Czy kamera internetowa w laptopie Acer nie działa? Oto jak to naprawić

Często zdarza się, że Twoja kamera internetowa zawodzi Cię, gdy najbardziej jej potrzebujesz. Często jest to prosta usterka. Ale w innych przypadkach musisz dowiedzieć się, jak rozwiązać problem, zmieniając ustawienia laptopa.

Czy kamera internetowa w laptopie Acer nie działa? Oto jak to naprawić

Jeśli masz laptopa Acer, a Twoja kamera internetowa źle się zachowuje, może być wiele powodów. W tym artykule przedstawiliśmy kilka rozwiązań, które pomogą Ci przywrócić aparat do działania.

Jak naprawić kamerę internetową w laptopie Acer?

Prawie wszystkie nowsze modele laptopów są wyposażone w zintegrowaną kamerę. Jeśli twój laptop Acer ma wbudowaną kamerę internetową i korzystasz z systemu operacyjnego Windows 10, oto kilka możliwych rozwiązań, które możesz wypróbować, jeśli kamera nie wyświetla wideo.

kamera internetowa acer nie działa

1. Sprawdź sterownik

Uszkodzony lub nieaktualny sterownik może być przyczyną problemu z aparatem. Aby sprawdzić, czy to jest problem, wykonaj następujące kroki.

 1. Przejdź do paska zadań i kliknij ikonę lupy w lewym rogu.

 2. Wpisz Menedżera urządzeń i kliknij, aby go otworzyć, gdy pojawi się w wynikach wyszukiwania.

 3. Znajdź urządzenia do przetwarzania obrazu na liście po lewej stronie i kliknij, aby zobaczyć nazwę aparatu.

 4. Kliknij dwukrotnie kamerę, aby otworzyć szczegóły.

 5. Jeśli stan urządzenia mówi „To urządzenie działa prawidłowo”, nie musisz aktualizować sterownika.

  nieruchomości

Jeśli urządzenie nie działa poprawnie, możesz spróbować odinstalować sterownik. Oto jak:

 1. Kliknij prawym przyciskiem kamerę internetową.
 2. Wybierz Odinstaluj urządzenie z listy podręcznej.
 3. Wybierz Usuń oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia z wyskakującego okna i kliknij Odinstaluj, aby potwierdzić.

  odinstaluj

 4. Uruchom ponownie laptopa i poczekaj na automatyczną ponowną instalację sterownika.
 5. Jeśli tak się nie stanie, możesz ręcznie zainstalować brakujący sterownik. Wejdź na oficjalną stronę firmy Acer i wyszukaj sterownik, którego potrzebujesz. Pobierz i zainstaluj na swoim laptopie. Jeśli nie możesz znaleźć sterownika dla systemu Windows 10, te wykonane dla poprzednich wersji systemu Windows również będą działać, ponieważ są kompatybilne z innymi systemami operacyjnymi.

Jeśli po zaktualizowaniu sterownika Twoja kamera internetowa przestała działać, możesz wrócić do poprzedniej wersji sterownika.

 1. Otwórz Menedżera urządzeń, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy kamerę internetową.

 2. Wybierz Właściwości z wyskakującego menu.

 3. Kliknij kartę Sterownik.

 4. Wybierz Przywróć sterownik i kliknij Tak, aby potwierdzić.
 5. Uruchom ponownie laptopa i sprawdź, czy kamera działa. Jeśli nie, konieczne może być skanowanie w poszukiwaniu zmian sprzętu, aby pomóc komputerowi rozpoznać zmianę sterownika. Możesz to zrobić, klikając prawym przyciskiem myszy nazwę kamery i wybierając wspomnianą opcję.

2. Wyłącz/włącz kamerę internetową

Możesz spróbować rozwiązać problem, wyłączając kamerę i włączając ją ponownie.

 1. Otwórz wcześniej wspomniany Menedżer urządzeń.
 2. Kliknij opcję Urządzenia do przetwarzania obrazu, aby wyświetlić swój aparat.
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy nazwę kamery internetowej, aby uzyskać dostęp do listy podręcznej.
 4. Wybierz opcję Wyłącz urządzenie.

  wyłącz urządzenie

 5. Wybierz Tak w wyskakującym oknie, aby potwierdzić swój wybór.
 6. Najlepszą praktyką jest ponowne uruchomienie komputera, a następnie powtórzenie kroków, ale dopiero teraz wybierz Włącz urządzenie z listy podręcznej.

3. Zezwól aplikacjom na korzystanie z kamery internetowej

Możesz mieć problemy z prywatnością kamery internetowej. Konieczne jest zezwolenie aplikacjom, których chcesz używać, takim jak Skype lub FaceTime, na dostęp do kamery. Aby to zrobić, wykonaj te proste czynności:

 1. Przejdź do paska zadań i kliknij Start.
 2. Przewiń, aby znaleźć Ustawienia i kliknij, aby otworzyć.

 3. Wpisz „kamera internetowa” w polu wyszukiwania w prawym górnym rogu.
 4. Wybierz Ustawienia prywatności kamery internetowej.

 5. Sprawdź, czy opcja „Pozwól aplikacjom używać opcji mojego aparatu” jest włączona. Jeśli nie, przełącz przełącznik na Wł.

4. Upewnij się, że nie używasz więcej niż jednej aplikacji

Jeśli chcesz, aby działała poprawnie, tylko jedna aplikacja lub program naraz może korzystać z kamery internetowej. Upewnij się, że na przykład tylko Skype próbuje uzyskać dostęp do kamery. Zamknij wszystkie inne programy i aplikacje, które mogą używać kamery. Jeśli nie masz pewności, które to aplikacje, możesz je wszystkie zamknąć. Ale zanim to zrobisz, upewnij się, że zapisałeś całą swoją pracę.

5. Zainstaluj ponownie programy lub aplikacje

Może problem nie dotyczy kamery internetowej, ale programów próbujących z niej korzystać. Jeśli plik został uszkodzony podczas instalacji, uruchomienie aparatu może być niemożliwe. Najlepszą opcją jest odinstalowanie programu lub aplikacji z laptopa i ponowne zainstalowanie.

Przynajmniej sprawdź dostępność aktualizacji – być może nie korzystasz z najnowszej wersji aplikacji. Jeśli Twoja kamera internetowa nagle przestała działać, prawdopodobnie jest to przyczyną. Pamiętaj też, że musisz zezwolić na Adobe Flash dla niektórych stron internetowych, jeśli chcesz prowadzić rozmowy wideo, na przykład przez FaceTime.

Przygotuj się na rozmowy wideo

Co najmniej jedna z tych poprawek zapewni, że będziesz gotowy do następnej rozmowy wideo. Zaleca się, aby zacząć od prostoty – zanim zaczniesz rozważać bardziej złożone rozwiązania, spróbuj po prostu ponownie uruchomić laptopa. Często może rozwiązać problem, dzięki czemu możesz kontynuować dzień, jakby nic się nie wydarzyło. Jeśli to nie pomoże, wypróbuj inne sugestie z tego artykułu.

Czy masz inne poprawki? Podziel się swoimi sugestiami w sekcji komentarzy poniżej.