Jak oglądać kanały lokalne na Roku

Roku to jedna z najpopularniejszych opcji wśród byłych użytkowników telewizji kablowej, którzy odcięli kabel i przeszli na inne usługi telewizyjne. Wielu widzów jest często przerażonych, że stracili swoje lokalne kanały. Niezależnie od tego, czy jest to twój ulubiony serial telewizyjny, dramat kryminalny, czy tylko lokalne wiadomości, możesz się zastanawiać; jak mogę oglądać moje kanały lokalne?

Jak oglądać kanały lokalne na Roku

Jeśli nadal chcesz oglądać swoje ulubione kanały lokalne, masz szczęście, ponieważ istnieje wiele sposobów, aby umieścić je na swoim Roku. Czytaj dalej, aby poznać najważniejsze opcje.

Oficjalne kanały lokalne na Roku

Pierwszą dostępną opcją jest własna lista oficjalnych kanałów lokalnych Roku. Obecnie Roku ma ponad 100 dostępnych kanałów, w tym News 12, Boston 25, FOX13 Memphis News i wiele innych.

Jednak główną wadą jest to, że lista stale się zmienia. Wynika to z faktu, że kanały muszą wyrazić zgodę, aby były dostępne w Roku. Lokalne kanały filmowe i informacyjne są piętą achillesową Roku.

Najprostszym sposobem wyszukiwania dostępnych kanałów jest zalogowanie się na stronie Roku z poziomu przeglądarki. Przewiń listę dostępnych sieci i przejrzyj szczegóły. Niektóre z tych usług są dostępne tylko w ramach płatnej subskrypcji, więc warto o tym wiedzieć, zanim klikniesz przycisk „Zainstaluj”.

Po znalezieniu tego, który Ci się podoba, możesz go zainstalować bezpośrednio ze strony internetowej.

Kanały stron trzecich

Jeśli Twoje ulubione lokalne stacje telewizyjne nie są prezentowane na Roku lub opuszczają platformę, możesz wybrać jedną z oficjalnych aplikacji innych firm. Powinieneś je łatwo znaleźć w sklepie Roku. Oto najbardziej godne uwagi aplikacje.

Telewizja w stogu siana

Telewizja w stogu siana

Haystack TV to dobra opcja dla wszystkich widzów, niezależnie od tego, czy interesują ich lokalne, czy ogólnokrajowe stacje telewizyjne. W segmencie lokalnym Haystack oferuje ponad 150 stacji informacyjnych. Do najbardziej znanych należą najbardziej znane podmioty stowarzyszone CBS – WBBM z Chicago, KPIX z San Francisco, KCAL z Los Angeles i WBZ z Bostonu, żeby wymienić tylko kilka.

NewsOn

NewsOn

NewsOn to kolejna ważna opcja w tym segmencie. Jest to darmowa aplikacja, która oprócz Roku jest również dostępna na kilku innych platformach. W chwili pisania tego tekstu ich lista obejmuje ponad 200 lokalnych kanałów informacyjnych z całych Stanów Zjednoczonych. Właściciele twierdzą, że NewsOn obejmuje około 83% całej populacji.

Jednak z drugiej strony możesz oglądać tylko kanały informacyjne. W przypadku filmów, sportu i innych treści musisz znaleźć inne rozwiązanie.

Pakiety telewizji internetowej

Niektórzy dostawcy usług internetowych oferują tak zwane wąskie pakiety tym, którzy chcą odciąć przewód i przestać korzystać z tradycyjnej telewizji kablowej. Te pakiety są niedrogie i nie ma opłaty instalacyjnej. Jednak zawartość każdego pakietu zależy od liczby stacji, które się na to zdecydują.

Strumień DirectTV

DirecTV Stream to bardzo popularna opcja wśród użytkowników pakietów telewizji internetowej. Oferuje kilka pakietów w języku angielskim i jeden, który koncentruje się na kanałach hiszpańskojęzycznych.

Obecnie pakiet DirecTV Entertainment oferuje ponad 160 kanałów i kosztuje 64,99 USD miesięcznie. Następny pakiet, „DirecTV Choice”, ma ponad 185 kanałów i kosztuje 69,99 USD miesięcznie. Pakiet Ultimate ma ponad 250 kanałów i kosztuje 84,99 USD miesięcznie. Pakiet Premier kosztuje 134,99 USD miesięcznie i zapewnia dostęp do ponad 330 kanałów.

FuboTV

FuboTV

FuboTV to świetna opcja dla uzależnionych od sportu. Aplikacja oferuje ponad 70, głównie sportowych kanałów z całego kraju. Nie ma programów ABC Network, ale będziesz mógł oglądać lokalne kanały CBS, NBC i Fox prawie wszędzie.

FuboTV oferuje kilka standardowych pakietów, a także mnóstwo dodatków. Pierwszy miesiąc z pakietem Starter FuboTV kosztuje 64,99 USD i obejmuje dostęp do 115 kanałów. Opcja FuboTV Pro kosztuje 69,99 USD i ma tylko 115 kanałów, ale zapewnia jednocześnie więcej ekranów i przechowywanie w chmurze.

Pakiet FuboTV Latino Quarterly kosztuje 33 USD miesięcznie i zawiera 32 kanały w języku hiszpańskim. Dostępna jest również paczka w języku portugalskim.

Chusta TV

Chusta TV

Sling TV była pierwszą usługą telewizji internetowej w Stanach Zjednoczonych, kiedy została uruchomiona w 2014 roku. W chwili pisania tego tekstu ma kilka milionów abonentów w całym kraju. Sling TV słynie z niedrogiej i niezawodnej obsługi.

Menu Sling TV opiera się na kanałach Fox i NBC, a ABC i CBS są całkowicie poza zasięgiem. Istnieją dwa główne plany abonamentowe – „Sling Orange” i „Sling Blue”. Oba kosztują 35 USD miesięcznie, ale ich wybór/ilość kanałów i liczba dostępnych jednoczesnych ekranów są różne. Możesz je również łączyć, aby uzyskać pełne krycie. Plan „Pomarańczowy + Niebieski” kosztuje 50 USD miesięcznie.

Antena OTA

Jeśli nie chcesz zawracać sobie głowy pakietami, dostawcami i miesięcznymi subskrypcjami, możesz zdecydować się na instalację anteny OTA. Należy pamiętać, że ta opcja jest zalecana dla użytkowników posiadających telewizory z systemem operacyjnym Roku. Aby podłączyć antenę do telewizora, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie telewizora. Znajdziesz je w menu głównym.

W ten sposób będziesz mógł całkowicie bezpłatnie oglądać lokalne kanały NBC, Fox, CBS, ABC i CW. Jeśli chcesz nagrywać swoje ulubione gry, filmy i odcinki programów telewizyjnych, najlepiej jest kupić Tablo.

Subskrybuj swój ulubiony kanał

Wreszcie, możesz zapłacić za subskrypcję większości swoich ulubionych kanałów lokalnych. Na przykład CBS All Access (dostępny jako aplikacja na Roku) umożliwia dostęp do ulubionych programów, wiadomości, sportu i filmów w całym kraju, a także do wszystkich programów dostępnych lokalnie.

Inne znane kanały mają tę samą opcję. Chociaż za tego typu usługi trzeba płacić miesięczną opłatę, z pewnością jest to znacznie tańsze niż opłacanie miesięcznego rachunku za telewizję kablową lub satelitarną.

Końcowe przemyślenia

Roku to świetne urządzenie OTT, które oferuje mnóstwo funkcji i możliwości, a wśród nich jest oglądanie lokalnych stacji telewizyjnych. Jeśli nie chcesz rezygnować z ulubionych kanałów lokalnych, Roku Cię wspiera, niezależnie od głębokości Twojego portfela.

Podziel się swoimi przemyśleniami na temat dostępu do kanałów lokalnych na urządzeniu Roku poniżej.