Jak oglądać YouTube na Roku

Oglądanie ulubionej przemowy YouTubera na temat finału Game of Thrones jest znacznie lepsze na dużym ekranie. Dzięki Roku możesz spędzać cały dzień na oglądaniu filmów lub dostosowywaniu swojej listy odtwarzania YouTube. Wystarczy dodać kanał do ekranu głównego i rozpocząć transmisję strumieniową.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak oglądać YouTube na Roku, jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule wyjaśnimy dwa różne sposoby połączenia urządzenia Roku z kontem YouTube.

Jak oglądać telewizję YouTube na Roku?

Wśród wielu dostępnych kanałów możesz także dodać YouTube do większości urządzeń Roku. Po prostu upewnij się, że Twój model obsługuje aplikację, zanim spróbujesz ją pobrać. Na szczęście jedynym urządzeniem Roku, które nie może połączyć się z YouTube, jest oryginalna wersja z 2010 roku. Jeśli posiadasz nowszy model, możesz bez problemu oglądać YouTube.

Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo swoje ulubione filmy z YouTube na Roku, możesz dodać kanał ręcznie. Oto jak oglądać YouTube na Roku za pomocą pilota Roku:

 1. Naciśnij „Dom”, aby otworzyć „Sklep z kanałami” w interfejsie.
 2. Kliknij opcję „Najlepsze bezpłatne”.
 3. YouTube powinien być jednym z pierwszych kanałów, które się pojawią. Kliknij aby wybrać.
 4. Kliknij przycisk „Dodaj kanał” po prawej stronie. Poczekaj kilka sekund, aż Roku go pobierze.
 5. Wybierz opcję „Przejdź do kanału” po zakończeniu pobierania.

YouTube zostanie teraz uwzględniony na liście „Moje kanały” na ekranie głównym.

Jeśli lubisz oglądać YouTube TV, możesz też przesyłać je strumieniowo na niektóre urządzenia Roku. Jednak w przeciwieństwie do zwykłego YouTube nie jest dostępny za darmo. Będziesz musiał kupić kanał ze sklepu Roku Channel Store.

Zanim sięgniesz po portfel, sprawdź tę listę urządzeń Roku, które obsługują YouTube TV:

 • Roku TV

 • Telewizor 4K Roku

 • Roku 2 (wersja 4210), 3 i 4

 • Roku Streaming Stick (modele 3500 i nowsze)

 • Roku Ultra

 • Premiera Roku i premiera +

 • Roku Express i Express +

Jeśli posiadasz którekolwiek z wyżej wymienionych urządzeń, możesz kupić kanał. Oto jak oglądać YouTube TV na Roku za pomocą pilota:

 1. Kliknij przycisk „Strona główna”.
 2. Otwórz kartę "Kanały strumieniowe", aby uzyskać dostęp do okna dialogowego "Wyszukaj kanały".
 3. Znajdź YouTube TV i kliknij „Dodaj kanał”.
 4. Potwierdź instalację przyciskiem „OK”.
 5. Wróć do ekranu głównego i otwórz YouTube TV.

Powinieneś być w stanie natychmiast cieszyć się ponad 70 różnymi kanałami. Jeśli nie pojawi się od razu, nie musi to oznaczać, że pobieranie nie powiodło się. Czasami udostępnienie YouTube TV może potrwać do 24 godzin.

Jak wysyłać filmy z YouTube'a do swojego Roku?

Innym sposobem oglądania YouTube na Roku jest sparowanie go z Androidem lub iPhonem. Tak zwane „dublowanie” pozwala wyszukiwać filmy w telefonie, zamiast korzystać z wbudowanej funkcji. Oto jak to zrobić:

 1. Sprawdź, czy Twój telefon lub tablet jest podłączony do tej samej sieci co urządzenie Roku.
 2. Otwórz YouTube na Roku. Przejdź do menu „Ustawienia”.
 3. Zaloguj się na swoje konto. W telefonie pojawi się prośba o odwiedzenie youtube.com/activate.
 4. Zakończ logowanie, klikając przycisk „Zezwól na dostęp”.
 5. Kliknij „Sparuj urządzenie”, aby połączyć telefon lub tablet.
 6. Wejdź na stronę youtube.com/pair lub po prostu zeskanuj kod QR, który pojawi się na ekranie.
 7. Na ekranie telewizora pojawi się kod numeryczny. Wpisz, aby sparować urządzenia.

Możesz powtórzyć ten sam proces, aby podłączyć laptopa lub tablet do Roku.

Istnieje inna opcja, która nie wymaga synchronizowania telefonu z urządzeniem Roku. Zamiast dublować, możesz po prostu przesyłać na ekran i rozpocząć przesyłanie strumieniowe. Proces jest prawie identyczny zarówno dla urządzeń z systemem iOS, jak i Android. Oto jak wysyłać filmy z YouTube do Roku na iPhonie:

 1. Otwórz YouTube na swoim telefonie.

 2. Znajdź film, który chcesz przesyłać strumieniowo, i odtwórz go.

 3. Na dole ekranu pojawi się przycisk „Przesyłaj”. Wygląda jak symbol Wi-Fi zamknięty w prostokącie.

 4. Kliknij przycisk i wybierz Roku z listy urządzeń.

Gdy skończysz, Twój film z YouTube będzie teraz odtwarzany na Roku. Jeśli chcesz zatrzymać przesyłanie, po prostu kliknij ponownie przycisk, ale tym razem wybierz „Rozłącz”.

Jeśli wolisz Androida od iOS, wykonaj dokładnie te same czynności:

 1. Przejdź do YouTube.

 2. Odtwórz wideo.

 3. Kliknij, aby „Przesyłać” ekran.

 4. Kliknij ponownie, aby zatrzymać transmisję.

Korzystając z tej metody, możesz wstrzymywać, przewijać, pomijać i kontrolować głośność wideo. Nie martw się, że możesz korzystać z telefonu, obsada nie przeszkadza w wysyłaniu SMS-ów.

Jak wyświetlić historię oglądania YouTube na Roku?

Roku tak naprawdę nie oferuje opcji przeglądania historii na twoim urządzeniu. Wynika to głównie z jego pośrednictwa. Roku to usługa przesyłania strumieniowego, a ich telewizory i odtwarzacze cyfrowe nie są zbudowane do przechowywania dużej ilości danych.

Historia przeglądania składa się głównie z plików pamięci podręcznej. Roku OS pobiera tylko dane logowania na swój dysk lokalny. Urządzenia nie oferują nawet opcji wyczyszczenia pamięci podręcznej ani usunięcia danych z aplikacji.

Oczywiście, jeśli aplikacja ma wbudowaną funkcję, możesz przeglądać historię oglądania. YouTube to jeden z tych kanałów, które mogą pokazywać Twoją historię oglądania na każdym urządzeniu. Oto jak wyświetlić historię oglądania w YouTube na Roku:

 1. Przejdź do „Moich kanałów” i otwórz YouTube.
 2. Zaloguj się.
 3. Otwórz menu rozwijane po lewej stronie.
 4. Kliknij „Historia”.

Wszystkie ostatnio oglądane filmy pojawią się teraz na ekranie. Jeśli jednak chcesz wprowadzić zmiany w dzienniku, nie możesz tego zrobić za pomocą porady Roku. Będziesz musiał sparować go z laptopem lub telefonem i wyczyścić historię oglądania za pomocą funkcji dublowania urządzenia.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Jak uzyskać bezpłatną telewizję na Roku?

Jednym z powodów, dla których Roku jest uważany za usługę przesyłania strumieniowego najwyższej klasy, jest liczba bezpłatnych kanałów dostępnych na żądanie. Możesz oglądać godziny programów telewizyjnych i filmów bez miesięcznego abonamentu.

Wszystko, co musisz zrobić, aby uzyskać bezpłatną telewizję na Roku, to dodać bezpłatne kanały do ​​swojego urządzenia. Oto jak to zrobić:

1. Kliknij przycisk „Dom” na pilocie.

2. Przejdź do „Kanały strumieniowe” i znajdź okno dialogowe „Wyszukaj kanały”.

3. Wpisz nazwę kanału, który chcesz dodać. Kliknij „Dodaj kanał”.

4. Potwierdź przyciskiem „OK”.

Istnieje wiele opcji do wyboru, więc oto kilka bezpłatnych kanałów telewizyjnych dostępnych na Roku:

1. Kanał Roku ma bazę danych setek filmów, filmów dokumentalnych i programów telewizyjnych. Co miesiąc dołączają kolejny tytuł do już imponującego zestawu.

2. Pluto TV przesyła strumieniowo niektóre mniej znane kanały, takie jak IGN, Całodzienne anime i Crime Network. Jeśli lubisz być na bieżąco z bieżącymi wydarzeniami, jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie, ponieważ przypomina telewizję kablową. Zawiera wiele kanałów informacyjnych, a także sportowych i rozrywkowych.

3. Tubi jest idealne dla fanów starego Hollywood. Możesz przesyłać strumieniowo prawie każdy film z trzech głównych studiów – Paramount Pictures, Lionsgate i Metro-Goldwyn-Mayer.

4. Popcornfix i Popcornfix Kids świetnie nadają się do rodzinnej zabawy. Kanał głównie transmituje przeboje kinowe i programy telewizyjne. Oczywiście oferuje szeroką gamę treści przyjaznych dzieciom.

5. Sony Crackle jest idealny do ponownego oglądania klasycznych seriali komediowych, takich jak Seinfeld i Community. Cechą definiującą jest przyjazny dla użytkownika interfejs, sklasyfikowany według gatunku.

2. Jak oglądać telewizję na żywo na Roku?

Jeśli nie jesteś fanem YouTube Live TV, masz inne możliwości oglądania telewizji na Roku. Ostatnio na ekranie głównym Roku Channel wprowadzono kilka aktualizacji. Dodano nową funkcję, która umożliwia bezpłatne oglądanie kanałów liniowych na urządzeniu.

„Linear TV Channel Guide” to brama do ponad 100 kanałów liniowych. Obejmuje to wiadomości, rozrywkę, sport i treści dla całej rodziny. Oto jak uzyskać do niego dostęp:

1. Otwórz kanał Roku.

2. Nowa funkcja pojawi się na ekranie głównym. Kliknij „Telewizja na żywo”, aby otworzyć przewodnik.

3. Wybierz kanał, który chcesz oglądać.

4. Możesz również uzyskać dostęp do przewodnika podczas oglądania telewizji na żywo. Kliknij strzałkę w lewo na pilocie, aby otworzyć menu.

Roku Lubisz Huragan

Posiadanie konta YouTube połączonego z Roku znacznie ułatwia bingowanie. Kanał jest bezpłatny i dostępny w sklepie Roku Channel Store. Prawie wszystkie telewizory i odtwarzacze Roku obsługują aplikację, z wyjątkiem modelu 2010.

Jeśli jednak chcesz oglądać telewizję YouTube na żywo, musisz ją kupić w sklepie Roku Channel. Na szczęście istnieje wiele alternatyw dla telewizji linearnej, które nie wymagają żadnych opłat. W końcu nie bez powodu Roku jest jedną z najpopularniejszych usług przesyłania strumieniowego.

Od jak dawna korzystasz z usług przesyłania strumieniowego Roku? Wolisz przesyłać ekran czy używać pilota do strumieniowego przesyłania filmów z YouTube? Skomentuj poniżej i powiedz nam, czy znasz inny sposób na oglądanie YouTube na Roku.