Recenzja Zepp Golf 2: Czy ten golf jest najmądrzejszy do noszenia?

Obraz 1 z 7

Zepp Golf 2

Zepp Golf 2 z klipsem
Zepp Golf 2 tył
Zepp Golf 2 z dołączoną ładowarką
zepp-golf-2-swing
zepp-golf-app-tempo
zepp-golf-2-porównaj
130 £ Cena podczas przeglądu

Zanim przypiąłem Zepp Golf 2 do mojej postrzępionej rękawicy golfowej, wiedziałem tylko trzy rzeczy na pewno o mojej grze w golfa. Po pierwsze: jestem handicapem 12. Po drugie: średnio co najmniej dwie rundy golfa tygodniowo. Po trzecie: trzy-pchnąłem zdecydowanie za dużo. Nie minęło jednak dużo czasu, zanim to małe okrągłe urządzenie było w stanie dostarczyć znacznie pełniejszy obraz moich mocnych i słabych stron – prawdopodobnie bardziej niż ktokolwiek inny w moim klubie. Możesz zdobyć jeden z tych urządzeń do noszenia w Amazon UK za 130 GBP (lub Amazon US za 150 USD).

Zepp Golf 2 to narzędzie, które powinno zainteresować każdego golfistę. To małe urządzenie dzieli mechanikę twojego zamachu na sześć różnych pomiarów: prędkość kija, płaszczyzna kija, struga ręki, prędkość ręki, pozycja i tempo zamachu do tyłu, a po sparowaniu ze smartfonem może dać ci natychmiastową informację zwrotną , plus możliwość oglądania powtórki 3D każdego uderzenia.

Zobacz pokrewną recenzję Fitbit Alta: Solidny, aczkolwiek nieco stary tracker Najlepsze smartfony 2018 Najlepsze smartwatche 2018: Najlepsze zegarki, które możesz dać (i dostać!) w te Święta

Załącznik ma wymiary 25,4 x 25,4 x 12,3 mm i waży 6,25 g. Jest mniej więcej tego samego rozmiaru, co trzy monety 10 pensów ułożone jedna na drugiej, a gdy przypniesz ją do rękawicy golfowej, natychmiast zapomnisz, że tam jest. To ważne, ponieważ nie chcesz rozpraszać się, gdy próbujesz skoncentrować się na poprawie tego, jak uderzasz piłkę.

Kilka kliknięć później i możesz przejrzeć swoje dane. To wielka chwila. Do tej pory masz w głowie tylko obraz tego, co robisz dobrze, a co źle. Dobra wiadomość: w aplikacji Zepp nie ma cienia samozadowolenia ani litości. Tylko zimne, twarde dane na temat twoich mocnych i słabych stron.

[galeria:4]

Kliknij Przegląd, a otrzymasz chronologiczną listę swoich wymachów, wraz z datą, godziną i ogólnym wynikiem wymachu, z możliwością przeanalizowania konkretnego wymachu tam, gdzie jest to potrzebne. W tym miejscu aplikacja staje się najbardziej użyteczna. Przed tobą są teraz twoje statystyki wraz z kodem koloru sygnalizacji świetlnej, wskazującym na elementy, które są dobre i złe w twoim zamachu. Po szybkim przejrzeniu moich swingów i spojrzeniu z góry na ogólne statystyki sesji, szybko stało się oczywiste, że mam dwa duże problemy: tempo i płaszczyznę klubową.

Zauważając, że tempo jest jedynym, które jest czerwone (to złe, prawda?), chcę teraz zobaczyć, gdzie robię źle i co mogę zrobić, aby poprawić.

[galeria:5]

Więc, co dalej? Po stuknięciu w wynik tempa przechodzę do nowego ekranu, który dalej rozkłada wynik, zapewniając precyzyjne synchronizacje dla backswingu i downswingu. To jest naprawdę niesamowite. Mój backswing na powyższym zrzucie ekranu był wymierzony w 0,92 s, a mój ruch w dół wyniósł 0,35 s, co dało mi stosunek tempa 2,6:1. Najwyraźniej to nie wystarczy; aplikacja mówi mi, że chcę dążyć do 3.0:1.

Recenzja Zepp Golf 2: Swing w akcji

No dobrze, ale co to wszystko znaczy? Na szczęście aplikacja Zepp ma to kompleksowo, z trzema dodatkowymi funkcjami, które pomogą golfistom poprawić. Pierwszym z nich jest tekstowe wyjaśnienie dokładnie tego, do czego dążysz. Dalej jest prezentacja wideo podstaw tempa i dlaczego jest to ważne. Ostatnim aspektem jest wskazówka wideo, która pomoże Ci się tam dostać.

Teraz wiem, że „napędzam się do zamachu wstecznego” i „nie ładuję go”, a proste ćwiczenie liczenia „jeden i dwa” podczas zamachu powinno poprawić spójność. I, jak można się spodziewać, najbardziej zmagam się na polu golfowym z konsekwencją.

Chociaż jesteśmy przy temacie odtwarzania wideo, warto zauważyć, że jest to jeden obszar aplikacji, który jest trochę błędny. Filmy często zatrzymują się w połowie i odmawiają ponownego odtwarzania, dopóki nie odświeżysz strony. Trochę denerwujące, ale nadal jest to lepsze niż przeniesienie z aplikacji, aby obejrzeć go na YouTube.

Oto przykład tego, czego możesz się spodziewać w aplikacji:

Przeglądaj aplikację dalej, a znajdziesz sekcję poświęconą wybranym znanym profesjonalnym graczom: Keegan Bradley, Michelle Wie i Brendan Steele. Tutaj możesz przyjrzeć się statystykom publikowanym przez profesjonalistów, gdy używali Zepp Golf 2, i obejrzeć wybór samouczków wideo szczegółowo opisujących ćwiczenia, których używają ci zawodowcy, aby poprawić swoją grę.

Jest jednak jeszcze jedna zabójcza funkcja. Oprócz używania aplikacji do analizowania własnych wyników, możliwe jest porównywanie statystyk ze znajomymi, którzy również mają Zeppa lub założyli profil na Twoim. A jeśli chcesz czuć się naprawdę źle ze swoją grą, możesz porównać statystyki z trzema wymienionymi powyżej profesjonalistami. Krótko mówiąc, Keegan Bradley wyciera ze mną podłogę.

[galeria:6]

Recenzja Zepp Golf 2: Werdykt

Jeśli grasz w golfa i poważnie myślisz o poprawie swojej gry, Zepp jest świetnym narzędziem. Wykonuje złożone zadanie analizy danych i wydajności oraz sprawia, że ​​jest niezwykle łatwy do zrozumienia i strawienia.

Wystarczy kilka zamachów na strzelnicy lub w siatkach Twojego klubu golfowego, aby uzyskać nieoceniony wgląd w to, co dzieje się z mechaniką Twojego zamachu, bez konieczności płacenia lokalnemu profesjonaliście 50 funtów za godzinę za ten przywilej. I chociaż urządzenie przymocowane z tyłu dłoni nie może dać ci pełnego obrazu, to cholernie lepszy widok niż nic.

Krótko mówiąc, to małe, sprytne akcesorium jest niezbędne dla golfistów, którzy chcą osiągnąć lepszy handicap, i choć na pierwszy rzut oka może wydawać się trochę drogie, 130 funtów to w rzeczywistości bardzo dobry stosunek jakości do ceny.