Jak wyłączyć Wi-Fi w swoim Vizio

Twój telewizor Vizio działa i chcesz wyłączyć Wi-Fi. Być może udostępniasz gry lub usługi przesyłania strumieniowego na różnych urządzeniach, a może masz dość, że telewizor wysysa cały zasięg Internetu w domu.

Jak wyłączyć Wi-Fi w swoim Vizio

W tym artykule wyjaśniono, jak wyłączyć Wi-Fi w telewizorze Vizio. Jeśli jednak naprawdę utkniesz, zawsze możesz wyłączyć Internet na routerze, a następnie po prostu nie logować się ponownie za pomocą telewizora. Ale to raczej ostatnia deska ratunku niż opcja pierwszego wyboru.

Przywróć ustawienia fabryczne i nigdy więcej nie loguj się do Wi-Fi

Vizio został ukarany grzywną w wysokości 2,2 miliona dolarów, aby uregulować opłaty za sprzedaż informacji o użytkownikach zebranych przez szpiegowanie nawyków oglądania przez użytkowników. Jeśli się tym martwisz, Vizio mówi, że możesz wyłączyć funkcje inteligentnej interaktywności, ale w tym momencie jest to jak bandyta, który daje ci wskazówki do domu.

Jeśli martwisz się, że Twoje informacje zostaną sprzedane, jedynym sposobem na upewnienie się, że Twoje dane są bezpieczne, jest przywrócenie ustawień fabrycznych telewizora. Następnie nigdy więcej nie podawaj mu hasła Wi-Fi. Jeśli nie może ponownie połączyć się z Internetem, nigdy nie może sprzedać twoich informacji. Drastyczny, choć skuteczny sposób na wyłączenie Wi-Fi. Oto jak przywrócić ustawienia fabryczne:

  1. Za pomocą pilota naciśnij przycisk „Menu”.
  2. Za pomocą przycisków strzałek na pilocie znajdziesz funkcję „System” na ekranie menu.
  3. Znajdź funkcję „Resetuj i administruj”.
  4. Zaznacz i naciśnij funkcję „Reset TV to Factory Defaults” i naciśnij „OK”.
  5. Jeśli prosi o hasło, wprowadź kod rodzicielski.
  6. Jeśli nie ustawiłeś kodu kontroli rodzicielskiej, wprowadź domyślny, czyli 0 0 0 0.
  7. Podświetl przycisk „Resetuj” i naciśnij „OK”.

To wszystko, co musisz zrobić, aby przywrócić ustawienia fabryczne. Ale, jak powiedzieliśmy, jest to trochę drastyczny środek, ponieważ usuwa wszystkie inne dodane przez Ciebie informacje. Na przykład, jeśli dodałeś swoje konta i hasła do usług przesyłania strumieniowego, one również znikną. Jeśli szukasz tymczasowego sposobu na wyłączenie Wi-Fi, może po prostu wyłącz telewizor lub router internetowy.

Wyłącz Internet i rozpocznij cykl zasilania

Odłącz telewizor i wyłącz router internetowy. Następnie wróć do telewizora i przytrzymaj przycisk włączania/wyłączania przez pięć sekund. Następnie ponownie podłącz telewizor i włącz go. Następnie poprosi Cię o podanie hasła.

Jak wyłączyć Wi-Fi?

W tym momencie masz dwie opcje. Jeśli Twój telewizor ma funkcję zapamiętywania hasła, wprowadź nieprawidłowe hasło i zaznacz pole „Zapamiętaj moje hasło”. Jeśli nie ma funkcji zapamiętywania hasła, po prostu nie loguj się ponownie do Internetu na telewizorze. Możesz teraz ponownie włączyć router i wszystko powinno być w porządku, o ile nie zalogujesz się ponownie do Internetu na telewizorze.

Twój telewizor nie jest podłączony do Internetu, gdy jest wyłączony

W chwili pisania tego tekstu nie ma możliwości wejścia do ustawień telewizora i wylogowania się z Internetu. Jednak wiele telewizorów Vizio wydaje się wylogowywać się z Wi-Fi po ich wyłączeniu, więc możesz nadmiernie przemyśleć cały problem. A nawet jeśli nie rozłącza się automatycznie, telewizor nie korzysta z Internetu, gdy telewizor jest wyłączony (lub nawet w trybie czuwania).

Wyłączenie telewizora powinno załatwić sprawę, jeśli chodzi o uniemożliwienie korzystania z Internetu. Aby telewizor zapomniał pamięci tymczasowej, rozpocznij cykl zasilania, przytrzymując przycisk zasilania. To powinno być wszystko, co musisz zrobić, aby telewizor zerwał połączenie Wi-Fi.

Vizio Wyłącz Wifi

Cykl zasilania to nie to samo, co przywrócenie ustawień fabrycznych. Cykl zasilania usuwa pamięć tymczasową, na przykład miejsce, w którym byłeś w programie telewizyjnym, który oglądałeś, lub ostatnio ustawiony poziom głośności telewizora. Podczas resetowania systemu lub przywracania ustawień fabrycznych telewizor zapomina o wszystkim, od loginów do usług strumieniowych i nowych aplikacji po hasła wprowadzone do Internetu Wi-Fi.

Czy istnieje inny sposób?

Zanim pospiesz się, aby odłączyć Wi-Fi od telewizora, zadaj sobie pytanie, czy istnieje inny sposób rozwiązania problemu. Jakie są Twoje powody, dla których chcesz to wyłączyć?

Jeśli martwisz się o bezpieczeństwo, pamiętaj, że Twój telewizor nie jest bardzo wrażliwym urządzeniem. Telewizor nie jest urządzeniem multimedialnym, takim jak telefon, w którym możesz robić zakupy, robić zakupy online i tak dalej. Telewizor jest raczej pasywnym urządzeniem do przesyłania strumieniowego, które przechowuje bardzo mało poufnych informacji. Wyłączając Internet, prawie usuwasz dużą część użyteczności telewizora. To byłoby jak kupno samochodu i usunięcie siedzeń.

Jeśli martwisz się, że telewizor pochłonie Twój Internet, wyłączenie go uniemożliwia korzystanie z Internetu. Jeśli grasz i nie chcesz, aby natrętni gracze online przeszkadzali, możesz wyłączyć funkcje społecznościowe za pośrednictwem systemu gier, zamiast wyłączać Internet.

Problem jest zwykle odwrotny

Większość ludzi szuka w Internecie sposobów na powstrzymanie ich odcinania się od Internetu, zamiast szukać sposobów na wylogowanie. Ergo, jeśli żadne z rozwiązań w tym artykule nie pomogło, rozważ firmę zajmującą się naprawą telewizorów, ponieważ prawdopodobnie jest to problem z oprogramowaniem. Ale strzeż się. Jeśli pobierasz aplikacje od stron trzecich na swój telewizor i zawierają one złośliwe oprogramowanie, w ich interesie jest utrzymanie działania Twojego Internetu w celu na przykład oszustw związanych z wydobywaniem kryptowalut.

Jakie są Twoje powody, dla których chcesz wyłączyć Internet w telewizorze? Czy znalazłeś alternatywę dla jej wyłączenia? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.