Jak zmienić tło w Webex

Webex to usługa wideokonferencji, która pozostaje tak popularna do dziś, jak w momencie jej założenia w 1995 roku. Może nie jest najbardziej znaną z tych usług, ale wiedza, jak z niej korzystać, nie zaszkodzi.

Jak zmienić tło w Webex

Jedną z rzeczy, której pierwotnie brakowało, była możliwość korzystania z wirtualnego tła. Ale w tym artykule dowiesz się, jak skonfigurować wirtualne tło podczas korzystania z Webex. Dowiesz się również, jak to zrobić zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Na koniec odpowiemy również na niektóre z twoich palących pytań dotyczących funkcji Webex.

Webex początkowo nie miał tej funkcji w swoich usługach wideokonferencyjnych. To spowodowało, że aplikacja znalazła się w tyle za innymi konkurentami pod względem popularności. Jednak w 2020 r. Cisco wprowadziło aktualizację, która ostatecznie pozwoliła użytkownikom zmienić swoje tło podczas wideokonferencji i spotkań.

Dziś wystarczy mieć zainstalowany Webex na swoim urządzeniu. Potrzebnych jest również kilka wymagań dotyczących urządzeń.

Wymagania urządzenia do zmiany tła

Nie każdy komputer lub urządzenie mobilne może korzystać z funkcji wirtualnego tła. Wirtualne tła wymagają większej mocy procesora, co może obciążać sprzęt. W związku z tym mniej wydajne urządzenia nie będą miały żadnych opcji podczas wideokonferencji.

Jak korzystać z wirtualnego tła w Webex

Powinieneś mieć zainstalowany Webex na swoim urządzeniu i zaktualizowany do najnowszej wersji. Jeśli nie, zalecamy zrobienie tego teraz. Następnie możesz zacząć korzystać z tła podczas połączenia konferencyjnego.

Na pulpicie

Najpierw przyjrzymy się korzystaniu z wirtualnego tła na komputerze. Te kroki dotyczą zarówno systemu Windows, jak i Mac, więc użytkownicy mogą czytać dalej.

Kroki na komputerze to:

 1. Zanim dołączysz do spotkania, uruchom Webex.

 2. Znajdź opcję „Zmień tło” w lewym lub prawym górnym rogu ekranu.
  • W systemie Windows znajduje się po lewej stronie, a użytkownicy komputerów Mac powinni spojrzeć w prawy róg

 3. Wybierz obraz lub opcję „Rozmycie”, jak chcesz.

 4. Wybierz „Zastosuj”, aby zapisać ustawienia.
 5. Dołącz do spotkania ze swoim nowym wirtualnym tłem.

Podczas spotkania możesz także zmienić swoje wirtualne tło. Oto jak:

 1. Przejdź do lewego lub prawego górnego rogu ekranu podczas spotkania.
 2. Wybierz „Dźwięk i wideo”.

 3. Przejdź do „Kamera”, a następnie „Zmień wirtualne tło”.

 4. Przełącz się na nowe wirtualne tło.

 5. Zastosuj zmiany.

 6. Kontynuuj spotkanie.

Na komputerze te kroki działają tylko w przypadku spotkań Webex i ujednoliconej aplikacji Webex. Webex Training w ogóle nie obsługuje tej funkcji.

Zalecamy również wybranie obrazu o rozmiarze 1280 x 720 pikseli lub większym. Obrazy o odpowiedniej wielkości pozwolą Webex dopasować obraz do wirtualnego tła. Wszelkie mniejsze lub zniekształcone zdjęcia spowodują powstanie nienaturalnego tła.

Administrator witryny Webex musi również zezwolić na korzystanie z wirtualnego tła. Jeśli wiesz, że Twoje urządzenie jest zgodne, a mimo to opcja się nie pojawia, prawdopodobnie funkcja jest wyłączona. Poproś administratora o prawo do korzystania z niego w takim przypadku.

Na Androida i iPhone

Na urządzeniach mobilnych użytkownicy mogą zmieniać swoje tło tylko po dołączeniu do spotkania. Ze względu na to wymaganie zalecamy dołączenie do spotkania bez wcześniejszego włączania wideo. Dzięki temu uzyskasz wystarczająco dużo czasu na skonfigurowanie wirtualnego tła.

Oto jak zmienić tło na urządzeniach mobilnych:

 1. Uruchom Webex na swoim urządzeniu mobilnym.

 2. Dołącz do spotkania z wyłączoną kamerą.
 3. Wybierz „Wideo”.

 4. Wybierz „Wirtualne tło”.

 5. Wybierz zdjęcie lub opcję Rozmycia.

 6. Zastosuj ustawienia.
 7. Włącz kamerę.
 8. Kontynuuj spotkanie.

Ta funkcja jest stosunkowo nowa w porównaniu do korzystania z wirtualnego tła na komputerach. Błędów może być więcej, więc musisz być ostrożny.

Podobnie jak w przypadku Webex na komputerze, potrzebujesz uprawnień do korzystania z wirtualnego tła. Ta opcja nie pojawi się na zgodnym urządzeniu, jeśli funkcja jest wyłączona.

Wskazówki, jak odróżnić się od otoczenia

Technologia wirtualnego tła nie jest w żaden sposób idealna, ale nadal świetnie nadaje się do spotkań. Istnieje kilka sposobów, aby zapobiec wtopieniu się w otoczenie. Sprowadza się to głównie do kolorów i oświetlenia.

Twój pokój powinien być jasno oświetlony, ponieważ Webex potrzebuje wystarczającej ilości światła, aby odróżnić Cię od tła. Ciemniejsze pomieszczenia sprawiają, że wydajesz się wtopiony w otoczenie. Włącz niektóre światła i lampy.

Profesjonalne światła do połączeń konferencyjnych są dostępne w sprzedaży. Emitują one równomierną i jasną poświatę, aby pomóc aparatowi uchwycić otoczenie. Działają one zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych.

Ubrania, które nosisz, mają również znaczenie przy korzystaniu z wirtualnego tła. Ponieważ celem aplikacji jest usunięcie kolorów za tobą, nie noś ubrań w tym samym lub podobnym kolorze co ściana lub tło. Twoim współpracownikom i szefowi będziesz wyglądać jak bezcielesna głowa unosząca się w powietrzu. Jeśli więc Twoje ubranie pasuje do tła, zalecamy zmianę na coś innego.

Poruszające się obiekty zakłócą również iluzję wirtualnego tła. Jeśli mieszkasz z innymi ludźmi, poproś ich, aby nie przechodzili za tobą na czas spotkania. W ten sposób będziesz mieć idealne tło dla swoich spotkań.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak korzystać z webaround w Webex?

Webaround to przenośny zielony ekran, który przyczepia się do krzesła i prezentuje jednokolorowe, równe tło. Można go złożyć w małe opakowanie i zmieścić w każdej torbie podróżnej. Jeśli nie jesteś fanem dużych zielonych ekranów, powinieneś rozważyć zakup takiego dla siebie.

Oto jak będziesz korzystać z Webaround z Webex:

1. Skonfiguruj Webaround, przymocowując go do krzesła.

2. Upewnij się, że jest dobrze podłączony przed siadaniem.

3. Uruchom Webex.

4. Znajdź opcję „Zmień tło” w lewym lub prawym górnym rogu ekranu.

a. W systemie Windows znajduje się po lewej stronie, a użytkownicy komputerów Mac powinni spojrzeć w prawy róg

5. Wybierz obraz lub opcję „Rozmycie”, jak chcesz.

6. Wybierz „Zastosuj”, aby zapisać ustawienia.

7. Dołącz do spotkania z nowym wirtualnym tłem.

I masz to. To proste, ponieważ jednolity zielony kolor zapewni lepszą jakość wirtualnego tła podczas spotkań. Oczywiście należy unikać noszenia koloru zielonego, ponieważ zacznie się on wtapiać.

Czy Webex ma funkcję kluczowania kolorem?

Webex nie ma wbudowanej tej funkcji dla swoich użytkowników. Aby użyć klucza chrominancji z zielonym ekranem, musisz użyć innego oprogramowania.

Czy jesteś na plaży?

Funkcja wirtualnego tła Webex to świetny sposób na to, aby pracownicy z domu zachowali trochę prywatności lub znaleźli się w ekscytującej lokalizacji. Teraz, gdy wiesz, jak to skonfigurować, możesz zaimponować współpracownikom tymi umiejętnościami technicznymi. Będą pytać, jak to zrobić sami.

Jakie jest Twoje preferowane wirtualne tło? Czy masz w domu zielony ekran? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.