Jak zmienić dźwięk powiadomienia w WeChat

WeChat (dostępny na Androida, iOS, PC i Mac) od czasu wydania w 2011 roku zebrał ponad miliard aktywnych użytkowników miesięcznie – to około 13% całej światowej populacji. Posiada wiele przydatnych funkcji. Możesz znaleźć najnowsze wiadomości, zapłacić za zakupy i oczywiście wysłać wiadomość znajomym i rodzinie, a także skorzystać z wielu innych opcji.

Jak zmienić dźwięk powiadomienia w WeChat

Biorąc pod uwagę ogromną liczbę osób korzystających z aplikacji, prawdopodobnie będziesz już korzystał z niej wielu znajomych. A jak wie każdy zaznajomiony z mediami społecznościowymi, gdy już się połączysz, nieuchronnie zostaniesz zasypany powiadomieniami o wiadomościach.

Korzystając z tego przewodnika, wkrótce będziesz mógł dostosować swoje powiadomienia, aby wiedzieć, kto do Ciebie pisze, bez konieczności patrzenia lub ustawiania wibracji, jeśli masz spotkanie lub oglądasz film.

wechat

Dostosowywanie powiadomień WeChat

Warto wspomnieć, że w obecnym stanie rzeczy do powiadomień na urządzeniach z Androidem można przypisać tylko niestandardowe dźwięki. Mimo to dołożymy wszelkich starań, aby pokazać Ci, co możesz zrobić w zakresie powiadomień na wszystkich platformach, na których dostępny jest WeChat.

Android

 1. Stuknij ikonę aplikacji WeChat, aby ją otworzyć. Zwykle będzie można go znaleźć na ekranie głównym.

  Ikona WeChat

 2. Następnie dotknij przycisku w prawym dolnym rogu ekranu. Jest oznaczony jako „Ja” i ma zdjęcie głowy i ramion. Jeśli otwiera się na poprzednią rozmowę, dotknij przycisku wstecz, aby powrócić do listy bieżących czatów.

  Dźwięk powiadomienia o zmianie WeChat na Androida

 3. Stuknij w przycisk „Ustawienia” u dołu menu.
 4. Otwórz ustawienia powiadomień, dotykając „Powiadomienia”.

  Dźwięki powiadomień WeChat

 5. Aby wybrać nowy dźwięk powiadomienia, dotknij „Dźwięk alertu”. Wyświetlona zostanie lista dostępnych dźwięków, na które można się przełączyć.
  • Przesuń przełącznik „Dźwięk” na „Wyłączony”, jeśli chcesz wyciszyć wszystkie powiadomienia.
  • Przesuń przełącznik „Wibracje w aplikacji” na „Włącz”, jeśli chcesz, aby wszystkie powiadomienia wibrowały w telefonie, a także wydawał dźwięk.

iOS

 1. Stuknij zieloną ikonę WeChat na iPhonie lub iPadzie. Prawdopodobnie będzie na twoim ekranie głównym.
 2. Naciśnij przycisk „Ja” w prawym dolnym rogu ekranu. Jeśli się otworzy i jesteś już na czacie, po prostu dotknij wstecz, aby przejść do listy wszystkich swoich czatów.
 3. Następnie dotknij „Ustawienia” na dole.
 4. Stuknij w „Powiadomienia o wiadomościach”, aby uzyskać listę preferencji powiadomień.
 5. Jeśli chcesz wyłączyć wszystkie powiadomienia z WeChat, ustaw „Powiadomienia” na „Wył.”.
 6. Aby wyłączyć dzwonek dla wszystkich połączeń głosowych WeChat, przesuń przełącznik „Dzwonek” na „Wyłączony”.
 7. Jeśli chcesz przestać otrzymywać powiadomienia z połączeń wideo, ustaw „Powiadomienia o połączeniach wideo” na pozycję „Wył.”.
 8. Aby aktywować alerty wibracyjne dla powiadomień WeChat, przesuń „Wibracje” na „Włączone”.

PC i Mac

Opcje są bardziej ograniczone w wersji komputerowej i internetowej WeChat, ponieważ jest ona przede wszystkim zaprojektowana jako aplikacja mobilna i tabletowa. Ponadto programiści mają własną sieć społecznościową Tencent QQ, więc wydaje się, że nie chcą być własną konkurencją.

 1. Pobierz WeChat lub zaloguj się do wersji webowej w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli po raz pierwszy korzystasz z WeChat, musisz zeskanować telefonem kod QR, aby połączyć swoje konto.
 2. Znajdź imię i nazwisko osoby, dla której chcesz zmienić ustawienia powiadomień. Spowoduje to wyświetlenie menu podręcznego. Użytkownicy komputerów Mac z tylko jednym przyciskiem mogą przytrzymać Ctrl, gdy klikną, aby przejść do menu.
 3. Jeśli chcesz przestać otrzymywać powiadomienia od tego kontaktu, kliknij „Wycisz powiadomienia”.
 4. Aby ponownie włączyć powiadomienia dla osoby, którą już wyciszyłeś, kliknij „Powiadomienie o nowej wiadomości”.

Nie wszystkie aplikacje są sobie równe

Są to najlepsze dotychczasowe sposoby zmiany ustawień powiadomień w WeChat. Czy znalazłeś sposób na zmianę dźwięków w systemie iOS lub masz jakieś inne powiązane wskazówki do udostępnienia? Daj nam znać w komentarzach poniżej!