„Nie mamy wystarczających informacji, aby zresetować pytania bezpieczeństwa” – Jak zresetować konto Apple

Czy podczas próby zresetowania konta Apple widzisz komunikat „Nie mamy wystarczających informacji, aby zresetować Twoje pytania zabezpieczające”? Próbujesz się zalogować, ale zapomniałeś odpowiedzi na te pytania? Zdziwiłbyś się, ile razy ludzie to robią. Jeśli zobaczysz ten komunikat, ten samouczek powinien pomóc.

„Nie mamy wystarczających informacji, aby zresetować pytania zabezpieczające” — Jak zresetować konto Apple

Kiedy po raz pierwszy tworzysz konto Apple, aby uzyskać Apple ID, zostaniesz poproszony o wybranie pytań zabezpieczających i udzielenie odpowiedzi na przyszłe procesy weryfikacji. Potem jesteś gotowy do pracy. Następnie, jeśli zapomnisz hasła lub zostaniesz zablokowany na swoim koncie, możesz odzyskać dostęp, odpowiadając na te pytania. Ogólnie rzecz biorąc, pobieranie aplikacji, odzyskiwanie informacji o kopii zapasowej i prawie wszystko, co dotyczy Twojego konta Apple, zależy od Twojej zdolności do zalogowania się.

Proces bezpieczeństwa i weryfikacji Apple jest dość złożony dla użytkowników, którzy nie mają poprawnych (lub aktualnych) informacji. Na przykład, jeśli zapomniałeś hasła, identyfikatora Apple ID i pytań weryfikacyjnych lub informacje o koncie (adres e-mail, numer telefonu itp.) są nieaktualne, musisz spróbować kilku rzeczy, aby odzyskać na swoje konto.

Resetowanie pytań zabezpieczających Apple

Jeśli nie możesz zalogować się na swoje konto Apple, odwiedź stronę iforgot.apple.com. Tak, to jest adres URL firmy Apple, a nie link do strony trzeciej. Stamtąd możesz dodać swój identyfikator Apple ID, zresetować hasło lub zresetować pytania zabezpieczające. Aby zmienić hasło, musisz znać odpowiedzi na pytania zabezpieczające, a aby je zresetować, musisz znać swoje hasło.

Jeśli znasz swoje hasło, możesz się zalogować, wybrać trzy pytania zabezpieczające i udzielić odpowiedzi. Jeśli jednak nie pamiętasz hasła lub odpowiedzi zabezpieczających, sprawy stają się trochę trudne. Oto co robić.

Notatka: Ta procedura jest wymieniona na stronie wsparcia Apple, ale proces nie spowodował wyboru resetowania pytań bezpieczeństwa. Zostało to przetestowane na Big Sur v11.4 na MacBooku Pro (Retina, 15-calowy, połowa 2015 r.). Jeśli otrzymasz obie opcje resetowania hasła lub pytań zabezpieczających, dodaj komentarz poniżej.

 1. Odwiedź iforgot.apple.com i zaloguj się za pomocą swojego Apple ID i hasła.

 2. Nasz Mac poprosił o numer telefonu. Jeśli nie, przejdź do kroku 3.

 3. Jeśli powyższy monit o numer telefonu się nie pojawi, powinieneś mieć możliwość zresetowania hasła lub zresetowania pytań zabezpieczających.

 4. Jeśli nie otrzymałeś monitu o numer telefonu w kroku 2, a wykonałeś krok 3 powyżej, przejdź do kroku 5. Jeśli pojawi się monit o numer telefonu w kroku 2, zostanie wysłana wiadomość e-mail w celu zresetowania hasła. To twój jedyny wybór.

 5. Jeśli masz możliwość zresetowania pytań zabezpieczających w kroku 3, wybierz „Muszę zresetować hasło” w wyskakującym okienku i kliknij „Kontynuuj”.

 6. Wprowadź swoje hasło w monicie.
 7. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zweryfikować swoją tożsamość, która różni się w zależności od konkretnego konta i statusu. Jeśli nie otrzymasz monitów, nie możesz w tej chwili zweryfikować swojej tożsamości ani zresetować pytań zabezpieczających.
 8. Jeśli otrzymałeś i zastosowałeś się do monitów dotyczących tożsamości w kroku 7, wybierz nowe pytania zabezpieczające i odpowiedzi, a następnie wybierz "Kontyntynuj."

Jeśli nie możesz się zalogować, aby zresetować swoje pytania, możesz zresetować hasło, wykonując tę ​​samą procedurę. W zależności od wcześniej ustalonych preferencji bezpieczeństwa, możesz otrzymać kod dostępu do innego urządzenia Apple, dający możliwość zresetowania hasła. Dodatkowo możesz zresetować hasło z istniejącego urządzenia Apple, przechodząc do ustawień i wybierając „Hasło i zabezpieczenia”, chociaż działa to tylko wtedy, gdy jesteś już zalogowany na tym urządzeniu i znasz kod dostępu do ekranu odblokowania.

Podczas wpisywania odpowiedzi na pytania zabezpieczające kluczowe znaczenie mają wielkość liter i interpunkcja. Jeśli jesteś pedantem w kwestii gramatyki i interpunkcji, spróbuj użyć wielkich liter. Niestety, sprawia to, że udzielanie odpowiedzi na pytania zabezpieczające jest o wiele trudniejsze, nawet jeśli znasz odpowiedzi; możesz nie wiedzieć, jak to napisałeś, gdy miałeś 15 lat!

Nie mamy wystarczających informacji, aby zresetować Twoje pytania zabezpieczające.

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, jeśli nie pamiętasz hasła lub odpowiedzi na pytania zabezpieczające. Pierwszym z nich jest próba zalogowania się przy użyciu zapasowego adresu e-mail, a drugim jest skontaktowanie się ze Wsparciem Apple.

 1. Odwiedź tę stronę i wybierz swój Apple ID.
 2. Wpisz swój zapasowy adres e-mail i wyślij tam e-mail weryfikacyjny, aby zresetować hasło.
 3. Kliknij link w e-mailu, aby zresetować.

Ten proces jest przydatny, jeśli nadal masz dostęp do awaryjnego adresu e-mail. Jeśli jednak nie aktualizowałeś tego e-maila od jakiegoś czasu i nie masz już do niego dostępu, najlepszą opcją jest odzyskanie dostępu.

Jeśli host poczty e-mail jest nadal dostępny, spróbuj wykonać czynności weryfikacyjne, aby zalogować się na to konto e-mail. Większość dostawców poczty e-mail ma prostsze metody weryfikacji niż Apple. Po zalogowaniu się na stary adres e-mail możesz zacząć otrzymywać kody weryfikacyjne, aby odzyskać swoje konto.

Uwierzytelnianie dwuetapowe

Jeśli masz problemy z pytaniami zabezpieczającymi, wypróbuj inną opcję o nazwie uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Skonfigurowanie uwierzytelniania dwuskładnikowego oznacza, że ​​kod logowania jest wysyłany do urządzeń, na których jesteś już zalogowany.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe odbywa się za pomocą dowolnego przenośnego urządzenia Apple obsługującego system iOS 9 lub nowszy, więc nawet jeśli masz starszego iPhone'a lub iPada, który jest nadal zalogowany na swoje konto, połącz się z Wi-Fi i wykonaj następujące czynności:

 1. Wizyta „Ustawienia” na Twoim urządzeniu.
 2. Stuknij swoje imię u góry (tutaj znajdują się informacje o Twoim Apple ID).
 3. Wybierać „Hasło i zabezpieczenia”.
 4. Stuknij w „Uwierzytelnianie dwuetapowe”.
 5. Przełącz opcję na "Na."

Korzystając z metody dwuskładnikowej, natychmiast logujesz się na urządzeniach Apple, omijając potrzebę pytań bezpieczeństwa, o ile Twój numer telefonu i adres e-mail są aktualne. Jeśli kiedykolwiek zmienisz swój numer telefonu, zaktualizuj go w ustawieniach Apple. W przeciwnym razie będziesz mieć problemy z uzyskaniem kodów logowania.

Jeśli minął już ten punkt i nie możesz się zalogować, ponieważ nie masz już numeru telefonu, możesz spróbować kilku rzeczy.

 • Uzyskaj kod wysłany na inne urządzenie Apple, na którym jesteś zalogowany.
 • Skontaktuj się z Apple (1-800-My-Apple) lub odwiedź witrynę internetową.

Aby odzyskać konto, obowiązuje okres oczekiwania i długi proces weryfikacji. Możesz zostać poproszony o potwierdzenie zapisanej karty kredytowej, pytań bezpieczeństwa, a nawet daty zakupu produktu Apple.

Kontakt ze Wsparciem Apple

Zespół wsparcia Apple jest wyjątkowo pomocny, ale może zrobić tylko tyle dla Ciebie. Jeśli zgubisz hasło, dział pomocy wymaga odpowiedzi na pytania zabezpieczające, aby uzyskać dostęp do Twojego konta. Jeśli nie pamiętasz tych odpowiedzi, przywrócą Twoje konto do stanu odzyskiwania konta.

Apple używa ślepego systemu, aby pomóc w utrzymaniu bezpieczeństwa. Operator wsparcia zobaczy tylko pytania i będzie miał puste pola do wpisania odpowiedzi. Nie znają odpowiedzi i nie mają do nich dostępu. Nikt nie robi tego, co szyfruje system. Dajesz im swoją odpowiedź bezpieczeństwa, wpisują ją w pole, a system powie im, czy jest poprawna, czy nie.

Odzyskiwanie konta powoduje wstrzymanie Twojego Apple ID do czasu jego prawidłowej weryfikacji. Możesz podać pewne informacje, aby przyspieszyć ten proces (np. informacje o karcie kredytowej zapisanej w aktach).

System bezpieczeństwa oparty na Apple został zaprojektowany z myślą o ochronie Ciebie i Twoich danych osobowych. To świetnie, ale jeśli zapomnisz loginu, nie masz szczęścia. Jeśli naprawdę nie pamiętasz hasła lub odpowiedzi zabezpieczających i nie możesz współpracować ze Wsparciem Apple w celu uzyskania dostępu, musisz skonfigurować nowe konto — tracisz wszystkie zakupy i dostęp do wszystkich swoich aplikacji premium.