Jak naprawić niedziałającą kamerę internetową za pomocą Webex?

Chociaż aplikacje Webex mają doskonały wygląd i funkcjonalność, możesz napotkać kilka problemów tu i tam. Warto zauważyć, że niektórzy użytkownicy narzekają, że ich kamera internetowa nie działa w Webex.

Jak naprawić niedziałającą kamerę internetową za pomocą Webex?

Ten częsty problem jest często spowodowany przestarzałym sterownikiem kamery internetowej, inną aplikacją blokującą kamerę internetową lub z innego powodu zewnętrznego. Większość problemów z Webexem można rozwiązać przez proste ponowne uruchomienie aplikacji, ale czasami to nie wystarczy.

W tym artykule znajdziesz wiele rozwiązań. Rozwiążmy ten problem razem. To będzie łatwe.

Poprawki kamery internetowej dla Webex

Według oficjalnego centrum pomocy Webex, najczęstszym winowajcą problemów z kamerą internetową w Webex są inne aplikacje. Innymi słowy, musisz zamknąć wszystkie aplikacje na urządzeniu, które mogą mieć dostęp do Twojej kamery internetowej (Facetime, Skype itp.).

Pamiętaj, aby zamknąć te aplikacje, nawet jeśli musisz wymusić ich zatrzymanie na urządzeniu mobilnym lub zakończyć ich aktywne procesy w systemie Windows. Ponowne uruchomienie aplikacji Webex również może załatwić sprawę.

Twoja aplikacja Webex może być nieaktualna, więc pamiętaj o jej regularnym aktualizowaniu, korzystając z oficjalnej strony pobierania Webex. Webex posiada dedykowane aplikacje na urządzenia z systemem Android, iOS i Windows. Upewnij się również, że masz wszystkie aktualizacje systemu na swoim urządzeniu. Nie tylko kamera internetowa, najnowsze aktualizacje systemu sprawią, że całe urządzenie będzie działać płynniej i lepiej.

Zaktualizuj sterowniki kamery internetowej

Inną sugestią firmy Webex jest aktualizacja sterowników aparatu. Oto jak to zrobić w systemie Windows:

  1. Wejdź do menu Start (naciśnij klawisz Windows na klawiaturze).

  2. Wyszukaj Menedżera urządzeń i otwórz go.

  3. Znajdź swój aparat i kliknij go prawym przyciskiem myszy.

  4. Wybierz Aktualizuj sterownik.

  5. Aktualizacja powinna zostać zainstalowana automatycznie. Po zakończeniu uruchom ponownie komputer.

Alternatywnie możesz wybrać Odinstaluj zamiast Aktualizuj sterownik. Następnie ponownie podłącz kamerę internetową i zainstaluj najnowszy sterownik. Jeśli automatyczna aktualizacja nie działa, poszukaj aktualizacji ręcznie na oficjalnej stronie internetowej producenta kamery internetowej.

Istnieje kilka aplikacji innych firm do instalowania aktualizacji, ale zwykle nie są one godne zaufania, więc staraj się ich unikać, jeśli możesz.

Upewnij się, że Twoja kamera internetowa jest podłączona

Czasami kamera internetowa nie działa z Webexem, ponieważ nie jest podłączona. Sprawdź, czy poprawnie podłączono kamerę internetową do komputera. Upewnij się, że przesłona lub nasadka jest zdjęta. Następnie wykonaj następujące czynności, aby podłączyć kamerę internetową do Webex:

  1. Otwórz Webex na swoim komputerze.

  2. Rozpocznij spotkanie z kimkolwiek i upewnij się, że wie, że to tylko test.

  3. Podczas spotkania kliknij Więcej opcji (ikona z trzema kropkami).

  4. Wybierz ustawienia aparatu.

  5. Wybierz swoją kamerę internetową z listy urządzeń dostępnych w sekcji Wybór kamery.

Webex zachęca do skontaktowania się z nimi i wyjaśnienia problemu, jeśli Twoja kamera internetowa nadal nie działa. Oto bezpośredni link, za pomocą którego możesz rozpocząć czat tekstowy lub zadzwonić do Webex.

Jeśli kamera internetowa nie działa w rozszerzeniu Cisco Webex Chrome, otwórz następujące łącze w przeglądarce. Upewnij się, że witryna Webex nie jest zablokowana na stronie ustawień prywatności i bezpieczeństwa Chrome.

Powrót do biznesu

Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą Ci jak najszybciej wrócić na spotkania Webex. Wideokonferencje są teraz ważniejsze niż kiedykolwiek, biorąc pod uwagę rosnące trendy hiperłączności. Ponadto Webex jest doskonałym narzędziem do pracy w domu, jeśli jesteś freelancerem.

Czy udało Ci się ponownie uruchomić kamerę internetową? Która ze wskazówek pomogła Ci rozwiązać problem? Zapraszam do powiedzenia nam w sekcji komentarzy poniżej.