Jak wyświetlić kamerę Wyze na komputerze?

Wyze Cam to jedna z najpopularniejszych kamer do inteligentnego domu i możesz ją łatwo podłączyć do telefonu komórkowego, dzięki czemu możesz sprawdzać swój dom, nawet gdy jesteś poza domem. Ale co z twoim komputerem? Istnieją dwa sposoby wyświetlania kamery Wyze na komputerze. Możesz skonfigurować bezpośrednie przesyłanie strumieniowe do komputera lub użyć aplikacji telefonicznej Wyze na swoim komputerze za pomocą jednej małej sztuczki.

Jak wyświetlić kamerę Wyze na komputerze?

Oglądaj Wyze Cam na PC za pomocą emulatora

Jeśli chcesz korzystać z aplikacji Wyze Cam na swoim komputerze, będziesz potrzebować emulatora (emulującego środowisko telefonu, zwykle Androida). Istnieje wiele emulatorów, a BlueStacks jest najpopularniejszym. Jeśli jesteś graczem, prawdopodobnie wiesz wszystko o BlueStacks lub innych emulatorach.

Oto, co musisz zrobić:

  1. Pobierz BlueStacks na swój komputer. Przy dobrym połączeniu Wi-Fi może to zająć do 10 minut.
  2. Po zainstalowaniu otwórz BlueStacks.
  3. W BlueStacks (który emuluje telefon z Androidem) pobierz aplikację Wyze Cam ze sklepu Google Play i zaloguj się do kamery Wyze Cam przy użyciu swoich danych uwierzytelniających.

Otóż ​​to! Powinieneś teraz widzieć swoją kamerę Wyze na swoim komputerze. Aplikacja powinna działać tak samo jak Twój telefon. Pamiętaj jednak, że jest to obejście.

Notatka: Po pewnym czasie korzystania z aplikacji Wyze mogą wystąpić problemy. To prawdopodobnie oznacza, że ​​nadszedł czas na aktualizację, ponieważ często pojawiają się nowe wersje. Jednak w BlueStacks najłatwiejszym sposobem może być usunięcie aplikacji i zainstalowanie jej najnowszej wersji.

Wyze Cam na PC

Oglądaj Wyze Cam na PC za pośrednictwem bezpośredniego przesyłania strumieniowego

Wiele osób woli mieć bezpośredni strumień z kamer bezpieczeństwa. Przed rozpoczęciem upewnij się, że zainstalowałeś odtwarzacz multimedialny VLC na swoim komputerze (jeśli go nie masz). Oprogramowanie jest bezpłatne i łatwe w instalacji. Oto kroki, aby skonfigurować bezpośredni strumień z kamery Wyze.

  1. Aby umożliwić kamerze Wyze Cam strumieniowe przesyłanie treści, musisz najpierw włączyć protokół przesyłania strumieniowego w czasie rzeczywistym. otwarty „Ustawienia” wybierać "Zaawansowane ustawienia," następnie wybierz „RTSP”. Jeśli nie możesz go włączyć, może nie jest aktualny.
  2. Wpisz swoją nazwę użytkownika i hasło, a następnie kliknij „Wygeneruj adres URL”.

Masz teraz adres URL, którego możesz użyć do strumieniowego przesyłania wideo na dowolnym urządzeniu. Najlepszym sposobem przesyłania strumieniowego na komputer jest odtwarzacz multimedialny VLC, który powinien już zostać pobrany.

Włącz przesyłanie strumieniowe w VLC w następujący sposób:

  1. Otwórz odtwarzacz VLC.
  2. Wybierać "Głoska bezdźwięczna."
  3. Wybierać „Otwórz strumień sieciowy”.
  4. Wpisz lub wklej uzyskany wcześniej adres URL.
  5. Kliknij "Bawić się" rozpocząć transmisję strumieniową.

Masz to! Jeśli zrobiłeś wszystko poprawnie, Twój komputer natychmiast rozpocznie przesyłanie strumieniowe.

Pamiętaj, że strumień może mieć do 10 sekund opóźnienia. Jeśli jest to problem, zawsze możesz użyć metody emulatora.

Zobacz Wyze Cam na PC

Co jest lepsze: bezpośredni strumień czy emulator Androida?

Sprowadza się to do twoich preferencji. Ci, którzy wolą pierwszą metodę, powołują się na lepszą kontrolę nad filmem. Możesz używać aplikacji Wyze Cam tak, jak na telefonie.

Jednak emulatory mogą być słabością pod względem bezpieczeństwa. Dlatego są one w większości oparte na systemie Android, a nie na iOS, chociaż ich użycie jest w 100% legalne. Twórcy aplikacji skarżyli się również, że jest to oszustwo, które wypacza ich analizy (sądzą, że mają tak wielu użytkowników aplikacji mobilnych, podczas gdy niektórzy użytkownicy faktycznie używali jej na emulatorze na swoich komputerach). Może się również okazać, że często się zawiesza.

Podsumowując, bezprzewodowa kamera domowa to nie tylko świetny sposób na ochronę domu, ale także zapewnia spokój ducha. Teraz, gdy już wiesz, jak wyświetlić kamerę Wyze Cam na komputerze, nie zapominaj, że możesz ją również oglądać na telefonie. Wszystko, co musisz zrobić, to pobrać aplikację zgodnie z opisem w metodzie emulatora i gotowe!