Jak wyczyścić pamięć podręczną i dane w Waze

Jednym z powodów, dla których tak wielu użytkowników kocha Waze, jest to, że jest szybki i bardzo responsywny. I to jest dokładnie to, czego można oczekiwać od aplikacji do nawigacji w ruchu drogowym.

Jak wyczyścić pamięć podręczną i dane w Waze

Ale nawet Waze od czasu do czasu napotka błąd. Kiedy tak się stanie, jedną z pierwszych czynności powinno być wyczyszczenie pamięci podręcznej i danych z aplikacji.

Proces będzie się różnił w zależności od tego, czy masz urządzenie z Androidem czy iOS. W tym artykule dowiesz się, jak wyczyścić pamięć podręczną i dane w obu systemach operacyjnych oraz jakie rodzaje problemów można wyeliminować.

Jak czyszczenie pamięci podręcznej i danych pomaga w Waze

Teraz, gdy wiesz, jak wyczyścić dane i pamięć podręczną dla każdego systemu operacyjnego, przyjrzyjmy się bliżej, kiedy możesz to zrobić. Oto kilka problemów, które możesz napotkać w aplikacji Waze, w których pomocne może być wyczyszczenie pamięci podręcznej oraz danych:

 1. Problemy z połączeniem bezprzewodowym.
 2. Problemy z Bluetoothem Waze.
 3. Gdy pojawi się komunikat „Brak GPS-pokazuje przybliżoną lokalizację”.
 4. Problemy z dźwiękiem w aplikacji Waze.
 5. Raporty o ruchu nie wyświetlają się w Waze.

Waze

Czyszczenie pamięci podręcznej i danych Waze na Androidzie

Jeśli poruszasz się po okolicy za pomocą Waze na urządzeniu z Androidem, czyszczenie pamięci podręcznej i danych będzie całkiem proste. System operacyjny umożliwia osobny dostęp do każdej aplikacji w telefonie oraz czyszczenie pamięci podręcznej i danych.

Większość smartfonów z Androidem ma również fabrycznie zainstalowane „czystsze” aplikacje, które mogą w tym pomóc. Oto jak wyczyścić pamięć podręczną i dane aplikacji Waze na swoim Androidzie:

 1. Znajdź Ustawienia na swoim urządzeniu. Można to zrobić, ciągnąc w dół pasek powiadomień.
 2. Wybierz „Aplikacje i powiadomienia” lub „Aplikacje” w zależności od posiadanego urządzenia.
 3. Przewiń, aż znajdziesz Waze.
 4. Stuknij w Waze i wybierz „Informacje o aplikacji”.
 5. Wybierz „Pamięć”.
 6. Stuknij w opcje „Wyczyść pamięć podręczną” i „Wyczyść dane”.

W zależności od modelu urządzenia niektóre czynności mogą wyglądać nieco inaczej niż opisane powyżej.

Należy również pamiętać, że nawet jeśli Twoje urządzenie ma czystszą aplikację, wyczyści ona tylko pamięć podręczną, a nie dane. A jeśli zdecydujesz się wyczyścić dane aplikacji Waze, utracisz poszczególne ustawienia.

Czyszczenie pamięci podręcznej i danych na iOS

Jeśli chcesz wyczyścić pamięć podręczną i dane na iPhonie, możesz to łatwo zrobić dzięki zintegrowanym aplikacjom, takim jak Safari.

Jednak w przypadku aplikacji innych firm, takich jak Waze, nie jest to tak proste, jak na urządzeniach z Androidem. Jedną z pierwszych rzeczy do wypróbowania jest ponowne uruchomienie iPhone'a, jeśli masz problemy z Waze.

Często rozwiązuje to wiele problemów, które możesz mieć z dowolną aplikacją innej firmy, ponieważ ponowne uruchomienie czyści pamięć podręczną. Ale jeśli to nie zadziała, masz dwie inne opcje.

Wyczyść pamięć podręczną i dane Waze

Opcja 1 – Odinstaluj i ponownie zainstaluj Waze

Najlepszym sposobem na wyczyszczenie całej pamięci podręcznej i danych zgromadzonych w Waze jest usunięcie aplikacji i ponowne jej zainstalowanie.

Choć może się to wydawać kłopotliwe, przy stabilnym połączeniu internetowym można to zrobić w krótkim czasie. Wystarczy wykonać następujące kroki:

 1. Przejdź do ustawień swojego iPhone'a, a następnie dotknij "Ogólne".
 2. Wybierz „iPhone Storage” i przewiń listę aplikacji.
 3. Wybierz Waze, przewiń w dół i wybierz opcję „Usuń aplikację”.
 4. Ponownie kliknij opcję „Usuń aplikację”, aby potwierdzić akcję.
 5. Przejdź do App Store i ponownie pobierz aplikację Waze.
 6. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zalogować się na swoje konto.

Nowo zainstalowana aplikacja Waze powinna teraz działać wydajniej.

Opcja 2 – Zainstaluj czystszą aplikację

W App Store jest wiele darmowych i płatnych aplikacji, które mogą pomóc w zarządzaniu pamięcią iPhone'a. Obejmuje to również wyczyszczenie pamięci podręcznej.

Jedną z bardziej popularnych i bezpiecznych opcji jest aplikacja Smart Cleaner. Pomoże Ci wyczyścić pamięć podręczną Waze, a także inne aplikacje. Aby jednak wyczyścić dane aplikacji, musisz ponownie zainstalować aplikację.

Utrzymuj płynne działanie aplikacji Waze

Aby w pełni wykorzystać jakąkolwiek aplikację, musisz upewnić się, że działa poprawnie. Obejmuje to instalowanie najnowszej aktualizacji oraz okazjonalne czyszczenie pamięci podręcznej i danych. To samo dotyczy aplikacji Waze. Lepiej nie czekać na pojawienie się problemu, zanim podejmiesz działania.

Jak często czyścisz pamięć podręczną i dane w Waze? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.