Jak naprawić niedziałającą kamerę internetową w OBS?

Oprogramowanie Open Broadcaster, w skrócie OBS, to poręczne, bezpłatne narzędzie, którego można używać do przesyłania strumieniowego lub nagrywania wideo. W większości działa to świetnie, ale możesz napotkać czkawkę tu i tam.

Jak naprawić niedziałającą kamerę internetową w OBS?

Jeśli Twoja kamera internetowa przestanie działać z OBS, nie powinieneś się martwić. Jesteśmy tutaj, aby pokazać, jak rozwiązać wszystkie problemy z kamerą internetową w OBS.

Czytaj dalej i poznaj najprostsze i najskuteczniejsze rozwiązania tych żmudnych problemów.

Szybkie poprawki

Najprostszym rozwiązaniem jest ponowne uruchomienie OBS. Zamknij go i otwórz ponownie. Jeśli problem będzie się powtarzał, spróbuj ponownie uruchomić komputer.

obs pobierz

Spróbuj ponownie uruchomić OBS i sprawdź, czy Twoja kamera internetowa działa. Jeśli nadal nie działa, spróbuj wyłączyć oprogramowanie antywirusowe lub zaporę sieciową. Często te programy blokują nagrywanie z kamery internetowej.

Dodatkowo możesz usunąć OBS z systemu i zainstalować go ponownie. Oto oficjalny, bezpośredni link do pobrania. Kliknij go i wybierz swój system operacyjny (Mac, Linux lub Windows). Po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby przeprowadzić konfigurację.

Jeśli żadne z powyższych nie działa, musisz skorzystać z zaawansowanych rozwiązań swojego problemu.

Zaawansowane poprawki

Zanim przejdziesz do zaawansowanych poprawek, jest jeszcze jedna rzecz, o której powinieneś wiedzieć. Twoja kamera internetowa może działać wyłącznie w OBS. Innymi słowy, nie możesz mieć jednocześnie wielu aplikacji korzystających z kamery internetowej. Pomyśl o Skype, Facetime lub jakiejkolwiek innej aplikacji, która może uzyskać dostęp do Twojej kamery i uniemożliwić OBS korzystanie z niej.

Zamknij wszystkie inne aplikacje i spróbuj ponownie uruchomić OBS. Jeśli problem będzie się powtarzał, OBS może pomyśleć, że używasz kamery internetowej w innym oprogramowaniu, nawet jeśli tak nie jest.

Ten problem występuje, gdy używasz kamery internetowej w więcej niż jednej scenie w OBS. Oto jak rozwiązać problem:

 1. Uruchom OBS na swoim komputerze.
 2. Przejdź do swoich Scen i wybierz pierwszą scenę.

  sceny

 3. Otwórz ustawienia kamery internetowej na karcie Źródło (kliknij dwukrotnie nazwę urządzenia kamery).
 4. Zaznacz opcję Dezaktywuj, gdy się nie wyświetla (powinna pokazywać znacznik wyboru).
 5. Powtórz kroki dla każdej sceny w OBS. Upewnij się również, że włączyłeś tę opcję w innych źródłach (ta sama kamera internetowa, ale z innymi ustawieniami).

Dostosuj ustawienia kamery internetowej

Jeśli nadal masz problemy z kamerą internetową w OBS, jest więcej do zrobienia. Wykonaj czynności, aby uzyskać dostęp do ustawień kamery internetowej w OBS, tak jak pokazano powyżej. Zamiast skupiać się na opcji dezaktywacji, spójrz na konfigurację kamery internetowej.

Dostosuj rozdzielczość aparatu, liczbę klatek na sekundę, format wideo itp. Upewnij się, że wszystkie wartości są zgodne z możliwościami aparatu. Ustawienie rozdzielczości lub liczby klatek na sekundę na wyższą wartość niż obsługiwana przez kamerę internetową może powodować problemy.

Zainstaluj ponownie kamerę internetową

Oto kilka sugestii pochodzących bezpośrednio od wsparcia OBS. Mówią, że czysty ruch kamery internetowej może załatwić sprawę. Oto jak ponownie zainstalować kamerę internetową:

 1. Otwórz Menedżera urządzeń na swoim komputerze.
 2. Znajdź swój aparat na liście urządzeń i kliknij go prawym przyciskiem myszy. Wybierz Odinstaluj i odłącz aparat od komputera.
 3. Poczekaj chwilę i ponownie podłącz kamerę.
 4. Możesz także zaktualizować jego sterowniki z Menedżera urządzeń. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i zamiast tego wybierz Aktualizuj sterownik.
 5. Zrestartuj swój komputer.

Po ponownym uruchomieniu spróbuj ponownie uruchomić OBS. Twoja kamera internetowa powinna teraz działać.

Regularne aktualizacje są kluczowe

Regularne aktualizowanie sterowników, programów i systemu operacyjnego rozwiąże większość problemów na komputerze. Zastanów się również nad sprawdzeniem wersji systemu operacyjnego i uzyskaj aktualizację, jeśli jest dostępna.

Na koniec, jeśli wszystko inne zawiedzie, skontaktuj się z obsługą OBS i poproś o pomoc. Czy udało Ci się rozwiązać problem? Które z rozwiązań sprawdziło się u Ciebie? Zapraszam do dodania innego rozwiązania, jeśli je przegapiliśmy.