Jak podłączyć telewizor Vizio do Internetu?

Łączenie się z Internetem za pomocą telewizora Vizio nie jest tak trudne, jak się wydaje. Często problem, który masz, jest bardziej związany z połączeniem internetowym lub koncentratorem internetowym niż z telewizorem. Niemniej jednak ten artykuł wyjaśnia, jak podłączyć telewizor Vizio do Internetu.

Jak podłączyć telewizor Vizio do Internetu?

Ponadto pokażemy Ci, jak połączyć się z Internetem za pośrednictwem domowej sieci Wi-Fi i kabla Ethernet. Będzie to zawierało szczegółowe instrukcje, które przyciski nacisnąć i jakie funkcje menu wybrać. Jeśli po przeczytaniu tego artykułu nadal masz problemy z połączeniem, może to być wina producenta w samym telewizorze.

Łączenie się z siecią Wi-Fi w domu

Możesz podłączyć kabel Ethernet z tyłu telewizora i w ten sposób odbierać Internet lub możesz połączyć się z Internetem za pomocą domowej sieci Wi-Fi. Oto, jak korzystasz z domowej sieci Wi-Fi do łączenia.

Jak połączyć się z Internetem

 1. W prawym górnym rogu pilota znajduje się przycisk „Menu”. Naciśnij.
 2. W górę wyskakuje ekran menu na telewizorze.
 3. Znajdź funkcję „Sieć”, wybierz ją i naciśnij przycisk „OK” na pilocie.
 4. Znajdź funkcję „Połączenie sieciowe”, wybierz ją i naciśnij „OK”.
 5. Powinna istnieć funkcja bezprzewodowa. Znajdź go, wybierz i naciśnij przycisk „OK”.
 6. Na ekranie zobaczysz listę dostępnych sieci Wi-Fi.
 7. Wybierz własną sieć Wi-Fi i naciśnij „OK”.
 8. Spowoduje to wyświetlenie funkcji hasła. Dodaj swoje hasło Wi-Fi.
 9. Potwierdź hasło i naciśnij przycisk Enter w menu (może być również wyświetlany jako „OK”).

Powinieneś teraz zobaczyć ekran potwierdzenia. Pokaże, że Twój telewizor połączył się z Internetem. Możesz to przetestować, odwiedzając witrynę taką jak YouTube.

Łączenie przewodowe z Internetem

Zacznij od podłączenia kabla Ethernet do telewizora i upewnij się, że jest podłączony do koncentratora internetowego. Poniższy obrazek pokazuje port Ethernet, który został oznaczony. Twój telewizor będzie wyglądał podobnie do tego, z wyjątkiem tego, że porty mogą być nieco bardziej rozłożone, a nie zgrupowane.

Port Ethernet Vizio

 1. Naciśnij przycisk „Menu” na pilocie
 2. Znajdź funkcję „Sieć”, wybierz ją i naciśnij przycisk „OK”.
 3. Wybierz „Sieć przewodowa”.
 4. Może wtedy połączyć się w ciągu kilku sekund bez żadnych dalszych działań z Twojej strony.
 5. Jeśli tak się nie stanie, może być konieczne wprowadzenie hasła.
 6. Jeśli tak się nie stanie, być może będziesz musiał wybrać przycisk potwierdzenia w menu, na które patrzysz.
 7. Po połączeniu z Internetem pojawi się komunikat potwierdzający.

Łączenie się za pomocą przewodu jest często z jakiegoś powodu trudniejsze, więc być może będziesz musiał przejść do trybu online, aby zobaczyć, jak inni ludzie przezwyciężyli najczęstszy problem.

Resetowanie telewizora do ustawień fabrycznych

Jeśli wszystko inne zawiedzie, możesz zresetować telewizor do ustawień fabrycznych. W ten sposób, jeśli bieżące ustawienia telewizora powodują problem, przywrócenie ustawień fabrycznych rozwiąże problem. Mimo to nie lekceważ tej opcji. To ostateczność; coś, co powinieneś zrobić po wypróbowaniu wielu innych rozwiązań.

 1. Możesz zresetować telewizor, naciskając przycisk "Menu" na pilocie.
 2. Znajdź ustawienie o nazwie „System”, wybierz je strzałkami na pilocie, a następnie naciśnij przycisk „OK”.
 3. Przejdź do „Resetuj” i wejdź w to.
 4. Następnie przejdź do „Administrator” i przejdź do niego przyciskiem „OK”.
 5. Zobaczysz funkcję o nazwie „Zresetuj telewizor do ustawień fabrycznych”.
 6. Musisz teraz jeszcze raz wybrać „Resetuj”, a telewizor zostanie zresetowany do domyślnych ustawień fabrycznych.

Możliwe, że przywrócenie ustawień fabrycznych rozwiąże Twój problem, ale często jest to samo połączenie internetowe. Na przykład może nie przesyłać Internetu przez kabel Ethernet. Może również działać bardzo wolno, jeśli połączenie z domową siecią Wi-Fi jest słabe. Spróbuj poszukać w Internecie, zanim udasz się do obsługi klienta Vizio, ponieważ przeprowadzą Cię przez wszystkie kroki, takie jak powiedzenie ci, abyś sprawdził, czy zasilanie jest włączone, czy przewód jest uszkodzony i tak dalej. To trochę frustrujące, zwłaszcza po kilkudziesięciu minutach oczekiwania.

Sprawdź też swoje centrum

Jeśli nadal masz problemy z połączeniem się z Internetem, rozważ obwinienie swojego połączenia internetowego lub koncentratora. Spróbuj podłączyć przewód, a następnie wyłącz koncentrator, odczekaj kilka minut, a następnie włącz go ponownie. Ponadto po wybraniu połączenia przewodowego możesz spróbować wyciągnąć kabel z tyłu i podłączyć go ponownie. Zanim zaczniesz przełączać ustawienia DHCP, prawdopodobnie powinieneś skonsultować się ze sprzedawcą lub producentem telewizora w celu uzyskania porady.

Czy nasza odpowiedź pomogła? Czy nadal masz problemy z połączeniem? Czy sam znalazłeś odpowiedź? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.