Apple Watch kontra Motorola Moto 360: Jaki jest dla Ciebie najlepszy smartwatch?

Smartwatche nie są całkiem fajnymi i wyrafinowanymi urządzeniami przyszłości, które obiecywały filmy science fiction. Ale nawet w ciągu ostatnich kilku lat technologia do noszenia była w zawrotnym tempie.

Apple Watch kontra Motorola Moto 360: Jaki jest dla Ciebie najlepszy smartwatch?

Smartwatche ewoluowały od tych kalkulatorów Casio z lat 80. do kuszącego obszaru, w którym Apple chce kawałek ciasta do noszenia. Te urządzenia nie są już sztuczkami, ale skąd wiesz, który smartwatch warto mieć?

Nie martw się więcej, ponieważ mamy podział funkcji smartwatcha, aby zakończyć wszystkie awarie funkcji smartwatcha.

Zobacz też: Najlepsze smartwatche 2015 roku

Będziemy regularnie aktualizować nasze porównania o więcej smartwatchów, ale na razie to Apple Watch bierze na Motorolę Moto 360.

Skocz do:

  • Projekt
  • Wyświetlacz
  • Bateria
  • Cechy
  • Zgodność
  • Cena £
  • Werdykt

Apple Watch kontra Moto 360: Design

Apple Watch kontra Moto 360 — projekt

Możesz pomyśleć, że wszystkie smartwatche wyglądają tak samo: masywne, prostokątne ekrany z tanio wyglądającymi, pokrytymi gumą plastikowymi opaskami na nadgarstki. Nie chcemy ci tego zdradzać, ale rok 2015 to przede wszystkim styl, a design smartwatcha szybko staje się identyfikatorem sukcesu wśród konsumentów. Ale jak Moto 360 wypada na tle Apple Watch?

Apple Watch ma prostokątny ekran i miękkie zakrzywione krawędzie, pasujące do iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus.

Decyzja o dodaniu pojedynczego przycisku i kółka przewijania, znanego jako Digital Crown, do interakcji z wybranymi kompatybilnymi aplikacjami, nawiązuje do bardziej tradycyjnego wzornictwa zegarka – pomimo jego niezadowalającego położenia poza środkiem.

Apple Watch wykorzystuje oko Apple do projektowania z sześcioma różnymi wykończeniami: stal nierdzewna, aluminium, 18-karatowe żółte złoto, gwiezdna czarna stal nierdzewna, gwiezdna szarość aluminium i 18-karatowe różowe złoto. Posiada również wiele wariantów pasków do zegarków, wszystkie zaprojektowane przez międzynarodowe marki modowe. Do wyboru jest również 11 tarcz zegarka.

Jeśli opcje dostosowywania nie były wystarczające, smartwatch Apple jest dostępny w dwóch rozmiarach: 1,5 cala (38 mm) lub 1,65 cala (42 mm) wysokości. Chociaż według szacunkowych wymiarów na Wikipedia, może być trochę gruby przy 0,5 cala (12,6 mm).

Dla porównania, Motorola Moto 360 ma bardziej tradycyjną okrągłą tarczę zegarka, którą mogą preferować niektórzy puryści zegarków, jest cieńszy o 0,45 cala (11,5 mm), a dzięki grubemu skórzanemu paskowi bardziej przypomina zegarek z wyższej półki niż Konkurs. W rzeczywistości, w swojej recenzji Moto 360 dla PC Pro redaktor recenzji Jonathan Bray powiedział, że „wszystko w projekcie Moto 360 krzyczy o wyrafinowaniu i wysokiej klasy uroku”.

Moto 360 jest dostępny w dwóch kolorach, srebrnym i czarnym, i korzysta z Android Wear, aby oferować różne preinstalowane tarcze zegarka i tarcze utworzone przez użytkowników w Google Play. Z boku znajduje się przycisk, w którym znajdowałoby się normalne koło zegarka, który włącza lub wyłącza ekran.

Tak więc, chociaż zegarek Apple Watch ma nieco grubszy korpus, bez wątpienia jest jeszcze bardziej atrakcyjny pod względem wzornictwa, ponieważ jest niesamowicie konfigurowalny.

Zwycięzca: zegarek Apple

————————————————————————————

Apple Watch kontra Moto 360: Wyświetlacz

Apple Watch kontra Moto 360 – wyświetlacz

Jeśli chodzi o ekran Apple Watch, znana jest tylko niewielka ilość informacji. Wiemy, że wykorzystuje prostokątny wyświetlacz AMOLED i według Hacki na iPhone'a urządzenie ma gęstość pikseli 322ppi i 332ppi w zależności od rozmiaru, który zdecydujesz się podnieść. Ma również wyświetlacz Sapphire Crystal, ten sam wyświetlacz, o którym często mówiono, że jest dołączany do iPhone'a 6, więc Apple Watch powinien być w stanie wytrzymać uderzenia i zadrapania, które zwykle muszą znosić zegarki.

Ponieważ zegarek Apple Watch jest dostępny w dwóch różnych rozmiarach, 1,32 cala lub 1,5 cala, ciekawie będzie zobaczyć, czy te dodatkowe 0,18 cala mają zauważalny wpływ na jakość obrazu. Chociaż jest to z pewnością mało prawdopodobne, Hacki na iPhone'a informuje, że Apple poinformował programistów, aby używali tych samych zasobów w obu rozmiarach – więc jeśli obraz jest nieco rozmyty na mniejszym zegarku, może wyglądać gorzej na większym ekranie.

Zobacz też: 5 funkcji smartwatcha, które zobaczymy do 2015 roku

Podczas gdy Motorola Moto 360 może pochwalić się okrągłą tarczą zegarka, szczególnie jej wyświetlacz nie jest. Ta osobliwość wynika z małego czarnego paska biegnącego wzdłuż dna, odcinającego pełne koło. Mimo to ma wyświetlacz o przekątnej 1,56 cala i gęstość pikseli 205 ppi. Nie pasuje to do Apple Watch, ale ekran jest wystarczająco jasny w większości warunków i ma wbudowany czujnik światła, automatycznie dostosowujący jasność do otoczenia.

Trudno to nazwać, dopóki nie dowiemy się więcej o Apple Watch. Na papierze Apple Watch przebija Moto 360 i chociaż trudno jest definitywnie powiedzieć, jak będą wyglądać i czuć się rzeczy, wiemy już, że ekrany AMOLED mają lepszy kontrast i bogatsze kolory niż ekrany LCD IPS. Jednak ekrany AMOLED mogą być trudne do odczytania w jaśniejszych warunkach oświetleniowych.

Zwycięzca: nie dotyczy

————————————————————————————

Apple Watch kontra Moto 360: bateria

Apple Watch kontra Moto 360 — bateria

Jeśli chodzi o technologię do noszenia, żywotność baterii jest dużym problemem, a smartwatche wydają się najbardziej cierpieć.

Z recenzji Moto 360 wiemy, że może wytrzymać około 27 godzin na jednym ładowaniu przy otrzymywaniu podstawowych powiadomień. Regularne korzystanie z niego każdego dnia z pewnością skróci żywotność baterii, ale mimo to nie powinieneś ładować go częściej niż raz dziennie.

Przyczyną poniżej średniej żywotności baterii Moto 360 można prawdopodobnie przypisać wyświetlaczowi i nieco starszemu sprzętowi wewnętrznemu, który nieefektywnie pobiera energię.

Na szczęście ładowanie Moto 360 nie jest zbyt uciążliwe dzięki bezprzewodowemu ładowaniu Qi, co pozwala na pozostawienie go na dołączonej podstawce lub dowolnej bezprzewodowej podkładce ładującej Qi, aby się rozładować.

Co ciekawe, Apple nie mówił o żywotności baterii swojego zegarka Apple Watch. To prowadzi nas do przekonania, że ​​nie będzie to potęga w przestrzeni smartwatchów, prawdopodobnie utrzymująca się w okolicach obecnego standardu jednego lub dwóch dni między ładowaniami.

Ładowanie nie powinno być zbyt dużym problemem, ponieważ Apple Watch wykorzystuje metodę ładowania bezprzewodowego podobną do Moto 360. Można jednak bezpiecznie założyć, że Apple ma w sklepie własną zastrzeżoną metodę ładowania, co oznacza, że ​​jest mało prawdopodobne, abyś mógł użyć branżowy standard bezprzewodowego ładowania Qi.

Zwycięzca: remis

————————————————————————————

Apple Watch kontra Moto 360: Funkcje

Apple Watch kontra Moto 360 - Funkcje

Od ogłoszenia Apple na WWDC we wrześniu wydaje się, że Apple Watch jest absolutnie pełen funkcji, które wysadzają większość konkurencji z wody.

Na początek czujnik tętna — który wykorzystuje podczerwone i widzialne diody LED oraz fotodiody do ciągłego wykrywania tętna — jest dostarczany z towarzyszącym pakietem wbudowanych aplikacji zdrowotnych. Może śledzić Twoje kroki, schody, czas spędzony na siedzeniu lub staniu , bieganie i jazdę na rowerze, a przy tym będzie Cię aktualizować dzięki analizie na żywo.

Korzysta również z GPS telefonu, powiadamiając Cię wibracjami, aby pomóc Ci skierować Cię do miejsca docelowego, a z tego, co widzieliśmy dzięki wyciekom obrazów aplikacji towarzyszącej Apple Watch, istnieją rozbudowane opcje powiadomień, które pozwalają dostosować informacje, które do Ciebie odbierać z telefonu.

Apple dostarczyło również aplikacje komunikacyjne, które informują innych, że o nich myślisz. Możesz ich użyć do wysyłania głupich rysunków, prowadzenia rozmów krótkofalowych, a nawet wysyłania innym użytkownikom bicia serca. Mogą to być tylko sztuczki, ale z pewnością są mile widzianymi dodatkami, które uzupełniają bogaty w funkcje pakiet.

Zobacz też: 8 powodów, dla których będziesz nosić smartwatch w 2015 roku

Motorola Moto 360 jest zasilana przez Android Wear, co pozwala wyświetlać powiadomienia, nawigować za pomocą map i korzystać z poleceń głosowych OK Google do wysyłania SMS-ów, ustawiania przypomnień lub uzyskiwania wskazówek. To dość potężna rzecz, ale nie odróżnia jej od innych zegarków Android Wear dostępnych na rynku.

W dowód jego zgrabnej konstrukcji, Moto 360 ma również prawie niewidoczny czujnik tętna na spodzie. Ale w przeciwieństwie do Apple Watch, to nie może stale monitorować twojego pulsu.

Zamiast tego oferuje jednorazowe pomiary, które – jak możesz sobie wyobrazić – nie są zbyt pomocne w treningu i osiąganiu celów ćwiczeń. Te pomiary również nie mogą być wykonywane podczas ruchu, więc musisz pozostać nieruchomo, gdy zdecydujesz się sprawdzić swoje tętno.

Podczas gdy Moto 360 podejmuje godny podziwu wysiłek, aby zaoferować coś wszechstronnego w świecie smartwatchów, bogaty w funkcje Apple Watch pozornie go niszczy.

Zwycięzca: zegarek Apple

————————————————————————————

Apple Watch kontra Moto 360: kompatybilność

Kompatybilność Apple Watch z Moto 360

Możesz mieć na nadgarstku najfajniejszy zegarek na świecie, ale jeśli nie jest on kompatybilny z urządzeniami i aplikacjami, z których najczęściej korzystasz, po co go mieć?

Jak zwykle zegarek Apple Watch trzyma się otoczonego murem ogrodu Apple i działa tylko z urządzeniami iPhone.

Tylko dlatego, że posiadasz iPhone'a, nie oznacza to, że będziesz mógł korzystać z Apple Watch, ponieważ Apple stwierdził, że jest on również kompatybilny tylko z iPhone'em 5, iPhone'em 5s, iPhone'em 5c, iPhone'em 6 i iPhone'em 6 Plus i tylko wtedy, gdy mają system iOS 8.2 lub nowszy. Musisz także zainstalować aplikację towarzyszącą na iPhonie, aby zapewnić prawidłowe działanie Apple Watch.

Apple nie wyjaśniło, czy Apple Watch będzie działać z iPadami, ale biorąc pod uwagę, że wszystkie materiały promocyjne odnoszą się tylko do iPhone'a, wydaje się to mało prawdopodobne.

I odwrotnie, Motorola Moto 360 działa na Androidzie Wear, co zrozumiałe, działa tylko z urządzeniami z Androidem. Podobnie jak w przypadku Apple Watch, samo posiadanie urządzenia z Androidem nie wystarczy do korzystania z Moto 360. Musisz upewnić się, że Twoje urządzenie z Androidem działa na Androidzie 4.3 Jelly Bean lub nowszym – co oznacza, że ​​prawie każdy smartfon lub Tablet kupiony w ciągu ostatniego roku powinien łatwo sparować się z Moto 360.

Jest więc dość oczywiste, że Apple Watch jest dla użytkowników Apple, a Moto 360 dla użytkowników Androida, ale warto pamiętać, że oba urządzenia działają tylko z telefonami do pewnego momentu. To powiedziawszy, Moto 360 może współpracować z szerszą gamą urządzeń i modeli, dzięki czemu będziesz mieć większy wybór w preferowanym telefonie komórkowym.

Zwycięzca: Moto 360

————————————————————————————

Apple Watch kontra Moto 360: cena

Cena z pewnością odgrywa dużą rolę w przyciąganiu nowego produktu, a urządzenia Apple nigdy nie były tanie.

Chociaż nie mamy absolutnie żadnych konkretnych cen w Wielkiej Brytanii, wydaje się, że cena w USA wynosząca 349 USD (około 216 GBP) przełoży się na coś między 249 GBP a 299 GBP.

Motolola Moto 360 jest dostępna w konkurencyjnej cenie 199 funtów.

Jeśli chodzi o nasze porównanie, nie ma konkurencji, Moto 360 jest potencjalnie o 100 funtów tańszy niż urządzenie Apple.

Zwycięzca: Moto 360

————————————————————————————

Apple Watch kontra Moto 360: ostateczny werdykt

Apple Watch kontra Moto 360 — werdykt

Z tego porównania jasno wynika, który zegarek jest dla Ciebie, jeśli jesteś już osadzony w środowisku Apple lub Android.

Pytanie brzmi, jeśli szukasz nowego smartfona i interesuje Cię perspektywa smartwatcha, jakie urządzenie byś wybrał?

Prawdopodobnie Apple Watch ma znacznie większy potencjał niż technologia Moto 360 i Android Wear. Ale decydując się na Apple Watch na Moto 360, ograniczysz się do kilku wybranych telefonów i wyższych cen niż w przypadku wybrania Moto 360.

Jednak żadne urządzenie nie wydaje się obecnie warte skakania ze statku. Nie wiemy jeszcze wystarczająco dużo o Apple Watch, aby bezpiecznie powiedzieć, że warto odejść od Androida i, jak podsumowaliśmy w naszej recenzji, Moto 360 z pewnością nie jest wart opuszczania środowiska Apple.

Zwycięzca: nie dotyczy