Czy Twoja kamera internetowa nie działa z Discordem? Spróbuj tego

Discord to doskonałe źródło informacji dla graczy na całym świecie. Możesz rozmawiać ze znajomymi, tworzyć czaty i przesyłać strumieniowo wszystko w jednym miejscu.

Czy Twoja kamera internetowa nie działa z Discordem? Spróbuj tego

Jeśli Twoja kamera internetowa nie działa z Discord, jesteś ograniczony do tego, co możesz zrobić w aplikacji. Wbrew temu, co myślisz, problemy z kamerą internetową mogą nie być związane ze sprzętem. Jest kilka prostych rzeczy, które możesz spróbować, aby aplikacja rozpoznała Twoją kamerę internetową.

Zapoznaj się z poradami, wskazówkami i rozwiązaniami, dzięki którym Twoja kamera internetowa będzie działać w mgnieniu oka. Pamiętaj, że większość tych problemów wynika z błędów związanych z oprogramowaniem lub braku aktualizacji.

Istnieją rzadkie przypadki problemów ze sprzętem, więc sprawdź, czy kamera internetowa nie ma widocznych uszkodzeń.

Poprawki kamery internetowej

Mimo że i tak musisz regularnie aktualizować sterowniki kamery internetowej, oto kilka konkretnych poprawek, które mogą rozwiązać Twój problem na Discord. Zacznij od zmiany metody, której używasz Discord. Tak więc, jeśli używasz wersji przeglądarki, pobierz Discord na swoje urządzenie i odwrotnie.

Możesz także odinstalować Discord z komputera i zainstalować go ponownie, korzystając z powyższego linku. Ponadto oficjalny zespół Discord sugeruje usunięcie kamery internetowej z Menedżera urządzeń.

nie mogę wykryć aparatu

Po wyjęciu krzywki można ją łatwo zainstalować ponownie. Postępuj zgodnie z instrukcją:

 1. Otwórz Menedżera urządzeń na swoim komputerze.
 2. Znajdź swoją kamerę internetową, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Odinstaluj urządzenie.
 3. Twoja kamera zostanie usunięta z komputera. Odłącz go i podłącz ponownie. Przejdź przez konfigurację tak jak wcześniej.

Spróbuj ponownie użyć kamery internetowej w Discord. Całkowita ponowna instalacja powinna załatwić sprawę w przypadku części Discord. Jeśli problem będzie się powtarzał, kontynuuj stosowanie ogólnych poprawek, aż kamera internetowa zacznie ponownie działać.

Włącz uprawnienia aplikacji

Podobnie jak w przypadku telefonu komórkowego lub tabletu, Discord może potrzebować tylko pozwolenia na dostęp do kamery systemu. Aby włączyć uprawnienia (lub sprawdzić, czy są już włączone), wykonaj następujące czynności:

Za pomocą skrótu klawiaturowego Win + I otwórz ustawienia systemu. Kliknij „Urządzenia” lub po prostu wpisz Uprawnienia aplikacji w pasku wyszukiwania i kliknij opcję swojej kamery. Przewiń w dół w prawym okienku i włącz opcję Discord, jeśli jeszcze nie jest.

Jeśli uprawnienia były już włączone, nie martw się. Poniżej mamy więcej poprawek.

Ogólne poprawki kamery internetowej

Po upewnieniu się, że kamera internetowa nie jest uszkodzona, przetestuj ją za pomocą innej aplikacji wymagającej aparatu. Najlepszym rozwiązaniem do testowania jest wbudowana aplikacja aparatu. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby szybko zweryfikować kamerę na komputerze z systemem Windows:

 1. Upewnij się, że kamera została pomyślnie podłączona, chyba że masz wbudowaną kamerę internetową laptopa.
 2. Naciśnij klawisz Win na klawiaturze i wyszukaj aplikację Aparat w menu Start.
 3. Wybierz aplikację Aparat, która uruchomi się automatycznie.
 4. Jeśli aplikacja aparatu działa, problem leży po stronie Discorda.
 5. Jeśli twój aparat nie działa, zobaczysz taki ekran:

aplikacja aparatu

Słuchaj systemu Windows i wyłącz oprogramowanie antywirusowe, które może uniemożliwiać nagrywanie z kamery. Jeśli twój aparat jest podłączony prawidłowo i nic go nie blokuje, być może wymaga aktualizacji sterownika.

Zaktualizuj sterownik kamery internetowej

Aktualizacja sterownika kamery internetowej to spacer po parku na komputerze z systemem Windows z połączeniem internetowym. Aktualizację można pobrać ręcznie, korzystając z Menedżera urządzeń:

 1. Dotknij klawisza Win na klawiaturze.
 2. Wprowadź Menedżera urządzeń w polu wyszukiwania i wybierz odpowiednią aplikację.
 3. Znajdź swój aparat na liście urządzeń
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy nazwę swojej kamery internetowej i wybierz opcję Aktualizuj sterownik.
 5. Pozwól komputerowi wyszukiwać automatyczne aktualizacje.

W razie potrzeby możesz użyć aplikacji innej firmy do aktualizacji. Pamiętaj, że większość z nich nie jest darmowa. Te programy automatycznie wyszukują aktualizacje i umożliwiają aktualizację wszystkich sterowników jednym kliknięciem. Chociaż nie są bezpłatne, najlepsze spośród nich są warte swojej ceny.

Możesz również użyć Auslogics, aby bezpłatnie zaktualizować pojedynczy sterownik. Każda kolejna aktualizacja sterownika potrwa dłużej, wydłużając czas oczekiwania na aktualizacje. Nie jest idealny, ale przynajmniej możesz z niego korzystać za darmo.

Zaktualizuj sterownik karty graficznej

Możesz także spróbować zresetować komputer po aktualizacji sterownika. Jeśli aktualizacja sterownika aparatu nie pomoże, być może aktualizacja GPU pomoże.

Twoja karta graficzna jest odpowiedzialna za wyświetlanie obrazu na ekranie komputera, więc ma sens, że może być odpowiedzialna za wszelkie błędy lub problemy wizualne.

Jeśli jesteś użytkownikiem NVIDIA, odwiedź oficjalną stronę pobierania, wybierz serię karty graficznej, system operacyjny itp. i pobierz najnowszą aktualizację. Jeśli korzystasz z grafiki AMD, odwiedź ich oficjalne sterowniki i stronę pomocy technicznej. Tam możesz wybrać swoją kartę graficzną i pobrać potrzebną aktualizację.

Oczywiście, możesz również skorzystać z dedykowanego oprogramowania graficznego Radeon lub NVIDIA, które automatycznie zaktualizuje sterowniki graficzne. Wybór należy do Ciebie; zarówno ręczne, jak i automatyczne aktualizacje działają płynnie.

Wyłącz przyspieszenie sprzętowe

Przyspieszenie sprzętowe to funkcja, która kieruje określone zadania do procesora graficznego w celu poprawy wydajności. Jednak niektórzy użytkownicy stwierdzili, że powoduje to problemy z ich kamerą internetową. Jeśli żadna z innych wymienionych powyżej opcji nie zadziałała dla Ciebie, wypróbuj to:

Otwórz „Ustawienia” w Discord, klikając zębatkę ustawień na dole (obok nazwy użytkownika). Następnie kliknij „Wygląd”. Następnie przewiń w dół i wyłącz opcję przyspieszania sprzętowego.

Teraz ponownie sprawdź swoją kamerę internetową.

Końcowe przemyślenia

To były najlepsze rozwiązania, których możesz użyć, aby rozwiązać problemy z kamerą internetową na Discordzie. Zanim wyciągniesz wnioski, sprawdź, czy Twoja kamera internetowa działa w innych aplikacjach. Jeśli żadne z powyższych nie zadziałało, rozważ ponowne uruchomienie lub aktualizację systemu.

Jeśli używasz kamery zewnętrznej, spróbuj odłączyć ją od portu USB, a następnie podłączyć ją ponownie. Jeśli połączenie jest słabe, może to pomóc.

Aktualizacje systemu są niezbędne, podobnie jak aktualizacje poszczególnych sterowników. Aktualizuj sterowniki, a wszystkie Twoje urządzenia powinny działać bez zarzutu. Czy któraś z tych metod pomoże przywrócić Twoją kamerę internetową do życia? Czy był to problem związany ze sprzętem czy oprogramowaniem? Zapraszam do pozostawienia komentarza poniżej w sekcji komentarzy.