Jak oglądać Netflix w rozdzielczości 1080p w przeglądarce Chrome lub Firefox?

Netflix, bez względu na to, czy oglądasz go na telewizorze, czy na komputerze w przeglądarkach takich jak Google Chrome lub Mozilla Firefox, jest kapryśny. Nie zawsze jest to tak proste, jak ładowanie laptopa, logowanie się na konto Netflix i odtwarzanie filmu. Czasami napotykasz błędy audio lub częściej problemy z jakością wideo.

Co więcej, nie jest od razu jasne, jak dostosować jakość wideo filmu lub programu telewizyjnego – nie jest to tak proste, jak kliknięcie ikony koła zębatego, którą zobaczysz na YouTube, aby dostosować jakość.

Jeśli więc zastanawiasz się, dlaczego nie uzyskujesz jakości 1080p w Google Chrome lub Mozilla Firefox, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami. Pokażemy Ci, jak możesz poprawić tę jakość. Zanurzmy się od razu.

Optymalizacja wideo

Jednym z głównych powodów, dla których Netflix może nie działać w rozdzielczości 1080p w przeglądarce Chrome lub Firefox, jest to, że domyślnie Netflix jest ustawiony na automatyczną optymalizację jakości wideo na podstawie siły połączenia sieciowego.

Jeśli Twoje połączenie sieciowe jest wolne (tj. ma niską przepustowość), Netflix automatycznie dostosuje jakość obrazu i dźwięku do poziomu obsługiwanego przez prędkość Internetu, aby nadal uzyskać płynne przesyłanie strumieniowe wideo bez ciągłego buforowania.

Jednakże. możesz ręcznie dostosować jakość wideo w ustawieniach konta Netflix, aby nie optymalizował automatycznie wideo dla połączenia sieciowego. Zmieniając ustawienia, możesz zachować stałą rozdzielczość 1080p, chociaż może wystąpić pewne buforowanie.

Zmiana ustawień jakości wideo w serwisie Netflix jest w rzeczywistości dość łatwa. Otwórz przeglądarkę internetową, przejdź do Netflix, a następnie zaloguj się na swoje konto Netflix za pomocą swoich danych logowania.

Po zalogowaniu się do Netflix kliknij ikonę profilu w prawym górnym rogu, a następnie wybierz link z napisem Rachunek.

U dołu strony wybierz Ustawienia odtwarzania połączyć. Tutaj zobaczysz, domyślnie jest ustawiony na Automatyczny, gdzie automatycznie dostosuje jakość wideo na podstawie siły Twojej sieci.

Zobaczysz trzy opcje, które możemy ustawić:

  1. Niski Niski to podstawowa jakość wideo, prawdopodobnie poniżej 720p. Podczas przesyłania strumieniowego zużywa skromne 0,3 GB na godzinę, prawdopodobnie mniej.
  2. Średni Średni jakość powinna wynosić około 720 pensów. Zużywa trochę więcej, przy 0,7 GB na godzinę oglądanego wideo.
  3. Wysoki Wysoki jest oczywiście najlepszym, jaki osiągniesz, jeśli chodzi o jakość wideo. Jeśli masz plan w wysokiej rozdzielczości, Wysoki zużyje około 3 GB na godzinę, ale jeśli zarejestrujesz się w Ultra HD, widzisz dobre 7 GB na godzinę oglądanego wideo.

Teraz, jeśli chcesz oglądać 1080p w przeglądarce, na pewno zechcesz wybrać Wysoki ustawienie. Pamiętaj tylko o wyższym zużyciu danych w przypadku, gdy korzystasz z ograniczonego planu transmisji danych, co będzie kosztować więcej pieniędzy. Po wybraniu Wysoki, naciśnij niebieski Zapisać przycisk.

Powinno to pomóc w uzyskaniu jakości 1080p w Mozilla Firefox i Google Chrome; jest jednak jeszcze jedno ustawienie konta, które musimy sprawdzić. Wróć ze strony głównej, kliknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu, a następnie wybierz link z napisem Rachunek.

Następnie pod Szczegóły planu sekcja, upewnij się, że planujesz mówi Standardowy HD, w przeciwnym razie będziemy musieli zmienić Twój plan, ponieważ Twój obecny plan nie obsługuje odtwarzania w rozdzielczości 1080p. Aby to zrobić, po prostu kliknij Zmień plan pod Szczegóły planu Sekcja.

Następnie upewnij się, że Standardowy HD jest zaznaczona. Jeśli nie, nie uzyskasz tak wyraźnej jakości HD, jakiej oczekujesz od Netflix w swojej przeglądarce.

Inną opcją do wyboru jest Najwyższej jakości Ultra HD, który odblokowuje dla Ciebie jakość wideo 4K; jednak 4K będzie działać tylko wtedy, gdy urządzenie, na którym przesyłasz strumieniowo, obsługuje odtwarzanie 4K, szczególnie jeśli chodzi o ekran.

Potrzebne jest również połączenie internetowe, które poradzi sobie z dużymi wymaganiami. Jeśli żadna z tych opcji nie jest prawdziwa, automatycznie powraca do standardowej jakości HD 1080p.

Zaplanuj wybór i naciśnij Kontyntynuj; postępuj zgodnie z monitami i umowami, aby wybrać wzrost ceny przy przejściu ze standardowej rozdzielczości na wysoką rozdzielczość.

To wszystkie ustawienia, które musimy zmienić na naszym koncie Netflix, ale wciąż musimy zrobić kilka rzeczy, aby umożliwić 1080p w Google Chrome i Mozilla Firefox.

Pamiętaj, że wprowadzone przez nas zmiany będą działać wstecz dla wszystkich urządzeń, więc każde urządzenie, na którym streamujesz, automatycznie powróci do wybranego przez nas ręcznego ustawienia 1080p.

Wsparcie sprzętowe

Na koniec musisz upewnić się, że Twój wyświetlacz obsługuje rozdzielczość 1080p. W 2019 roku jest to mniejszy problem, ponieważ większość monitorów od lat dostarczana jest w rozdzielczości lepszej niż 1080p.

Jeśli jednak korzystasz ze starszego monitora, zechcesz zacząć kupować coś, co może przynajmniej obsługiwać rozdzielczość 1080p, czyli 1920 x 1080.

Oto tylko dwie dobre opcje wyświetlania do rozważenia:

Acer SB220Q

Monitor Acer SB220Q to doskonały sposób na oglądanie Netflix w rozdzielczości 1080p. Ma rozmiar 21,5 cala i ma bardzo cienką ramkę, dzięki czemu możesz zbliżyć się do wrażeń kinowych.

Ma również częstotliwość odświeżania 75 Hz, więc jakość wideo nigdy nie będzie wyglądała na niestabilną. Panel IPS, którego używa Acer, naprawdę wydobywa realistyczne kolory, dzięki czemu korzystanie z Netflix jest jeszcze lepsze.

Kup teraz w Amazonka.

HP Pavilion IPS LCD

Ekran LCD HP Pavilion IPS to kolejny świetny wybór, obsługujący odtwarzanie w rozdzielczości 1080p z rozdzielczością 1920 x 1080p. Ten ma tylko nieco grubszą ramkę niż Acer, więc nadal jest świetny do uzyskania kinowych wrażeń filmowych. Ma rozmiar 21,5 cala, dzięki czemu uzyskasz również doskonały zakres widzenia.

Kup teraz w Amazonka

Sedno problemu

Teraz, gdy mamy już usunięte ustawienia konta Netflix i konflikty sprzętowe, jest jeszcze jeden problem — Firefox i Chrome nie obsługują odtwarzania Netflix w rozdzielczości 1080p, tylko 720p. Dlatego potrzebujemy darmowej wtyczki do przeglądarki, aby obejść ten problem.

Jeśli używasz Google Chrome, Netflix 1080p to świetne rozszerzenie. A jeśli w Firefoksie, Force 1080p Playback for Netflix jest dobrym dodatkiem. Każdy z nich można zainstalować za darmo.

Po zainstalowaniu tych dodatków możemy wymusić odtwarzanie w rozdzielczości 1080p. Po zakończeniu procesu instalacji otwórz dowolny tytuł Netflix i zacznij grać. Gdy już tam będziesz, naciśnij Ctrl+Alt+Shift+S w systemie Windows lub Command+Opcja+Shift+S na klawiaturze Maca. Ten skrót klawiaturowy otworzy menu szybkości transmisji wideo. Jeśli Twój plan Netflix obsługuje jakość HD i poprawnie zainstalowałeś rozszerzenia, możesz wybrać opcję 1080p (1000) w menu Szybkość transmisji wideo i nacisnąć Nadpisanie umożliwiając rozpoczęcie oglądania treści w rozdzielczości 1080p.

Pamiętaj, że za każdym razem, gdy odtwarzasz nowy film, musisz przejść przez ten sam proces, ponieważ Twoje preferencje dotyczące rozdzielczości 1080p HD nie są zapisywane do wykorzystania w przyszłości. Jeśli oglądasz, powiedzmy, Czarną Panterę i wymuszasz 1080p, gdy skończysz z filmem i wrócisz, aby obejrzeć go ponownie kilka dni później, będziesz musiał przejść przez ten sam proces, aby ponownie włączyć 1080p , nawet jeśli jest to ten sam film, który niedawno oglądałeś w jakości HD. Musisz zrobić to samo dla każdego filmu, odcinka programu telewizyjnego i tak dalej.

Zamknięcie

I to wszystko! Możesz zacząć oglądać Netflix w Chrome lub Firefoksie w jakości 1080p, jeśli postępujesz zgodnie z instrukcjami - po prostu upewnij się, że ręcznie zmieniłeś szybkość transmisji wideo za każdym razem, gdy zaczynasz nowy program!

Jeśli uznasz ten artykuł za przydatny, masz na myśli inne artykuły TechJunkie, takie jak:

  • 25 najlepszych filmów dla całej rodziny przesyłanych strumieniowo w serwisie Netflix — sierpień 2019 r.
  • Jak korzystać z Netflix bez telewizora Smart TV
  • Gdzie są zapisywane pliki do pobrania Netflix na iPhonie?
  • Netflix nie działa w Chrome — co robić

Czy masz jakieś wskazówki lub porady dotyczące korzystania z Netflix w HD w przeglądarce Chrome lub Firefox? Jeśli tak, powiedz nam o tym w komentarzach poniżej!