Jak zmienić nazwę wyświetlaną w Webex?

Webex umożliwia dostosowanie profilu do własnych upodobań. W dowolnym momencie możesz zaktualizować wszystkie dane osobowe, w tym adres e-mail, zdjęcie profilowe i oczywiście nazwę wyświetlaną. Na przykład, jeśli większość twoich współpracowników dzwoni do ciebie pod twoim pseudonimem, możesz zamiast tego użyć tego.

Jak zmienić nazwę wyświetlaną w Webex?

W tym samouczku przedstawimy instrukcje krok po kroku dotyczące zmiany nazwy wyświetlanej w Webex. Ponieważ platforma oparta na chmurze jest również dostępna jako aplikacja komputerowa i mobilna, uwzględniliśmy przewodniki dla różnych urządzeń.

Narzędzie do współpracy jest dostępne w trzech wersjach: aplikacja internetowa, aplikacja komputerowa i wersja mobilna na urządzenia z systemem iOS i Android. Ponieważ interfejs użytkownika zawiera te same funkcje, możesz zarządzać swoim profilem na wielu urządzeniach. Poniżej znajdziesz szczegółowe instrukcje, jak zmienić nazwę wyświetlaną i skąd możesz pobrać oficjalne wersje aplikacji Webex.

Jak zmienić nazwę wyświetlaną w Webex w aplikacji Windows lub Mac?

Dostępne są dwie wersje aplikacji komputerowej Webex: wersja 32-bitowa i wersja 64-bitowa. W zależności od systemu operacyjnego możesz pobrać odpowiednią wersję z oficjalnej strony internetowej. Alternatywnie użytkownicy komputerów Mac mogą pobrać ją z App Store, a użytkownicy systemu Windows mogą pobrać oficjalną aplikację Webex ze źródła aplikacji Microsoft. Plan Cisco Webex jest całkowicie bezpłatny, a Webex Meeting wymaga płatnej subskrypcji.

Po skonfigurowaniu aplikacji komputerowej Webex możesz jej użyć do zaktualizowania swojej nazwy wyświetlanej i innych informacji w profilu. A ponieważ aplikacja jest połączona z licencją Webex, otworzy się automatycznie po kliknięciu adresu URL spotkania.

Jeśli więc chcesz zmienić nazwę wyświetlaną za pomocą aplikacji komputerowej, oto, co powinieneś zrobić:

 1. Uruchom aplikację komputerową Webex.

 2. Obok swojej aktualnej nazwy kliknij małą strzałkę w dół, aby uzyskać dostęp do panelu opcji. Wybierz „Mój profil” z listy.

 3. Następnie kliknij przycisk „Edytuj mój profil”. Pojawi się nowe okno. Wpisz inną wyświetlaną nazwę w odpowiednim polu. Możesz również zaktualizować swoje imię i nazwisko, jeśli zezwala na to Twoja organizacja.

 4. Jeśli nie masz jeszcze zdjęcia profilowego, możesz dodać je z tej samej strony Webex. Następnie kliknij opcję „Zmień zdjęcie profilowe” i prześlij nowe zdjęcie ze swojego komputera.

 5. Po zakończeniu zmian kliknij "Zapisz", aby zaktualizować informacje o profilu.

Jak zmienić nazwę wyświetlaną w Webex na Sieć

Webex to przede wszystkim platforma oparta na chmurze do wideokonferencji i innych wspólnych praktyk biznesowych. Aplikacja internetowa jest niezwykle uproszczona i umożliwia zmianę informacji profilowych zgodnie z katalogiem firmowym Twojej firmy. Na przykład, jeśli organizacja zabrania osobistej aktualizacji imienia i nazwiska, możesz zamiast tego zmienić nazwę wyświetlaną. Wyświetlana nazwa pojawi się podczas spotkań i innych interakcji na platformie Webex.

Jeśli więc chcesz użyć innej nazwy wyświetlanej, oto, co powinieneś zrobić:

 1. Najpierw otwórz przeglądarkę i przejdź do webex.com. Następnie zaloguj się na swoje konto.

 2. Przejdź do swojego zdjęcia profilowego lub ikony awatara w prawym górnym rogu i kliknij strzałkę w dół obok swojego imienia.

 3. Pojawi się lista rozwijana. Wybierz „Mój profil”.

 4. Pojawi się nowe okno. Następnie kliknij niebieski przycisk „Edytuj mój profil”.

 5. Wprowadź preferowaną nazwę wyświetlaną w odpowiednim polu.

 6. Kliknij "Zapisz" po zakończeniu edycji.

Jak zmienić Twoja nazwa wyświetlana w Webex na iPhonie

Jak wspomniano, dostępna jest aplikacja mobilna Webex na urządzenia z systemem iOS. Oficjalną wersję można pobrać w App Store:

 1. Uruchom aplikację App Store z ekranu głównego.

 2. Użyj wbudowanej funkcji wyszukiwania, aby znaleźć aplikację Webex.

 3. Stuknij w przycisk „Pobierz” pod informacjami o aplikacji. W razie potrzeby wprowadź swój identyfikator Apple ID.

Po zainstalowaniu aplikacji możesz jej używać do zarządzania swoim profilem. Interfejs różni się nieco od wersji internetowej, ale nadal jest bardzo przyjazny dla użytkownika. Oto jak zmienić nazwę wyświetlaną na iPhonie lub iPadzie:

 1. Stuknij ikonę Webex na ekranie głównym, aby uruchomić aplikację. Następnie zaloguj się na swoje konto.

 2. W lewym górnym rogu ekranu dotknij małej ikony koła zębatego, aby otworzyć "Ustawienia".

 3. Otwórz zakładkę „Moje konto”.

 4. Otworzy się nowe okno. Stuknij w swoją bieżącą nazwę wyświetlaną.

 5. Aplikacja mobilna nie ma oddzielnej sekcji na nazwy wyświetlane, ale możesz ją zmienić, edytując swoje imię i nazwisko. Nowy wpis pojawi się wtedy podczas przyszłych spotkań.

 6. Gdy skończysz, dotknij "Zapisz" w prawym górnym rogu ekranu.

Nazwa gry

Aktualizacja informacji w profilu Webex to pestka dzięki usprawnionemu interfejsowi użytkownika. I nawet jeśli niektóre edycje są niedostępne, możesz wybrać, jaka nazwa pojawi się podczas spotkań, co jest miłe. Najlepsze jest to, że Twoja nazwa wyświetlana może być dowolna, od pseudonimów po inicjały.

Ponieważ dostępna jest aplikacja mobilna i komputerowa, możesz zarządzać swoim profilem Webex na wielu urządzeniach. Pamiętaj jednak, że musisz wprowadzić wszystkie zmiany przed rozpoczęciem spotkania. W przeciwnym razie utkniesz z błędną pisownią.

Czy Twoja firma wykorzystuje Webex do wideokonferencji? Jakie masz doświadczenia z platformą? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej, jeśli istnieje sposób na zmianę nazwy wyświetlanej podczas spotkania.