadań, aby zakończyć swoje procesy. Na telefonie możesz długo nacisnąć aplikację Zoom, dotknąć Informacje o aplikacji i wybrać Wymuś zatrzymanie. Daj mu kilka minut i zacznij od nowa.

Konkretna poprawka dla komputerów Mac 10.7

Występuje powtarzający się problem z Zoomem w systemie macOS 10.7. Jeśli Twój Mac działa z tą aktualizacją, oto, co musisz zrobić:

 1. Otworzyć Znalazca i wybierz Idź do folderu.
 2. Następnie skopiuj i wklej to w polu: /Library/QuickTime/.
 3. Kliknij Iść.
 4. Usuń komponenty Video Glide, Sonix SN9C, 3ivx Video Codec lub Desktop Video Out.

To rozwiązanie powinno rozwiązać problemy z kamerą internetową Zoom na Twoim urządzeniu. Inną łatwą poprawką dla komputerów Mac jest wprowadzenie tego w wierszu poleceń:

sudo killall VDCAssistant

Pamiętasz, że wspomnieliśmy o wyłączeniu procesów korzystających z Twojej kamery internetowej? Cóż, to jest demon na komputerach Mac, który obsługuje wszystkie związane z kamerą internetową. Zatrzymanie go może rozwiązać problem z kamerą internetową z Zoomem.

Konkretne poprawki Lenovo

Komputery Lenovo mają czasami problemy z kamerą internetową podczas korzystania z aplikacji Zoom. Oto poprawki dla wszystkich nowoczesnych systemów Windows, począwszy od Windows 10:

 1. wciśnij Wygraj klucz na klawiaturze.
 2. Wchodzić "Lenovo" w Menu startowe.
 3. Kliknij Lenovo Vantage lub pobierz go z linku.
 4. Otwórz tę aplikację i wybierz Ustawienia sprzętowe, śledzony przez Dźwięk i obraz.
 5. Wyłącz Tryb prywatności kamery. Jeśli ten tryb pozostanie włączony, naciśnij przycisk aparatu na laptopie i wyłącz go.

Ta poprawka w systemie Windows 8 jest podobna:

 1. Wchodzić "Lenovo" w Menu startowe.
 2. Iść do Ustawienia Lenovo lub pobierz aplikację z powyższego linku.
 3. Kliknij Aparat fotograficzny.
 4. Wyłączyć Tryb prywatny.

Rozwiązanie jest jeszcze prostsze w systemie Windows 7:

 1. Wpisz "Konferencje internetowe Lenovo” w pasku wyszukiwania systemu Windows i uruchom aplikację.
 2. Włącz kamerę internetową laptopa.
 3. Zamknij program konferencji internetowych Lenovo.

Problemy z systemem Windows 10 podczas korzystania z kamery internetowej z zoomem

Jeśli masz problemy z używaniem kamery internetowej z funkcją Zoom w systemie Windows 10, postępuj zgodnie z instrukcjami, aby je rozwiązać.

 1. Otwórz Początekmenu i kliknij Ustawienia. Ikona ustawień systemu Windows 10
 2. Następnie kliknij Prywatność. Menu ustawień systemu Windows 10
 3. Teraz kliknij Aparat fotograficzny. Ustawienia prywatności w systemie Windows 10
 4. Upewnij się, że przełącznik jest ustawiony w pozycji Na. Ustawienia aparatu w systemie Windows 10

Obracając swój Aparat fotograficzny dostęp do Na powinien rozwiązać każdy problem z systemem operacyjnym i ustawieniami uprawnień.

Kaspersky Internet Security Problemy

Jak wspomniał Joe w komentarzach, oto krótkie podsumowanie tego, jak korzystać z kamery internetowej z Kaspersky.

 1. Otwórz aplikację i przejdź do Bezpieczeństwo osobiste.
 2. Następnie kliknij Ochrona kamery internetowej przełącz przełącznik, aby ustawić go na Wyłączony.

Powinno to rozwiązać problemy z używaniem kamery internetowej z Kaspersky.

Sprawdź ustawienia przeglądarki

Zakładając, że używasz przeglądarki, a nie aplikacji Zoom, możesz sprawdzić swoje uprawnienia. Omówimy, jak to zrobić w Chrome.

 1. W przeglądarce Chrome kliknij przycisk menu w prawym górnym rogu i wybierz Ustawienia. Możesz też wpisać „chrome://ustawienia” w pasku wyszukiwania i naciśnij Wchodzić. Menu Chrome
 2. Teraz pod Prywatność i ochrona, Kliknij Ustawienia witryny. Prywatność i ochrona
 3. Stąd przewiń w dół do Uprawnienia i kliknij Aparat fotograficzny. Karta Uprawnienia Chrome
 4. Upewnij się, że Strony mogą prosić o użycie aparatu jest zaznaczone i upewnij się, że Zoom nie jest włączony Nie wolno używaćTwój aparat lista. Uprawnienia do aparatu Chrome

Dodatkowe wskazówki

Oto kilka dodatkowych wskazówek.

 • Sprawdź, czy coś nie blokuje twoich kamer internetowych, na przykład migawka lub nasadka. Następnie przetestuj kamerę internetową w innej aplikacji, która umożliwia komunikację wideo. Jeśli Twoja kamera internetowa działa w innej aplikacji, problem dotyczy aplikacji Zoom.
 • Sprawdź, czy dostęp do kamery internetowej jest włączony na poziomie sprzętowym. Wiele laptopów ma zwykle przycisk, który można nacisnąć, aby włączyć lub wyłączyć kamerę internetową F8 lub F10.
kamera zoom nie działa

Zbliżenie

Mamy nadzieję, że niektóre z tych poprawek kamery internetowej pozwolą Ci ponownie korzystać z Zoom. Zoom to jedna z najlepszych aplikacji do wideokonferencji i oferuje doskonałe wsparcie. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, skontaktuj się z nimi.

Opowiedz nam o swoim problemie i sposobie jego rozwiązania. Czy to była jednorazowa rzecz, czy ciągle się dzieje? Daj nam znać w komentarzach poniżej.