Czy Twoja kamera internetowa nie działa w komputerze Dell Inspiron? Oto jak to naprawić

Rozmowy wideo są częścią codziennego życia; pozwalają ludziom spotykać się z przyjaciółmi i rodziną na całym świecie i pomagają im pracować zdalnie, jeśli okoliczności uniemożliwiają im pójście do biura. Dlatego obecnie wiele firm daje pracownikom zdalnym szansę na bycie częścią ich zespołu.

Czy Twoja kamera internetowa nie działa w komputerze Dell Inspiron? Oto jak to naprawić

W biznesie częściej do wideorozmów i konferencji używa się laptopa lub komputera stacjonarnego niż telefonu. Ale co możesz zrobić, jeśli Twoja kamera internetowa nagle przestanie działać? Jeśli masz laptopa Dell Inspiron, oto kilka poprawek, które możesz wypróbować.

Nie wykryto problemu z kamerą internetową w laptopach Inspiron

Jeśli Twój laptop nie może wykryć kamery internetowej, możesz skorzystać z kilku sposobów. Może to być problem ze sterownikiem, w którym to przypadku możesz ponownie zainstalować sterownik oprogramowania kamery internetowej, zaktualizować go lub wrócić do poprzedniej wersji. Jeśli to nie sterownik powoduje problem, możesz spróbować wyłączyć kamerę i włączyć ją ponownie. Ponadto według ekspertów firmy Dell można spróbować odinstalować główny koncentrator USB z Menedżera urządzeń. Oto kroki, które należy wykonać w każdym z tych przypadków.

kamera internetowa Dell Inspiron nie działa

Ponowna instalacja lub aktualizacja sterownika kamery internetowej Dell Inspiron

Ponowna instalacja sterownika oprogramowania kamery internetowej może czasami pomóc w przywróceniu działania aparatu.

 1. Kliknij lupę na pasku zadań.
 2. Wejdź do Menedżera urządzeń, a gdy pojawi się w wynikach wyszukiwania, kliknij, aby otworzyć.
 3. Przejdź do Urządzenia do przetwarzania obrazu i kliknij strzałkę po lewej stronie, aby wyświetlić nazwę swojej kamery.
 4. Kliknij dwukrotnie lub prawym przyciskiem myszy nazwę krzywki, aby uzyskać dostęp do właściwości.
 5. Otwórz kartę Sterownik i wybierz Aktualizuj sterownik, jeśli sterownik wymaga aktualizacji.
 6. Jeśli chcesz odinstalować sterownik, po kroku 3 kliknij prawym przyciskiem myszy nazwę kamery i wybierz Odinstaluj urządzenie.

  odinstaluj urządzenie

 7. W wyskakującym okienku zaznacz pole i kliknij Odinstaluj, aby potwierdzić swój wybór.
 8. Po odinstalowaniu sterownika uruchom ponownie laptopa. Powinien automatycznie zainstalować ponownie sterownik, więc sprawdź, czy kamera działa teraz.

2. Wycofywanie sterownika kamery internetowej firmy Dell

Jeśli Twoja kamera działała wcześniej, ale po aktualizacji sterownika odmawia współpracy, możesz cofnąć aktualizację, wykonując następujące czynności:

 1. Uruchom Menedżera urządzeń.

 2. Przejdź do „Kamery” lub „Urządzenia do przetwarzania obrazu”, a następnie kliknij kamerę prawym przyciskiem myszy i wybierz „Właściwości”.

 3. Przejdź do zakładki Sterownik, a stamtąd wybierz opcję Przywróć sterownik. Pamiętaj, że ta opcja nie będzie dostępna, jeśli nie było żadnych wcześniejszych aktualizacji.

3. Wyłączanie i włączanie kamery internetowej firmy Dell

Inną opcją rozwiązywania problemów, która może rozwiązać problem z kamerą, jest wyłączenie kamery internetowej, a następnie jej ponowne włączenie — podobnie jak jej ponowne uruchomienie.

 1. W „Menedżerze urządzeń” wybierz „Kamery” lub "Urządzenia obrazujące," Kliknij prawym przyciskiem na kamerę, a następnie wybierz "Wyłączyć."

 2. Potwierdź akcję w wyskakującym okienku, klikając "Tak."

 3. Powtórz pierwsze dwa kroki, ale kliknij „Włącz urządzenie”. Sprawdź, czy kamera działa.

4. Odinstalowywanie głównego koncentratora USB

Główny koncentrator USB może mieć wpływ na funkcjonalność aparatu. Jeśli inne poprawki nie działają, wypróbuj następującą procedurę:

 1. Iść do "Menadżer urządzeń," przewiń w dół i wybierz „Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej”.
 2. Kliknij małą strzałkę po lewej stronie, aby zobaczyć całą listę.
 3. Znajdź i kliknij prawym przyciskiem myszy "Główny hub usb," następnie wybierz „Odinstaluj urządzenie” z wymienionych opcji.

 4. Potwierdź swój wybór w wyskakującym oknie dialogowym.
 5. Powtórz to dla innych głównych koncentratorów USB dostępnych w tej sekcji.
 6. Uruchom ponownie laptopa i poczekaj, aż usunięte sterowniki zostaną ponownie zainstalowane. Następnie sprawdź, czy Twój aparat działa.

Gdy jesteś w sekcji głównych koncentratorów USB, spróbuj je wyłączyć zamiast je odinstalować. Po wyłączeniu wszystkich z nich uruchom ponownie komputer Dell, a następnie wróć do Menedżera urządzeń, aby ponownie włączyć sterowniki.

5. Pobierz sterowniki kamery internetowej Windows 7 zamiast Windows 10

Może nie być odpowiedniego sterownika do kamery internetowej Dell Inspiron, jeśli dotarłeś tak daleko. Dlatego spróbuj pobrać sterownik kamery internetowej dla systemu Windows 7 lub 8 (system Windows 7 jest na ogół najlepszy). Oto, co należy zrobić:

 1. Przejdź do oficjalnej witryny firmy Dell, aby pobrać sterownik.
 2. Otwórz Pobrane na swoim laptopie i znajdź sterownik, zwykle plik .exe lub .zip.
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy plik .exe i wybierz Właściwości z listy podręcznej.
 4. Otwórz kartę Zgodność i kliknij menu rozwijane w trybie zgodności.
 5. Wybierz Windows 7 lub 8, w zależności od pobranego sterownika.
 6. Wybierz Zastosuj, a następnie OK, aby zapisać zmiany.

Ostatnie opcje rozwiązywania problemów z kamerą internetową firmy Dell

Oczywiście istnieją również trywialne, proste rozwiązania, które możesz spróbować rozwiązać problemy z kamerą internetową Dell Inspiron, takie jak ponowne uruchomienie komputera lub sprawdzenie, czy więcej niż jedna aplikacja próbuje uzyskać dostęp do kamery w tym samym czasie. Podwójny dostęp zwykle powoduje konflikt, a kamera internetowa wyświetla się jako niewykryta. Jeśli to nie pomoże, a powyższe rozwiązania nie zadziałały, możesz potrzebować zamiennej kamery internetowej.