Jak wspólnie oglądać Netflix na Zoom

Film lub program telewizyjny może zapewnić miłą okazję do nawiązania więzi dla przyjaciół i rodziny. A dzięki obszernej bibliotece Netflix, każdy znajdzie coś dla siebie, od hollywoodzkich hitów, przez europejskie klasyki, seriale anime, po nieznane azjatyckie hity.

Jak wspólnie oglądać Netflix na Zoom

Ale mimo wszystkich swoich pozytywów Netflix nie pozostawia wiele miejsca dla przyjaciół. W najlepszym razie możesz udostępnić swoje konto trzem lub czterem osobom. Może to być prawdziwym niepowodzeniem, jeśli chcesz oglądać swoje ulubione tytuły ze swoim zespołem, aby wzmocnić więzi i stworzyć wspomnienia.

Na szczęście Zoom oferuje wyjście. Możesz użyć swojego ulubionego narzędzia do wideokonferencji, aby wszyscy mogli cieszyć się wszystkimi programami i filmami w jakości Full HD.

W tym artykule pokażemy, jak się do tego zabrać.

Oglądaj Netflix na Zoomie

Jednak Netflix działa na restrykcyjnym zestawie pakietów abonamentowych, w których możesz udostępniać swoje konto tylko kilku osobom. Oznacza to, że trudno jest oglądać z rodziną lub przyjaciółmi, jeśli nie znajdujesz się w tym samym miejscu.

Chociaż możesz przytulić się do przyjaciół w salonie na wieczór filmowy, czas może nie być odpowiedni dla wszystkich. Funkcja udostępniania ekranu Zoom oferuje niedrogie i bezproblemowe rozwiązanie.

Mimo, że zyskał reputację doskonałej aplikacji do wideokonferencji, Zoom umożliwia również udostępnianie ekranu uczestnikom bez uszczerbku dla jakości. Wszyscy użytkownicy widzą dokładnie, co dzieje się na Twoim urządzeniu w czasie rzeczywistym, z dowolnego miejsca na świecie. Dzięki temu jest to również popularny wybór dla entuzjastów Netflix, którzy chcą oglądać w grupie.

Zobaczmy, co musisz zrobić, aby oglądać Netflix na Zoom.

Jak wspólnie oglądać Netflix na Zoomie na komputerze?

Komputer PC to jeden z najlepszych sposobów na wspólne oglądanie Netflixa w Zoom. Oto jak:

 1. Najpierw uruchom aplikację Netflix i zaloguj się na swoje konto. Jeśli nie masz aplikacji, po prostu odwiedź witrynę Netflix i zaloguj się.

 2. Pozostaw otwarte okno Netflix i uruchom aplikację Zoom.

 3. Kontynuuj zapraszanie osób, z którymi chcesz korzystać z serwisu Netflix.

 4. Gdy wszyscy się połączą, kliknij „Udostępnij ekran” u dołu ekranu Zoom. W tym momencie automatycznie pojawi się nowe okno i pokaże wszystkie aktywne aplikacje na twoim komputerze.

 5. Wybierz aplikację Netflix lub okno przeglądarki wyświetlające Netflix.

 6. Zaznacz pola obok „Udostępnij dźwięk z komputera” i „Optymalizuj udostępnianie ekranu dla klipu wideo”. Umożliwi to wszystkim uczestnikom dostęp do dźwięku filmu. Zachowana zostanie również jakość wideo.

 7. Kliknij „Udostępnij”.

 8. Wybierz film, który chcesz obejrzeć i kliknij „Odtwórz. Teraz możecie wspólnie oglądać film.

Ekran spotkania Zoom zawiera również kilka opcji, które pomogą Ci poprawić wrażenia podczas oglądania grup. Na przykład przycisk „Wstrzymaj udostępnianie” umożliwia chwilowe zatrzymanie udostępniania ekranu. Może to być przydatne narzędzie, jeśli chcesz prywatnie obsługiwać coś na swoim komputerze podczas odtwarzania filmu. Klikając przycisk „Więcej”, możesz nagrać sesję, a nawet porozmawiać z uczestnikiem bez rozpraszania innych.

Jak wspólnie oglądać Netflix na Zoom na urządzeniu mobilnym?

Technologia rozwija się w tempie wykładniczym i teraz ludzie mogą robić rzeczy na urządzeniach mobilnych, które kiedyś były dostępne tylko na komputerach PC lub laptopach. Oglądanie Netflix na Zoom to jedna z tych rzeczy. Zarówno Netflix, jak i Zoom są kompatybilne z urządzeniami mobilnymi, w tym z systemami Android i iOS.

Oto kroki:

 1. Uruchom aplikację Zoom na swoim urządzeniu.

 2. Rozpocznij spotkanie i zaproś wszystkich, z którymi chcesz oglądać Netflix.

 3. Następnie dotknij "Udostępnij" u dołu ekranu spotkania. Powinien pojawić się nowy ekran, aby utorować drogę do kilku opcji udostępniania.

 4. Wybierz ekran." Zoom poinformuje Cię, że masz zamiar przechwycić wszystko, co jest wyświetlane na ekranie, i udostępnić to wszystkim uczestnikom.

 5. Stuknij w „Rozpocznij transmisję”.

 6. Zoom poprosi o pozwolenie na wyświetlanie nad innymi aplikacjami. Aby wyrazić zgodę na prośbę Zoom, wystarczy przełączyć przycisk na ekranie.
 7. Po zezwoleniu Zoomowi na wyświetlanie nad innymi aplikacjami Ty i Twój zespół możecie już iść. Pozostało tylko uruchomić aplikację Netflix i odtworzyć wybrany film.

Nadanie Zoomowi pozwolenia na wyświetlanie nad innymi aplikacjami toruje drogę do płynnego i wygodnego oglądania. Zapewnia to, że masz przyciski sterujące Zoom na ekranie, nawet podczas korzystania z innych aplikacji, takich jak Netflix. Na przykład nie będziesz musiał ponownie uruchamiać aplikacji Zoom, gdy nadejdzie czas, aby przestać udostępniać ekran, ponieważ przycisk „Zatrzymaj” będzie w zasięgu jednego dotknięcia.

Mój ekran jest czarny podczas próby przesyłania strumieniowego, co mogę zrobić?

Granie w ulubione tytuły Netflix przez Zoom nie zawsze jest płynne. Czasami podczas próby uruchomienia funkcji udostępniania ekranu może pojawić się czarny ekran. Chociaż może to być dość frustrujące, może nie mieć nic wspólnego z twoimi urządzeniami. Może się to zdarzyć raczej z powodu zarządzania prawami cyfrowymi (DRM). Ale co to jest?

Zarządzanie prawami cyfrowymi to termin ogólny, który obejmuje środki, które właściciele praw autorskich mogą podjąć w odniesieniu do plików cyfrowych, strumieni danych i nośników fizycznych. Wykorzystuje kilka technik, aby zapewnić, że prace nie są kopiowane ani przekazywane w zabroniony lub ograniczony sposób. W przypadku Netflix DRM służy do uniemożliwienia użytkownikom szerokiego udostępniania swoich kont innym, ponieważ jest to sprzeczne z polityką korzystania z kont platformy.

Dobrą rzeczą jest to, że możesz ominąć to ograniczenie i cieszyć się Netflix na Zoom bez żadnych usterek. Oto jak:

 1. Otwórz pulpit klienta Zoom.

 2. Kliknij „Ustawienia”.

 3. Kliknij „Wideo”, a następnie wybierz „Zaawansowane”.

 4. Wyłącz dostępne trzy pola wyboru opcji przyspieszania sprzętowego.

Dzięki temu wszyscy uczestnicy będą mogli oglądać dowolny film lub program w serwisie Netflix przez Zoom.

Twórz wspomnienia Netflix z zoomem

Możesz oglądać Netflix na swoim komputerze za pomocą usługi wideokonferencji Zoom. Proces jest dość prosty i konfiguracja zajmie tylko kilka minut. To powiedziawszy, warto zauważyć, że wszyscy uczestnicy potrzebują stabilnego połączenia internetowego, aby oglądać Netflix w czasie rzeczywistym. Dodatkowo wszystkie spotkania Zoom podlegają 40-minutowemu limitowi. Musisz więc rozpocząć nowe spotkanie, jeśli oglądany film lub program przekroczy ten początkowy limit czasu. Dobrą rzeczą jest to, że Zoom pozwala rozpocząć tyle spotkań, ile chcesz.

Czy próbowałeś razem oglądać Netflix na Zoomie? Jak poszło? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.