Jak wyłączyć wskazówki głosowe w telewizorze Vizio?

W 2017 roku firma Vizio zaczęła wprowadzać do swoich telewizorów bardziej zaawansowane funkcje ułatwień dostępu. Obejmowały one narzędzia dla osób z wadami słuchu i osób z niepełnosprawnością wzroku. W tym artykule poznasz wszystkie funkcje ułatwień dostępu, które są teraz standardem w każdym telewizorze Vizio. Wyjaśnimy również, jak wyłączyć wskazówki głosowe.

Jak wyłączyć wskazówki głosowe w telewizorze Vizio?

Jak włączać i wyłączać funkcje ułatwień dostępu

Twoje urządzenie może mieć wiele funkcji ułatwień dostępu, w tym telewizory wyprodukowane przed 2017 rokiem. Oto, jak je aktywować.

  1. Naciśnij przycisk „Menu” na pilocie.
  2. Wybierz funkcję „System” za pomocą przycisków strzałek na pilocie i naciśnij „OK”.
  3. Wybierz funkcję „Ułatwienia dostępu”, aby wybrać funkcję ułatwień dostępu.

Najprawdopodobniej masz funkcje „Odpowiedz”, „Szybkość mowy”, „Tryb powiększenia” i „Napisy kodowane”. Jeśli masz problem ze znalezieniem funkcji „System”, spójrz pod „Ustawienia” lub wyszukaj ikonę „Zębatka”. Możesz tam znaleźć to, czego potrzebujesz.

Talk Back / wskazówki głosowe

Przejdź przez całą drogę do funkcji ułatwień dostępu i możesz wybrać funkcję „Talk Back”, aby ją uruchomić. Wybierz go ponownie, aby go wyłączyć.

Funkcja „Talk Back” wypowiada na głos tekst wyświetlany na ekranie. Jest to funkcja „zamiana tekstu na mowę”. Nazywa się to wskazówkami głosowymi, ponieważ pomaga poprowadzić Cię przez interfejs użytkownika Vizio. Otwórz swoje menu, a funkcja "Talk Back" zacznie opisywać to, co jest na ekranie. Działa to nie tylko w przypadku menu Vizio.

Na przykład istnieje wiele kanałów telewizyjnych i aplikacji, w których funkcja „Talk Back” odczyta napisy na ekranie. Na przykład, jeśli przejdziesz do kanału „Pływanie dla dorosłych”, „Talk Back” powie „Pływanie dla dorosłych”, gdy pojawi się po raz pierwszy.

Jest kilka sytuacji, w których ta funkcja nie działa. W szczególności nie działa z Amazon Prime ani z Netflix. Istnieje kilka innych aplikacji, w których funkcja "Talk Back" nie działa lub odczytuje cały tekst w aplikacji.

Tempo mowy

Wpływa tylko na funkcję „Talk Back”. Jeśli uważasz, że funkcja „Talk Back” działa trochę za wolno lub za szybko, możesz ją zmienić. Dostępne opcje są wolne, szybkie lub normalne.

Pilot VizioTryb powiększenia

Ta funkcja nie ma nic wspólnego z proporcjami. Powiększa tylko tekst na ekranie. Ponownie, podobnie jak funkcja „Talk Back”, są miejsca, w których to nie zadziała, na przykład Amazon Prime i Netflix. Możesz jednak zmienić funkcje ułatwień dostępu w samej aplikacji Amazon. Powiększa tekst menu, informacje o kanale i podobne elementy.

Napisy kodowane

Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do tej funkcji za pośrednictwem sekcji Dostępność, możesz ją znaleźć w pierwszym menu.

VIZIO TV

Napisy kodowane są dostępne tylko w telewizorach Vizio z wbudowanym tunerem. Wiele programów telewizyjnych wysyłanych za pośrednictwem kabla, fal radiowych i satelity ma funkcję napisów kodowanych osadzoną w kodzie. Pamiętaj, że takie rzeczy jak YouTube nie będą miały napisów Vizio, ale mogą mieć swoją wersję napisów.

Wszelkie błędy lub opóźnienia w napisach wynikają z dostawcy treści, a nie z telewizora Vizio. Jeśli jednak tekst jest trochę za duży lub funkcja „Talk Back” jest zbyt głośna, sprawdź opcje ułatwień dostępu.

Jak można aktywować wskazówki głosowe przez przypadek?

W niektórych przypadkach to nic innego jak głupie szczęście. Przypadkowo naciśniesz przycisk Menu, a następnie kilka innych przycisków i nagle funkcja „Talk Back” jest aktywna. Jest to odpowiednik wybierania kieszonkowego w pilocie.

Najczęstszą przyczyną przypadkowego uruchomienia nawigacji głosowej są uniwersalne piloty. Niektóre z nich mają aktywację funkcji ułatwień dostępu jednym przyciskiem.

Niewygodne jest wtedy, gdy funkcje ułatwień dostępu same się włączają, ale wystarczy kilka kroków, jak pokazano powyżej, aby je ponownie wyłączyć.

Wniosek – czy warto podjąć wysiłek?

Są chwile, kiedy funkcje ułatwień dostępu są genialne. Na przykład sprawdzenie, który kanał jest aktywny, jest czasami trudne dla osób o doskonałej wizji, więc przeczytanie go jest fantastyczne. Jest to szczególnie prawdziwe, biorąc pod uwagę fakt, że wiele kanałów telewizyjnych odtwarza podobne treści. Możesz pomyśleć, że oglądasz ESPN, gdy oglądasz Fox Sports.

Czy korzystasz z funkcji ułatwień dostępu w swoim telewizorze Vizio? Czy są warte twojego czasu, czy są zbyt mało wyrafinowane? Daj nam znać w komentarzach.