Jak wyświetlić historię schowka systemu Windows 10?

Ograniczona funkcjonalność skromnego schowka Windows już dawno została przyćmiona przez oprogramowanie innych firm. Rosnące zapotrzebowanie na dodatkowe funkcjonalności stworzyło bogate środowisko, w którym tak zwani menedżerowie schowka zyskali popularność. Jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem, prawdopodobnie korzystasz z menedżera schowka od dłuższego czasu, ale to może się wkrótce zmienić.

Jak wyświetlić historię schowka systemu Windows 10?

W październiku 2018 r. wersja 1809 systemu Windows 10 przyniosła ze sobą długo oczekiwaną funkcję historii schowka. Kierując się doświadczeniem użytkownika, Microsoft zdecydował się zintegrować więcej funkcji ze swoim natywnym schowkiem. W przypadku niektórych użytkowników całkowicie usunie to potrzebę korzystania z menedżerów schowka innych firm.

Jak działa historia schowka systemu Windows?

Krótko mówiąc, historia schowka umożliwia kopiowanie wielu elementów do schowka zamiast nadpisywania ostatniego po dodaniu kolejnego. Ten proces jest najbardziej podstawowym postępem, ale dodawane są również bardziej wartościowe funkcje. Historia schowka pozwala również przypinać elementy, które następnie pozostają w historii, a także synchronizować historię na różnych urządzeniach. Ta ostatnia część jest pomocna w pracy zdalnej, ponieważ umożliwia szybki dostęp do plików bez ich przesyłania lub fizycznego przesyłania.

Windows 10

Aby użyć historii schowka systemu Windows, wykonaj poniższe czynności.

  1. Aktywuj historię schowka, jeśli jeszcze tego nie zrobiono. Aby to zrobić, przejdź do „Ustawienia” systemu Windows i kliknij "System.

  2. W panelu System kliknij „Schowek” i przesuń suwak historii schowka na "Na."

    schowek

  3. W tym samym panelu możesz wybrać, czy chcesz zsynchronizować schowek z innymi urządzeniami, na których jesteś zalogowany. Aby to zrobić, przesuń suwak w sekcji „Synchronizuj między urządzeniami” na "Na" pozycja.

Ważną kwestią podczas korzystania z synchronizacji automatycznej jest to, że będziesz rejestrować wszystko, co kopiujesz na wszystkich zsynchronizowanych urządzeniach. Proces ten może obejmować poufne informacje, takie jak hasła lub prywatne zdjęcia. Upewnij się, że okresowo czyścisz historię lub wyłącz automatyczną synchronizację.

Korzystanie z historii schowka

Gdy historia schowka systemu Windows zostanie aktywowana, czeka na twój następny ruch. Oto jak korzystać z historii schowka systemu Windows.

  1. wciśnij „Klawisz Windows” i „V” klucz razem.
  2. Pojawi się okno z przyciętymi elementami w kolejności od najnowszych do najstarszych.
  3. W tym panelu kliknij dowolną treść, aby wkleić ją do swojej aplikacji.
  4. Każdy przedmiot ma "Menu" przycisk w postaci trzech poziomych kropek w lewym górnym rogu. Ten przycisk otwiera menu, z którego można przypiąć dowolny przechowywany element, aby zachować go w historii po wyczyszczeniu. Możesz także usuwać pozycje pojedynczo lub usuwać całą listę z tego samego menu.
menu schowka

Funkcja automatycznej synchronizacji

Funkcja synchronizacji systemu Windows może automatycznie przesyłać historię schowka do wszystkich zalogowanych komputerów.

Jeśli aktywujesz tę opcję, ustawienie domyślne synchronizuje wszystko, co kopiujesz, niezależnie od typu pliku. Jak sama nazwa wskazuje, Automatyczna synchronizacja działa bez żadnych dodatkowych działań z Twojej strony. Masz również opcję, aby nie synchronizować się automatycznie, ale zrobić to ręcznie. Możesz synchronizować poszczególne pliki z okna schowka za pomocą menu rozwijanego.

Należy wziąć pod uwagę, że Historia schowka ma limit rozmiaru 4 MB, więc chociaż możesz skopiować elementy większe niż 4 MB w przestrzeni, będą one zgodne z protokołem „ostatnie weszło, pierwsze wyszło”.

A jeśli potrzebujesz więcej?

Historia schowka systemu Windows z pewnością dodaje wiele funkcji do standardowego schowka. Jednak dla niektórych użytkowników nawet to nie wystarczy. Jeśli potrzebujesz jeszcze więcej funkcji, możesz sprawdzić, co jest dostępne od programistów zewnętrznych.

Jak już wspomniano, menedżery schowków od dawna są podstawą entuzjastów produktywności, więc dostępnych jest wiele opcji. Jeśli chcesz wypróbować rozwiązanie typu „wszystko w jednym” z niemal każdą funkcją, jakiej kiedykolwiek będziesz potrzebować, Clipboard Master jest właściwym wyborem dla Ciebie.

To oprogramowanie będzie naprawdę oferować więcej funkcji, niż wiesz, z czym zrobić, a także obsługuje obrazy, pliki i tekst. Wbudowana funkcja wyszukiwania ułatwia znalezienie tego, czego szukasz wśród 10 000 wpisów, które obsługuje aplikacja. Clipboard Master ma funkcję stałego schowka, która umożliwia przechowywanie najczęściej używanych elementów w celu szybkiego dostępu. Ma nawet zaszyfrowany menedżer haseł.

Jeśli chcesz zrobić dodatkowy krok, wypróbuj Clipboard Master już dziś.

Naśladowca wyszedł z worka

Nowa funkcja historii schowka firmy Microsoft rozwiązała znany problem w bardzo prosty i elegancki sposób. Przeciętny użytkownik uzna to za bardziej niż odpowiednie, aby usprawnić proces pracy, a bezużyteczna konstrukcja sprawia, że ​​jest bardzo łatwy w użyciu. Oczywiście niektórzy użytkownicy będą potrzebować szerszego zakresu funkcji i niewątpliwie istnieje wiele opcji, które przewyższają funkcje dodane przez Microsoft.

Czy masz ulubionego menedżera schowka?