Jak włączyć HDR w telewizorach Vizio

Twoje marzenie się spełniło i w końcu kupiłeś telewizor 4K. Jest duży, piękny i zawiera wszystko, czego chciałeś. Cieszysz się, że możesz teraz oglądać swoje ulubione filmy i sport w 4K. Ale z jakiegoś powodu, mimo że telewizor kosztuje małą fortunę, obrazy wyświetlane na Twoim nowym urządzeniu nie spełniają Twoich oczekiwań.

Jak włączyć HDR w telewizorach Vizio

Nie martw się, wszystkie nowe telewizory – a zwłaszcza te 4K – wymagają kalibracji, aby uzyskać najlepszą jakość obrazu. Jeśli więc kupiłeś nowy telewizor Vizio 4K i nie jesteś zadowolony z wyniku, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.

Co to jest HDR?

Ponieważ Vizio oferuje jedne z najbardziej ekonomicznych opcji telewizorów 4K na rynku, nie będziemy winić Cię za wybór marki spośród takich jak Samsung czy LG. Dobra wiadomość jest taka, że ​​wyświetlacz HDR Vizio jest uważany za fantastyczny w swoim przedziale cenowym. Ale czym jest HDR?

HDR lub High Dynamic Range to obecnie modne hasło na rynku telewizorów 4K. Być może widziałeś filtr HDR w aparacie smartfona i jest to dobry sposób, aby o tym pomyśleć. Pochodzący z fotografii HDR zwiększa zakres dynamiczny obrazu, czyli kontrast między najciemniejszą czernią a najjaśniejszą bielą.

Włączając HDR, pozwalamy naszym telewizorom wydobyć niuanse na obrazie. W każdym telewizorze 4K zawsze zalecamy włączenie trybu HDR, a Vizio nie jest inny.

jak włączyć HDR

Włączanie HDR w telewizorze Vizio

Większość telewizorów Vizio 4K obsługuje trzy różne typy HDR. Oni są Dolby Vision, HDR10, oraz grupa wysokiego szczebla, odpowiednio. Tak więc, aby uzyskać chrupiący obraz ze zwiększonym współczynnikiem kontrastu, musisz włączyć jeden z trzech wymienionych tutaj standardów.

Ale jedną niezwykle ważną rzeczą, o której konsumenci zwykle zapominają, jest to, że HDR działa tylko z treściami 4K. Jeśli Twoja platforma do strumieniowego przesyłania treści nie zapewnia treści HDR, nie ma sensu jej włączać. Podsumowując, HDR ma znaczenie tylko wtedy, gdy zawartość go obsługuje.

Biorąc pod uwagę, że Twoja platforma do strumieniowego przesyłania treści obsługuje HDR, w jaki sposób możesz go włączyć na swoim telewizorze Vizio 4K? Cóż, to całkiem proste. Wystarczy wykonać poniższe czynności.

Krok pierwszy

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zlokalizować port HDMI obsługujący HDR w telewizorze. Pamiętaj, że nie wszystkie porty HDMI w telewizorach 4K to obsługują. Jeśli nie masz pewności, zapoznaj się z instrukcją obsługi dołączoną do telewizora. Na swojej stronie internetowej Vizio utrzymuje, że modele serii D, E i M z 2016 i 2017 roku obsługują zawartość HDR na porcie HDMI 1.

Jeśli jednak posiadasz nowszy telewizor Vizio, prawdopodobnie należy on do serii P lub nowszej. W tych modelach wszystkie porty HDMI obsługują zawartość HDR z wyjątkiem HDMI 5. Jeśli jednak nie ma portu HDMI 5, nie musisz się tym martwić.

Krok drugi

Po upewnieniu się, że platforma do strumieniowego przesyłania treści została podłączona do portu HDMI obsługującego HDR, wybierz Menu opcja na pilocie Vizio. Teraz wybierz Ustawienia wprowadzania a następnie wybierz port HDMI, do którego jest podłączone Twoje urządzenie. Na koniec włącz Pełny kolor UHD opcja.

Otóż ​​to. Zawartość HDR na telewizorze Vizio 4K jest teraz włączona.

Ale HDR nadal nie działa

Jeśli High Dynamic Range na telewizorze Vizio 4K nadal nie działa zgodnie z oczekiwaniami, może być wiele powodów. Musisz się upewnić, że Twoja platforma do strumieniowego przesyłania treści obsługuje 4K. Starsze wersje Roku lub Apple TV niekoniecznie obsługują HDR. Możesz więc obwiniać swój nowy telewizor za problem, gdy w rzeczywistości problem leży gdzie indziej.

Może się również zdarzyć, że oglądany film lub program nie jest dostępny w rozdzielczości 4K. Pamiętaj, że nie WSZYSTKO treści na platformach strumieniowych, takich jak Amazon Prime i Netflix, są dostępne w HDR. Musisz sprawdzić kartę tytułową konkretnego filmu lub programu, aby sprawdzić, czy obsługuje HDR. Zazwyczaj platformy strumieniowe dołączają plakietkę HDR do treści, które obsługują strumieniowanie 4K.

Wreszcie istnieje możliwość, że twój kabel HDMI jest stary. Stare kable HDMI nie są wystarczająco szybkie, aby przesyłać HDR bez zakłóceń. Być może będziesz musiał kupić Certyfikowany Premium Kabel HDMI do podłączenia platformy strumieniowej treści do telewizora Vizio.

vizio

Ciesz się treściami 4K na swoim telewizorze Vizio

Wszystko gotowe do oglądania treści HDR na telewizorze Vizio 4K. Na YouTube jest wiele aplikacji i tysiące filmów, które obsługują wyświetlanie HDR, więc nigdy nie zabraknie opcji.

Chętnie poznamy Twoje opinie na temat oglądania treści HDR na telewizorach Vizio lub innych telewizorach 4K. Możesz wyrazić swoją opinię w sekcji komentarzy poniżej.