Czy Twoja kamera internetowa nie działa ze luzem? Oto jak to naprawić

Slack to świetne narzędzie sieciowe, preferowane przez firmy zatrudniające pracowników zdalnych. Ta platforma wirtualnego biura pozwala pozostać w kontakcie ze współpracownikami, przesyłać projekty i śledzić wszystko, aby nie opóźnić się.

Czy Twoja kamera internetowa nie działa ze luzem? Oto jak to naprawić

Jedną z funkcji dostępnych w Slacku jest prowadzenie wideorozmów, co pozwala w razie potrzeby organizować spotkania i konferencje. Jednak aparat, który nie działa, może zakłócić cały harmonogram dnia. Co robić? Oto parę sugestii.

Jak rozwiązywać problemy z kamerą internetową na Slacku?

Od grudnia 2016 r. możesz prowadzić wideokonferencje w aplikacji Slack. Wszystko czego potrzebujesz to funkcjonalna kamera internetowa. Aby nawiązać połączenie wideo w Slack, po prostu wybierz osobę, z którą chcesz się skontaktować, a następnie kliknij Zadzwoń. Gdy otworzy się nowa karta, kliknij ikonę aparatu, aby zamienić ją w rozmowę wideo.

luźna kamera internetowa nie działa

Jeśli to nie zadziała, z jakiegokolwiek powodu, możesz wypróbować niektóre z tych poprawek.

1. Uruchom ponownie laptopa lub komputer.

Prawie każda aplikacja na świecie raz na jakiś czas jest podatna na tymczasowe błędy. Twoja kamera internetowa może nie być w stanie nawiązać połączenia ze Slack z powodu podobnego problemu. W takim przypadku ponowne uruchomienie laptopa lub komputera stacjonarnego może pomóc w rozwiązaniu problemu. Po ponownym uruchomieniu systemu operacyjnego spróbuj nawiązać połączenie wideo i sprawdź, czy kamera działa.

2. Używaj przeglądarki zamiast aplikacji.

Dostępna jest również aplikacja Slack dla systemu Windows.

Jeśli go używasz, a kamera nie działa, zaloguj się do Slacka za pomocą przeglądarki internetowej. Jeśli jest odwrotnie, spróbuj zainstalować aplikację zamiast używać Slacka w przeglądarce.

Czasami ponowne uruchomienie aplikacji może pomóc, jeśli próbujesz udostępnić ekran, a wideo się nie wyświetla. Alternatywnie możesz spróbować ponownie zainstalować. Jeśli wystąpi problem związany z samą aplikacją, na przykład, jeśli instalacja była uszkodzona, bezpiecznym rozwiązaniem może być odinstalowanie aplikacji i ponowne jej zainstalowanie.

3. Wykonaj połączenie testowe.

Użyj swojego narzędzia diagnostycznego podczas wykonywania połączenia testowego w Slack. Może to pomóc w zidentyfikowaniu problemu. Jeśli nie możesz podłączyć kamery, możesz wypróbować inne poprawki lub skontaktować się z pomocą techniczną Slack w celu uzyskania pomocy.

kamera internetowa nie działa

4. Sprawdź swoje połączenie internetowe.

Twoje połączenie Wi-Fi musi być wystarczająco stabilne, aby można było nawiązać połączenie wideo, tak jak w przypadku każdej innej aplikacji, w której musisz korzystać z kamery internetowej.

Jeśli wideo się nie wyświetla, jeśli obraz blokuje się lub rozłącza się co dwie minuty, sygnał może nie być wystarczająco silny, aby utrzymać połączenie.

Jeśli to nie jest problem, być może druga strona ma problemy ze słabym połączeniem internetowym. Jeśli jednak tak jest, nadal powinieneś być w stanie zobaczyć swój obraz z kamery, nawet jeśli ich obraz się nie załaduje.

Istnieją różne wymagania dotyczące sieci w zależności od liczby uczestników połączenia. Im więcej osób bierze udział w rozmowie, tym bardziej niezawodnego połączenia potrzebujesz. Na przykład, jeśli w rozmowie wideo bierze udział tylko dwóch uczestników, potrzebujesz prędkości pobierania 600 kb/s i wysyłania 600 kb/s. Jeśli w rozmowie uczestniczy czworo, potrzebujesz tej samej prędkości wysyłania, ale do 4 Mb/s prędkości pobierania.

Dlatego przed wykonaniem ważnej rozmowy wideo przeprowadź test szybkości, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.

5. Włącz swoją zewnętrzną kamerę.

Jeśli używasz komputera stacjonarnego, prawdopodobnie masz kamerę zewnętrzną. Czasami podłączenie zewnętrznej kamery internetowej może powodować problemy. Oto jak możesz sprawić, by to działało:

  1. Podłącz kamerę przed nawiązaniem połączenia – jeśli zrobisz to w trakcie rozmowy, może nie połączyć się i wyświetlić wideo.
  2. Wybierz ikonę Ustawienia w rozmowie wideo Slack, aby sprawdzić, czy wybrałeś właściwą kamerę. Jeśli nadal nie widzisz wideo na ekranie, spróbuj wybrać kamerę ręcznie.
  3. Przejdź do Preferencji systemowych komputera.
  4. Wybierz Bezpieczeństwo i prywatność.
  5. Znajdź kartę Prywatność, a następnie kliknij opcję Nagrywanie ekranu na liście po lewej stronie.
  6. Znajdź Slacka i zaznacz pole obok niego.

Nie chodzi o twoją kamerę

Jeśli Twoja kamera nie działa, może to być spowodowane dużą liczbą uczestników rozmowy. Może to również wpłynąć na wydajność komputera — zauważysz, jak wolno teraz działa — ponieważ podczas rozmowy wideo robisz inne rzeczy.

Jeśli żadna z tych poprawek nie zadziała, innym pomysłem jest całkowite zrezygnowanie z rozmowy wideo. Problem nie dotyczy aparatu, ale wysokiego wykorzystania jednostki centralnej. Twój komputer jest po prostu przytłoczony zadaniami.

Czy często prowadzisz wideorozmowy na Slacku? Czy doświadczyłeś problemów podczas interakcji z wieloma uczestnikami? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej!