Kod VS – jak zmienić czcionkę

Deweloperowi łatwo jest nie docenić znaczenia swojego środowiska pracy. Nie, nie mówimy o twoim krześle, biurku i kolorze ściany. Mówimy o Twoim wirtualnym środowisku pracy.

Sprawienie, by edytor kodu programu Visual Studio wyglądał jak w domu, ma ogromne znaczenie dla wydajności pracy. Czcionka pokrywa dużą część ogólnego stylu VS. W tym artykule nauczymy Cię, jak edytować czcionki w różnych częściach edytora VS Code.

Jak zmienić czcionkę w kodzie VS

Nawet jeśli jesteś programistą, który od dłuższego czasu pracuje z VS, nadal możesz nie wiedzieć o opcjach zmiany czcionki.

Jeśli nie obchodzi Cię, dlaczego wybór własnej czcionki jest ważny, przejdź od razu do samouczka kilka akapitów poniżej. Pamiętaj jednak, że powody zmiany czcionki (opisane poniżej) mogą pomóc w podjęciu decyzji.

Dlaczego czcionki są tak ważne w VS? Cóż, jeśli aspekt estetyczny Ci nie wystarcza (a zaufaj nam, po wielu godzinach spędzonych w edytorze kodu zaczyna mieć znaczenie), to tak naprawdę chodzi również o funkcjonalność. Co zatem sprawia, że ​​czcionka jest „odpowiednia” dla VS?

Przede wszystkim chcesz, aby rozróżnienie między podobnymi postaciami było zauważalne. Na przykład łatwe odróżnienie cyfry 1 od małej litery L może znacznie przyspieszyć kodowanie i zaoszczędzić czas.

Do tego dochodzi fakt, że niektórzy programiści lubią używać ligatur. Ligatury to kilka połączonych ze sobą symboli. Są one również nazywane „glifami” i mogą wiele znaczyć podczas kodowania.

Bez dalszych ceregieli, oto jak zmienić rodzinę czcionek w VS:

 1. Otwórz swój edytor VS.

 2. Przejdź do górnej części ekranu i wybierz Plik.

 3. Teraz w rozwijanym menu przejdź do Preferencje >Ustawienia.

 4. Zobaczysz teraz Powszechnie używane z menu po prawej stronie ekranu, możesz uzyskać dostęp do czcionki z tej strony lub wykonując poniższy krok.

 5. Lub kliknij Edytor tekstu > Czcionka i poszukaj domyślnego wpisu „editor.fontFamily”: „Konsola”.

 6. Następnie zamiast „Konsole”, wprowadź nazwę preferowanej czcionki.

Powinno to automatycznie zmienić rodzinę czcionek.

Jak zmienić rozmiar czcionki w kodzie VS?

Nawet jeśli masz doskonały wzrok, podczas pisania wierszy kodu będziesz chciał mieć oczy tak wygodnie, jak to tylko możliwe. Podobnie jak rozbieżności między podobnymi znakami są ważne przy wyborze rodziny czcionek, tak rozmiar czcionki jest ważny dla ułatwienia kodowania i zwiększenia wydajności pracy.

Nie ma magicznej formuły na najlepszy rozmiar czcionki do kodowania. Najlepiej byłoby, gdybyś chciał widzieć znaki tak wyraźnie, jak to możliwe, ale chcesz również, aby linia pasowała do okna VS. Wypróbuj różne rozmiary czcionek i znajdź idealną, która pasuje do Twoich potrzeb w zakresie kodowania.

Oto jak zmienić rozmiar czcionki w VS Code:

 1. Przejdź do Ustawienia użytkownika menu (krok nr 3 w samouczku dotyczącym czcionek).

 2. Spójrz na “editor.fontSize”: 15 wiersz, twój rozmiar czcionki może być ustawiony na inny.

 3. Następnie zamiast „15”, wprowadź preferowany rozmiar czcionki.

Jak zmienić czcionkę Eksploratora w VS Code?

Funkcja Eksploratora w programie VS Code działa tak samo, jak funkcja Eksploratora w większości innych aplikacji. Służy do zarządzania, przeglądania i otwierania plików i folderów do pracy nad projektem. Ponieważ VS Code opiera się na folderach i plikach, Eksplorator ułatwia rozpoczęcie pracy — wystarczy otworzyć plik/folder za pomocą VS Code. To takie proste.

Możesz spodziewać się, że będziesz używać programu VS Code Explorer. Jeśli rozmiar czcionki Eksploratora Ci nie odpowiada, z przyjemnością dowiesz się, że możesz go zmienić.

 1. Przejdź do Ustawienia użytkownika menu ponownie.

 2. Znaleźć “editor.fontSize”: 14 wpis, rozmiar czcionki może się różnić.

 3. Zmień to na wybrany rozmiar czcionki, 18 jest używany w tym przykładzie.

Jak zmienić czcionkę terminala w kodzie VS?

Zamiast przełączać okna lub wprowadzać zmiany w stanie istniejącego terminala, VS Code umożliwia korzystanie ze zintegrowanego terminala, który znajduje się w katalogu głównym projektu/obszaru roboczego. Oczywiście możesz chcieć wprowadzić tutaj zmiany w czcionce, aby ułatwić korzystanie. Oto, jak zmienić czcionkę terminala VS Code:

 1. Przejdź do folderu głównego projektu/obszaru roboczego.
 2. Otworzyć ustawienia.json plik przy użyciu kodu VS. Alternatywnie, w VS Code, naciśnij Ctrl+Shift+P (zamiast Ctrl użyj Command dla urządzeń Mac) i znajdź ustawienia.json plik. VS code plik ustawień json
 3. Zmień odpowiednie trzy wiersze na to:

  „terminal.external.osxExec”: „iTerm.app”,

  „terminal.integrated.shell.osx”: „/bin/zsh”,

  „terminal.integrated.fontFamily”: „D2Coding”,

  Zauważ, że Kodowanie D2 jest przykładem. Możesz także wybrać dowolną inną czcionkę.

 4. Po zakończeniu zapisz ustawienia.

Aby zmienić rozmiar czcionki terminala, przejdź do „terminal.integrated.fontSize”: wpis i ustaw go zgodnie z własnymi preferencjami.

Jak zmienić czcionkę komentarzy w VS Code?

Wpisy komentarzy do kodu są domyślnie pisane tą samą czcionką, co reszta kodu. Zmiana tego sprawia, że ​​się wyróżniają, co często może zapobiec godzinom marnowania pracy (łatwo przeoczyć komentarz, gdy jest napisany tą samą czcionką, co wszystko inne w VS). Choć może się to wydawać proste, rozwiązanie jest nieco bardziej złożone, niż można by się spodziewać. Ponadto wyniki mogą nie być idealne, ponieważ może to powodować pewne problemy z wyrównaniem. Mimo to nie zaszkodzi spróbować:

 1. Przejdź do głównego folderu instalacyjnego programu VS Code na swoim urządzeniu.
 2. Przejdź do dotknij style.css wpis w terminalu. Spowoduje to utworzenie arkusza stylów.
 3. Teraz nadszedł czas, aby dodać regułę czcionek. Oto przykład stylu:

  .mtk3 {

  rodzina czcionek: „iosevka”;

  rozmiar czcionki: 1em;

  styl czcionki: kursywa;

  }

 4. otwarty ustawienia.json i dodaj ten wpis:

  "vscode_custom_css.imports":

  "plik:///Użytkownicy/nazwa_użytkownika/.vscode/style.css"],

 5. Teraz pobierz wtyczkę Custom CSS i JS Loader.
 6. Po zainstalowaniu użyj Ctrl+Shift+P polecenie i upewnij się, że wtyczka jest włączona.
 7. Uruchom ponownie kod VS.
 8. Komentarze powinny mieć teraz nową czcionkę.

Jak zmienić rozmiar czcionki paska bocznego w kodzie VS?

W VS Code nie ma ustawienia umożliwiającego użytkownikowi zmianę rozmiaru czcionki terminala. Istnieje jednak obejście, które obejmuje wspomnianą wtyczkę Custom CSS i JS Loader.

 1. We wtyczce przejdź do szczegółów rozszerzenia i uważnie postępuj zgodnie z sekcją samouczka.
 2. Użyj następującej logiki:

  "vscode_custom_css.imports": ["[wstaw niestandardowy adres URL pliku]"]

 3. Zrób to dla każdego pliku niestandardowego.

Wynik powinien zapewnić znacznie lepszy i estetyczny pasek boczny VS Code.

Jak zmienić czcionkę przy użyciu różnych systemów operacyjnych

Jeśli kodujesz w VS, używasz komputera z systemem Windows, Maca lub systemu Linux. Chociaż te trzy nie są identyczne pod względem VS, różnice sprowadzają się głównie do opcji klawisza Ctrl/Cmd i domyślnych lokalizacji plików VS Code. Tak więc zasada zmiany czcionki w VS Code pozostaje prawie taka sama na wszystkich urządzeniach.

Dodatkowe często zadawane pytania

Dlaczego nie mogę zmienić czcionki w VS Code?

Istnieje wiele błędów, które możesz popełnić w VS Code, a zmiana czcionki nie jest tak prosta, jak w MS Word. Ponieważ będziesz używać dużo kodowania, aby zmienić rzeczywistą czcionkę VS Code, powinieneś wiedzieć o najczęstszych niedopatrzeniach, jakie ludzie wykonują. Upewnij się, że każdy wpis jest otoczony cudzysłowami. Na przykład, „vscode_custom_css.imports”: [„file:///Users/username/.vscode/style.css”], nie zadziała, chyba że użyjesz cudzysłowów. Dodatkowo upewnij się, że używasz spacji między poleceniami.

Która czcionka jest używana w kodzie w programie VS Code?

Domyślnie czcionką używaną do kodowania w programie VS Code jest Consolas. Jeśli będziesz postępować zgodnie z tym przewodnikiem, możesz zmienić większość czcionek w VS Code, niezależnie od tego, czy mówimy o samym kodzie, terminalu, komentarzach czy funkcji eksploratora.

Jeśli jednak mówisz o czcionce znalezionej na oficjalnych obrazach witryny VS Code, nikt nie może ci powiedzieć, która z nich została użyta. O ile programiści VS Code nie ujawnią wyraźnie, która czcionka została użyta, nie ma możliwości dowiedzenia się.

Jak zhakować czcionkę VS Code?

Pierwotnie hakowanie miało na celu modyfikację, ale jeśli przez to masz na myśli dodanie czcionki Hack do VS, możesz dodać ją za pośrednictwem strony internetowej Hack. Pobierz czcionkę TrueType z serwisu Hack. Rozpakuj pobrany plik zip. Zainstaluj rozpakowane pliki. Następnie przejdź do Narzędzia, a następnie Opcje. W menu Opcje wybierz opcję Środowisko, a następnie przejdź do opcji Czcionki i kolory. Otwórz menu rozwijane Czcionka i wybierz wpis Hack.

Jakiej czcionki używają hakerzy?

Z reguły każdy koder, w tym hakerzy, używa czcionki, którą lubi. Dobrym przykładem popularnej czcionki, która rzekomo jest „wyborem hakera”, może być Ray Bluetens, znany również jako Lawn Dart Fonts.

Zmiana opcji czcionek w VS Code

Radzenie sobie z opcjami czcionek w VS Code zdecydowanie nie jest tak proste, jak zmiana czcionek w programie do edycji tekstu. Biorąc jednak pod uwagę, że mówimy tutaj o oprogramowaniu do kodowania, VS oferuje szeroką gamę opcji w porównaniu z konkurencją. Postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w tym artykule i spraw, aby kodowanie było jak najbardziej spersonalizowane, przyjazne dla użytkownika i płynne.

Czy udało Ci się edytować ustawienia czcionek w VS Code? Czy napotkałeś jakieś problemy? Przewiń w dół i sprawdź naszą sekcję komentarzy poniżej. Jest pełen dobrych rad. Nie powstrzymuj się też od zadawania własnych pytań lub rozpoczynania dyskusji. Nasza społeczność chętnie Ci pomoże.