Jak oglądać Twitcha na swoim Nintendo Switch

Nintendo Switch ma genialne możliwości w grach, ale brakuje mu kilku kluczowych funkcji. Na przykład, czy widziałeś nowoczesne urządzenie przenośne bez funkcji aplikacji? Cóż, Nintendo Switch może być twoim pierwszym.

Jak oglądać Twitcha na swoim Nintendo Switch

Tak więc z założenia nie można oglądać Twitcha na Nintendo Switch. Nie możesz robić niczego związanego z aplikacjami, w tym z mediami społecznościowymi. Istnieje jednak obejście, które pozwoli ci uzyskać dostęp do aplikacji Twitch na twoim Switchu.

Rozwiązanie

Jedynym rozwiązaniem na razie jest korzystanie z systemu operacyjnego Android. Sztuczka polega na tym, aby uruchomić go „bez systemu” za pomocą karty SD zgodnej z twoim Switchem.

Tak więc urządzenie będzie uruchamiać aplikacje, których Switch nie może. I nie martw się, jeśli chodzi o sprzęt i kompatybilność, nie ma żadnych problemów. Aplikacje takie jak Twitch, Netflix, Spotify i Chrome będą działać jak czar.

Zainstaluj więc bezsystemową wersję systemu operacyjnego Android na karcie SD. Włóż kartę SD do Switcha. Kilka poprawek później możesz zainstalować Twitcha. Dodatkowo wiele innych aplikacji na Androida.

oglądaj twitch na przełączniku Nintendo

Hazard

Kupiłeś Switch do gier. Istnieją miliony tabletów, z których mógłbyś skorzystać. Dlatego gra jest dla ciebie ważna i nie chcesz jej poświęcać, aby uzyskać dostęp do Twitcha.

To obejście jest wciąż całkiem nowe i wymaga dalszych testów. Jednak użytkownicy nie zgłaszali żadnych problemów z graniem po użyciu bezsystemowego Androida. Emulatory również działają jak urok, więc nie powinieneś się zbytnio martwić.

Co więcej, z biegiem czasu technologia zostanie dopracowana. W końcu obraca się wokół tego samego systemu operacyjnego Android, który miał być używany w telewizorze Nvidia Shield.

Wady

Niestety wady istnieją. W końcu majstrujesz tutaj przy wrażliwej technologii.

To obejście umożliwia używanie Switcha jako tabletu z Androidem. Praktycznie więc włączasz zaimprowizowany tryb podwójnego rozruchu. Te dwa systemy mogą ze sobą kolidować, powodując błędy i błędy.

Jednak prawdziwą wadą jest to, że nie będziesz mógł korzystać ze wszystkich aplikacji na Androida. Na przykład te, które wymagają mikrofonu, kamery lub wbudowanego GPS. Dlaczego? Cóż, Nintendo Switch nie ma tych funkcji. Na szczęście Twitch nie potrzebuje żadnego z nich do działania, więc powinieneś być dobry.

Streaming na żywo na Twitchu na Nintendo Switch

Prawdopodobnie zastanawiasz się nad przesyłaniem strumieniowym swojej rozgrywki. Chociaż Nintendo Switch nigdy nie miał pełnić roli tabletu, to jest konsola do gier. Współczesny świat gier jest trudny do wyobrażenia bez strumieni rozgrywki na Twitchu. W końcu widziałeś wszystkie te strumienie Nintendo Switch na Twitchu. Jak oni to robią?

Nintendo switch, jak oglądać twitch

Dobra wiadomość jest taka, że ​​jest to możliwe i oficjalnie wykonalne. Zła wiadomość jest taka, że ​​twoja konsola Nintendo Switch nie jest jedynym komponentem, którego będziesz potrzebować.

Dok

Po pierwsze, nie będziesz mógł transmitować rozgrywki na żywo na Twitchu, jeśli nie masz stacji dokującej. Tak, jeśli jesteś posiadaczem Nintendo Switch Lite, masz pecha, jeśli chodzi o przesyłanie strumieniowe rozgrywki.

Jeśli masz standardowy Switch, pamiętaj, że Twój Switch będzie musiał pozostać zadokowany podczas transmisji.

Przyzwoity komputer

Będziesz potrzebował komputera. I to nie byle jaki stary komputer. Będziesz potrzebować co najmniej procesora klasy i5 i nie mniej niż 8 GB pamięci RAM. Na szczęście twój procesor graficzny nie będzie miał tutaj większego znaczenia, więc masz szczęście. Jednak niezależnie od tego, czy używasz komputera Mac, czy PC, im nowszy, tym lepiej.

Urządzenie do przechwytywania gier wideo

Przesyłanie strumieniowe rozgrywki na żywo z Sony PlayStation 4, Xbox One lub PC/Mac jest dość proste. Możesz to zrobić bezpośrednio. Właściciele Switcha będą jednak musieli zdobyć kartę do przechwytywania gier wideo. Możesz je kupić tanio, ale przyzwoita karta znacznie poprawia jakość Twojego strumienia i pomaga uniknąć potencjalnych problemów.

Inne rzeczy

Na koniec potrzebujesz mikrofonu i kamery internetowej. Pamiętaj, że Switch nie ma mikrofonu i kamery internetowej, więc będziesz musiał tutaj używać urządzeń zewnętrznych.

Konfiguracja strumienia

Aby rozpocząć, podłącz Switch do karty przechwytującej za pomocą kabla HDMI. Podłącz kartę do komputera za pomocą kabla USB. Działa jako pośrednik między Twoim Switchem a komputerem. Następnie użyj innego kabla HDMI, aby podłączyć wyjście na karcie do portu HDMI w telewizorze/ekranu.

Skonfiguruj OBS Studio na komputerze PC/Mac i połącz je ze swoim kontem Twitch. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu aplikacji OBS i wybierz Dodać. Następnie dodaj swoją kartę, używając Urządzenie do przechwytywania wideo polecenie z menu rozwijanego.

Powinno pojawić się okno, pokazujące aktualną rozgrywkę na Switchu. Skonfiguruj wszystko tak, jak w przypadku każdego innego strumienia Twitch. Po skonfigurowaniu wszystkiego kliknij Rozpocznij transmisję strumieniową, i Twoja transmisja na żywo powinna się rozpocząć.

Twitch i przełącznik

Chociaż nie ma oficjalnego sposobu na oglądanie transmisji na żywo Twitcha na Switchu, istnieje obejście tego problemu. Mimo to spodziewaj się po drodze błędów i usterek.

Z drugiej strony możesz transmitować na żywo na Switchu. Chociaż istnieje oficjalny sposób na zrobienie tego, pamiętaj, że będziesz potrzebować dodatkowych urządzeń i narzędzi.

Czy kiedykolwiek próbowałeś przesyłać strumieniowo rozgrywkę na Switchu? Czy próbowałeś zainstalować system operacyjny Android na swoim Switchu i czy były jakieś problemy z pobraniem aplikacji Twitch? Przejdź do sekcji komentarzy poniżej z wszelkimi przemyśleniami, wskazówkami lub pytaniami.