Najlepsze smartwatche 2018 roku: najlepsze zegarki do podarowania (i zdobycia!) w te Święta

Wybór smartwatcha może być bardzo trudny.

Najlepsze smartwatche 2018 roku: najlepsze zegarki do podarowania (i zdobycia!) w te Święta

Istnieje wiele różnych rodzajów zaawansowanych technologicznie zegarków na rękę, które możesz kupić, od sportowych trackerów, które pomogą Ci w treningu, po kalendarze, które znajdują się na Twoim nadgarstku. Rynek powoli ewoluował, by objąć coraz większą liczbę producentów, od Pebble, który został ufundowany na Kickstarterze, po takich graczy jak Apple, Samsung, Huawei, Fitbit, Garmin i Fossil. Chociaż niestety już nie Pebble, który został pochłonięty przez Fitbit.

Zobacz powiązane Ten zegarek ochronny dla dzieci ma poważną lukę w zabezpieczeniach Apple Watch Series 4: Już dostępny w przedsprzedaży Najlepsze smartfony 2018 roku

Wiele tak zwanych fitness trackerów zawiera teraz powiadomienia społecznościowe i inne funkcje, zacierając granicę między zegarkami do ćwiczeń a smartwatchami, jednak na potrzeby tego artykułu staramy się jak najlepiej przyjrzeć aspektom zegarka.

Więc chociaż na miejscu jest Garmin i Fitbit, wszystko, co jest zbyt ograniczone, nie powoduje cięcia. Jeśli bardziej interesuje Cię śledzenie swoich kroków niż brzęczenie na nadgarstku za każdym razem, gdy ktoś wspomni o Tobie na Twitterze, najlepiej będzie, gdy odwiedzisz naszą stronę z najlepszymi trackerami fitness.

Ale który smartwatch jest dla Ciebie? To nasz wybór najlepszych rozwiązań, które uatrakcyjnią Twój nadgarstek.

7 najlepszych smartwatchy 2018 roku

1. Apple Watch Series 3

Cena w czasie testu: od 279 £

apple_watch_series_3_heart_rate_sensor

Apple Watch 3 to wybitny smartwatch; naszym zdaniem najlepsi w branży. Teraz oferując wersję 4G, która zapewnia połączenie z Internetem przez cały czas (pod warunkiem, że jest sygnał), zapewnia doskonałe funkcje zdrowotne i fitness dla każdego zegarka Apple Watch przed nim.

Oprócz monitorowania stopni i pokonywanych schodów, aplikacja Watch Workout oferuje szereg różnych trybów, które umożliwiają dokładne śledzenie różnych aktywności wewnątrz i na zewnątrz. Podobnie jak seria 2, nowy zegarek Apple Watch może być używany w basenie, zwracając uwagę na długość, ale teraz informuje również o tym, jaki skok wykonałeś. Aplikacja do pomiaru tętna wyświetla teraz również średnie tętno podczas marszu i spoczynku, a także czas regeneracji po treningu. Jedynym nieco rozczarowującym pominięciem jest ciągły brak śledzenia snu, chociaż można to dodać za pomocą aplikacji innej firmy.

Oprócz funkcji fitness jest też Apple Pay do dokonywania płatności zbliżeniowych, strumieniowego przesyłania muzyki (w tym przechowywania offline) przez Apple Music, a asystent głosowy Siri może Ci pomóc, gdy majstrowanie rękami nie jest praktyczne. Wreszcie, istnieją tysiące przydatnych aplikacji innych firm, które można uruchomić na zegarku Apple Watch wraz z domyślnymi ustawieniami Apple.

Wraz z wydaniem Apple Watch Series 4, Apple Watch Series 3 otrzymał obniżkę ceny, dzięki czemu jest teraz stosunkowo niedrogi – chociaż nadal kosztuje znacznie więcej niż inne inteligentne zegarki.

Kup Apple Watch Series 3 od Currys

2. Samsung Gear S3

Cena w czasie testu: 349 £

samsung_gear_s3_5

Do tej pory smartwatche Samsunga były w dużej mierze rozczarowujące. Ograniczona kompatybilność ze smartfonami i wybór aplikacji, a także mniej niż wyróżniający się sprzęt sprawiły, że flagowy smartwatch Samsunga skrępował; nigdy więcej. S3 to triumf zarówno inżynierii oprogramowania, jak i sprzętu, a nie tylko najlepszy smartwatch firmy, ale najlepsza alternatywa dla Apple Watch Series 3 dla posiadaczy smartfonów z Androidem.

Najważniejszym wydarzeniem jest doskonała żywotność baterii – duża bateria 380 mAh i lekki Samsung Tizen OS oznacza, że ​​Gear S3 może działać nawet przez pięć dni na jednym ładowaniu – ale to nie jedyna zaleta. Ma również wbudowany GPS, dzięki czemu śledzi Twoje trasy biegowe i rowerowe bez konieczności zabierania ze sobą smartfona, a teraz jest też wbudowany głośnik, dzięki któremu możesz również odbierać połączenia na zegarku. Kolejną wyróżniającą cechą jest to, że S3 umożliwia strumieniowe przesyłanie list odtwarzania Spotify, a nawet przechowywanie ich w trybie offline.

3. Ticwatch E i S

Cena w recenzji: od £140

ticwatch_e_ticwatch_s_4

Ticwatch E i Ticwatch S to zegarki niezwykłe pod względem wartości, jaką zapewniają. W obu modelach otrzymujesz wygodny zegarek Android Wear z wbudowanym GPS, pulsometrem i 4 GB pamięci, a także mikrofonem i głośnikiem. Jedyną godną uwagi funkcją, której brakuje, jest NFC, która w żadnym wypadku nie jest przełomem w tej cenie. Jest kilka wskazówek, że zegarki są tańsze niż ich rywale z Apple, Samsunga i Huawei, ale prawdopodobnie zapomnisz o nich po kilku dniach noszenia. Krótko mówiąc, oba urządzenia oferują prawie wszystko, czego oczekujesz od smartwatcha z Androidem Wear za ułamek ceny, którą spodziewasz się zapłacić. Jeśli szukasz kompetentnego, wszechstronnego smartwatcha, każdy z nich będzie doskonale pasował do rachunku.

4. Zegarek Huawei 2

Cena w czasie testu: £219

Recenzja zegarka Huawei: tarcza zegarka

Huawei Watch 2 był jednym z najlepszych smartwatchów 2017 roku. Działa na Androidzie Wear 2.0 po wyjęciu z pudełka, co oznacza brak kłopotów z aktualizacją dodatkowych funkcji – a jego surowe specyfikacje sprawiają, że jest to jeden z silniejszych konkurentów, których mamy widać: procesor Snapdragon Wear 2100 1,1 GHz ma kopię zapasową z 768 MB pamięci RAM, 4 GB pamięci masowej i baterią 420 mAh. Oznacza to, że ma zarówno moc, jak i wytrzymałość – możesz nawet uzyskać wersję 4G, co oznacza, że ​​możesz odbierać połączenia i SMS-y bezpośrednio na nadgarstku.

5. Garmin Vivoactive 3

Cena w czasie testu: 300 GBP

garmin_vivoactive_3_7

Garmin Vivoactive 3 to naprawdę jeden wyjątkowy zegarek fitness. Jest wyposażony w GPS, wysokościomierz i czujnik tętna oraz śledzi Twoje pływanie poza wszystkimi regularnymi aktywnościami fitness. Co ciekawe, robi to wszystko, jednocześnie pakując w pewien stopień możliwości smartwatcha – możesz go używać do sprawdzania powiadomień na nadgarstku, wyświetlania prognozy pogody lub planu dnia. Jedynym poważnym niewypałem jest brak odtwarzania muzyki bez telefonu i szczerze mówiąc, nie będzie to przeszkadzało wszystkim. Jeśli Garmin może uporządkować wsparcie bankowe dla swojego systemu płatności zbliżeniowych opartego na NFC, będzie to prawie idealne rozwiązanie.

6. Amazfit Bip

Cena w czasie testu: £86

amazfit_bip_review_-_5

Amazfit Bip ma wszystko, czego większość ludzi będzie chciała, i kosztuje mniej niż 90 funtów. To zdumiewające. Pomimo posiadania GPS, ciągłego monitorowania tętna i powiadomień, ma również większą wytrzymałość niż prawie wszystkie urządzenia do noszenia, które widzieliśmy, z łatwością rozciągając się do ponad dwóch tygodni. Możesz kupić lepiej wyglądające smartwatche. Możesz kupić dokładniejsze urządzenia do noszenia na siłowni. Ale nie możesz zrobić żadnego bez wydawania ponad 100 funtów, nie mówiąc już o obu. Amazfit Bip uderza znacznie powyżej swojej wagi i, podobnie jak najlepsze filmy słabszych, radośnie wychodzi na wierzch.

Kup Amazfit Bip od GearFest

7. Fitbit Versa

Cena w czasie testu: 159 £

fitbit_versa_z_nagrodą

Ogólnie rzecz biorąc, w Fitbit Versa jest wiele rzeczy do polubienia. Wygląda i działa lepiej niż jakikolwiek inny smartwatch, który testowałem poniżej 200 funtów. Rzeczywiście, jest znacznie lżejszy i mniej obszerny niż wszyscy jego rywale. Następna jest jego wyjątkowa żywotność baterii. Versa wytrzymuje około trzech do czterech dni dłużej niż Apple Watch Series 3. Niech to na chwilę zapadnie. Smartwatch Fitbita będziesz musiał ładować najwyżej dwa razy w tygodniu.

Oczywiście najnowszy smartwatch Fitbit oferuje większość podstawowych funkcji, których szuka większość entuzjastów fitnessu – jest to analiza tętna i snu, śledzenie pływania, odtwarzanie muzyki i oczywiście podstawowe funkcje, takie jak liczenie kroków i schodów. Popularną funkcją jest również możliwość zmiany pasków zegarka, która pozwala łatwo przełączać się między funkcjami trackera fitness i smartwatcha – a także dostosować go do swojej mody.

Niestety, tym, co może być zgubą solidnego produktu, jest brak GPS. Fakt, że nie możesz dokładnie śledzić biegu lub jazdy na rowerze bez zabrania ze sobą telefonu, po prostu nie będzie go ograniczał dla wielu osób szukających nowego smartwatcha w 2018 roku.