Jak oglądać PBS bez kabla?

PBS oferuje fantastyczne treści dla wszystkich grup wiekowych. Istnieją programy dla dzieci, sport, dramat, nauka, filmy dokumentalne i wiele więcej. Nic dziwnego, że to ulubiony kanał wielu amerykańskich rodzin!

Jak oglądać PBS bez kabla?

Ale czy ci, którzy nie mają kabla, mogą również cieszyć się treściami edukacyjnymi emitowanymi na tym kanale? Jesteś we właściwym miejscu, jeśli chcesz poznać odpowiedź.

Czy są jakieś darmowe opcje?

Jeśli zdecydowałeś się odciąć kabel, możesz się obawiać, że stracisz swój ulubiony kanał. Ale nie martw się! Nie tylko będziesz mógł go zatrzymać, ale możesz go otrzymać za darmo. W rzeczywistości istnieje kilka sposobów na oglądanie PBS bez płacenia za to.

Jak podaje PBS na swojej oficjalnej stronie internetowej, zawartość General Audience jest dostępna dla członków stacji, podczas gdy zawartość PBS Kids pozostaje bezpłatna na różnych platformach, takich jak aplikacja PBS Kids Video.

Oto opcje, jeśli chcesz bezpłatnie oglądać inne treści PBS.

Bezprzewodowo (OTA)

Jedną z opcji jest oczywiście użycie anteny. Czy to brzmi jak przestarzały sposób oglądania telewizji? Może tak. Ale antena pozwoli Ci oglądać PBS bez żadnych kosztów. Instalacja nie jest wcale skomplikowana, a niektóre kanały telewizji kablowej, w tym PBS, można odebrać za darmo.

oglądaj PBS bez kabla

Jedyne, z czego możesz nie być zadowolony, to koszt anteny. Mimo to zwykle jest to równowartość miesięcznej subskrypcji usługi przesyłania strumieniowego. Po tej początkowej inwestycji możesz oglądać dowolny kanał telewizyjny nadawany bezprzewodowo bez płacenia ogromnego rachunku. Upewnij się, że wybrałeś odpowiednią antenę i możesz zrobić popcorn i usiąść przed telewizorem.

W zależności od regionu prawdopodobnie otrzymasz główny kanał PBS, PBS Kids, Create, World i MHz Worldview. Antena jest również jedynym sposobem na oglądanie na żywo zawartości PBS, ponieważ serwisy streamingowe obsługujące ten kanał oferują tylko najnowsze i zarchiwizowane odcinki.

Strona internetowa PBS

Innym sposobem na bezpłatne oglądanie treści PBS jest odwiedzenie ich strony internetowej. Nie wszystkie programy są dostępne przez cały czas, ale możesz oglądać wiele odcinków różnych programów przez chwilę po ich wyemitowaniu. Nie możesz oglądać treści na żywo, ale odcinki na żądanie są wystarczająco dobre, prawda? Niektóre programy pojawią się na stronie z dostępnymi filmami, ale niektóre z nich wymagają członkostwa w PBS. Pokazuje, że popyt na członkostwo jest oznaczony białą i niebieską ikoną.

Masz dwa sposoby, aby zostać członkiem, jeśli chcesz mieć dostęp do wszystkich programów przez cały czas. Możesz zapłacić co najmniej 60 USD jednorazowo lub 5 USD miesięcznie, więc od Ciebie zależy, co się opłaca w Twoim przypadku. Jeśli zamierzasz oglądać kanał tylko przez kilka miesięcy, ta druga opcja jest bardziej przystępna cenowo. Płatności te są jednak raczej darowiznami, ponieważ PBS jest organizacją non-profit. W rzeczywistości pomagasz im kontynuować pracę, a nie płacisz za usługę.

Aplikacja wideo PBS

Aplikacja PBS Video pozwala oglądać zawartość tego kanału za darmo i jest idealna dla tych, którzy są zawsze w ruchu. Jest kompatybilny z prawie wszystkimi platformami, takimi jak Roku, urządzenia z systemem Android i iOS, Apple TV i nie tylko.

Aby korzystać z aplikacji na tablecie lub smartfonie z systemem iOS lub Android, nie trzeba jej nawet aktywować. Po prostu zaloguj się lub zarejestruj, używając swoich danych logowania do Facebooka, Google lub konta PBS. W przypadku innych urządzeń, takich jak Amazon Fire TV lub Roku, odwiedź stronę www.pbs.org/pbs-video-app/, aby aktywować aplikację.

A z Paszportem PBS zyskujesz jeszcze więcej. Jeśli jesteś członkiem stacji, ta dodatkowa korzyść umożliwia strumieniowe przesyłanie jeszcze większej liczby programów online. Istnieje ponad 1500 odcinków Poldark, Downtown Abbey, Austin City Limits i innych popularnych treści PBS.

PBS

Jakie usługi przesyłania strumieniowego obsługują PBS?

Programy PBS są dostępne w wielu serwisach streamingowych – Amazon Prime lub Prime Video, Netflix, YouTube TV i Hulu. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie z tych usług oferują całą zawartość PBS. Prawdopodobnie znajdziesz sporo odcinków hostowanych na Netflix lub Hulu, które możesz oglądać na żądanie, ale nie oczekuj, że będziesz mieć dostęp do wszystkiego.

Jak oglądać PBS za pomocą Amazon Prime lub Prime Video

Amazon Prime Video oferuje treści z PBS Kids, PBS Masterpiece, PBS America i PBS Living. Jest kompatybilny z większością urządzeń, od Amazon Fire Stick po konsole do gier. Aby oglądać PBS za pośrednictwem Amazon Prime Video, możesz odwiedzić oficjalną stronę Amazon lub skorzystać z urządzenia Amazon, aby zasubskrybować usługę.

Ceny zależą od wybranego kanału. PBS Kids kosztuje 4,99 USD miesięcznie, PBS Masterpiece kosztuje 5,99 USD miesięcznie, podczas gdy w przypadku PBS Living musisz zapłacić 2,99 USD miesięcznie.

Jak oglądać PBS w YouTube TV

Od lutego tego roku PBS jest również częścią YouTube TV. Na tej platformie możesz oglądać na żądanie odcinki programów, takich jak American Experience, Great Performances, Nature, Masterpiece itp. Twoje dzieci będą zadowolone z całodobowego dostępu do kanału PBS Kids i ich ukochanych programów, takich jak kultowa Ulica Sezamkowa .

Aby sprawdzić, czy Twoja lokalna stacja PBS jest obsługiwana przez YouTube TV, odwiedź oficjalną witrynę YouTube TV i wpisz swój kod pocztowy. Jeśli nie masz szczęścia, nie martw się, ponieważ w tym roku do tej platformy streamingowej zostanie dodanych więcej stacji.

Możesz oglądać PBS w YouTube TV za pośrednictwem ich oficjalnej strony internetowej lub pobrać aplikację YouTube TV na swoje urządzenie.

Jak oglądać PBS na różnych urządzeniach

Szeroka gama urządzeń w pewien sposób obsługuje PBS. Oto, jak możesz oglądać ten kanał na różnych urządzeniach.

Urządzenia z Androidem i iOS

Możesz przesyłać strumieniowo zawartość PBS przez przeglądarki internetowe, jeśli masz tablet z systemem Android lub iPhone. Mimo to prawdopodobnie znacznie wygodniej jest pobrać aplikację i cieszyć się wszystkimi ulubionymi odcinkami w ten sposób. Odwiedź sklep Google Play lub App Store, zainstaluj aplikację i zaloguj się. Nie ma potrzeby aktywacji – możesz oglądać.

Telewizor apple

Oglądanie PBS na Apple TV wymaga aktywacji. Odbywa się to jednak w kilku prostych krokach:

 1. Włącz Apple TV i pobierz aplikację. Otrzymasz kod aktywacyjny, więc nie opuszczaj ekranu, ponieważ będziesz go potrzebować.
 2. Na komputerze lub telefonie uruchom przeglądarkę internetową i wejdź na pbs.org/activate.
 3. Zobaczysz pole, w którym należy wpisać kod z telewizora.
 4. Kliknij Kontynuuj, aby zakończyć proces.

Pamiętaj, że jeśli masz członkostwo w usłudze Passport, musisz najpierw wylogować się z konta lub je dezaktywować, w zależności od posiadanego modelu Apple TV. Postępuj zgodnie z wcześniej opisanymi krokami, wprowadź kod, który zobaczysz na ekranie, i użyj tego samego konta, aby ponownie się zalogować. Zobaczysz zaktualizowaną listę filmów, które możesz obejrzeć.

jak oglądać PBS

Amazon Fire TV

Programy PBS są również dostępne w Amazon Fire TV. Odwiedź sklep z aplikacjami, aby pobrać aplikację PBS i gotowe. Zanim zaczniesz oglądać, musisz aktywować urządzenie. Oto jak:

 1. Wybierz aplikację PBS, a na ekranie zobaczysz przycisk Aktywuj teraz.
 2. Po wybraniu tego przycisku zobaczysz kod aktywacyjny.
 3. Nie odchodząc od ekranu, weź swój komputer lub telefon komórkowy i wejdź na pbs.org/activate, gdzie wpiszesz kod aktywacyjny.
 4. Kliknij Kontynuuj i zaloguj się na swoje konto Facebook, Google lub PBS. Jeśli jesteś członkiem programu Passport, upewnij się, że używasz tego samego konta, którego użyłeś podczas pierwszej rejestracji.

Należy pamiętać, że ten proces jest taki sam w przypadku niektórych inteligentnych telewizorów, takich jak Samsung, ale działa tylko w modelach 2017-2019.

Roku

Aby oglądać PBS na Roku, musisz najpierw dodać ten kanał. Po wybraniu opcji Streaming Channels lub Channel Store użyj pola wyszukiwania, aby znaleźć PBS. Wybierz go, wybierz Dodaj kanał, a po pobraniu przejdź do jego aktywacji.

 1. Wybierz PBS na ekranie głównym.
 2. Wybierz Aktywuj teraz.
 3. Użyj komputera lub telefonu komórkowego, aby otworzyć adres URL pbs.org/activate i wpisz kod aktywacyjny, który widzisz na ekranie.
 4. Kliknij Kontynuuj, a na następnym ekranie wybierz sposób, w jaki chcesz się zalogować.

Zabawa dla całej rodziny

Masz tak wiele sposobów, aby cieszyć się programami PBS sam lub z rodziną, a ich cena spada z bardzo przystępnej do zera. O wiele wygodniejsze niż kabel, prawda? Jeśli zrezygnowałeś ze sznurka, nie oznacza to, że musisz zrezygnować z Ulicy Sezamkowej lub Opactwa Śródmieście. Kontynuuj oglądanie wszystkich tych programów w sposób, który uznasz za odpowiedni.

Jaką metodę wybrałeś? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.