Jak sprawdzić, kiedy zostało utworzone konto na Instagramie – własne lub kogoś innego

Instagram został uruchomiony w 2010 roku iw ciągu jednego dnia miał ponad 25 000 użytkowników. Do końca roku ponad milion osób zapoznało się z Instagramem.

Jak sprawdzić, kiedy zostało utworzone konto na Instagramie — własne lub kogoś innego

Od tego czasu platforma mediów społecznościowych przeszła długą drogę, a niektórzy ludzie byli aktywni w aplikacji od samego początku. Być może używasz go od tak dawna, że ​​nie pamiętasz, kiedy utworzyłeś konto.

Na szczęście jest to coś, co możesz zobaczyć na swoim profilu. To samo dotyczy również kont innych użytkowników. Jest więcej niż jeden sposób, aby sprawdzić, jak długo ktoś był na Instagramie, a my pokażemy Ci, jak sprawdzić oba.

Jak sprawdzić, kiedy utworzono konto na Instagramie, które posiadasz?

Czy pamiętasz, kiedy utworzyłeś konto na Instagramie? Niektórzy pamiętają rok, a może nawet miesiąc.

Ale wiele osób pozostawiłoby puste miejsce, gdyby musiało przypomnieć sobie, kiedy dokładnie weszli w świat Instagrama. Poza tym nie jest to coś, o czym każdy musi koniecznie pamiętać, ale może być tym ciekawy.

Jeśli korzystasz z Instagrama codziennie od lat, może być trudno wymyślić czas, w którym Twoje codzienne życie było bez niego.

Dlatego pamiętanie dokładnej daty utworzenia konta może dać Ci lepszy wgląd w to, jak długo to trwało, kiedy miały miejsce określone wydarzenia i jak Twoje konto się rozwinęło. Datę założenia konta na Instagramie możesz sprawdzić na swoim smartfonie lub w przeglądarce internetowej.

Jak sprawdzić, kiedy konto na Instagramie zostało utworzone w aplikacji mobilnej?

Większość ludzi korzysta z Instagrama na swoich smartfonach, ponieważ jest to wygodniejsze. Ponadto ma więcej funkcji niż wersja platformy na komputery stacjonarne.

Lokalizacja daty utworzenia konta nie jest tak oczywista, jak można by się spodziewać, a niektórzy mogą nawet powiedzieć, że jest ukryta w ustawieniach. Jednak to tylko kilka kliknięć. Wykonaj następujące kroki, aby to odkryć:

 1. Uruchom aplikację Instagram na swoim urządzeniu mobilnym.

 2. Stuknij swoje zdjęcie profilowe w prawym dolnym rogu ekranu.

 3. Teraz dotknij trzech poziomych linii w prawym górnym rogu.

 4. U dołu ekranu dotknij "Ustawienia".

 5. Przejdź do „Bezpieczeństwa”, a następnie wybierz „Dostęp do danych” w sekcji „Dane i historia”.

 6. W sekcji „Informacje o koncie” poszukaj informacji „Data dołączenia”.

Instagram podaje dokładny rok, miesiąc, dzień, a nawet godzinę utworzenia konta. Wyświetlenie tych danych może pomóc Ci zapamiętać, gdzie byłeś i co skłoniło Cię do utworzenia konta, a także pomóc w świętowaniu „urodzin na Instagramie”.

Jak sprawdzić, kiedy utworzono własne konto na Instagramie na komputerze?

Jeśli jesteś przyzwyczajony do sprawdzania Instagrama na swoim laptopie lub komputerze stacjonarnym, możesz ich użyć do sprawdzenia daty dołączenia. Kroki są proste, a wszystko, co musisz zrobić, to:

 1. Wejdź na Instagram za pomocą dowolnej przeglądarki i zaloguj się na swoje konto.

 2. Kliknij swoje zdjęcie profilowe i z menu rozwijanego wybierz „Profil”.

 3. Teraz kliknij ikonę koła zębatego iz wyskakującego okna wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo”.

 4. Przewiń w dół i w sekcji „Dane konta” kliknij „Wyświetl dane konta”.

 5. W sekcji „Informacje o koncie” zobaczysz dokładną datę utworzenia konta na Instagramie.

Sekcja Informacje o koncie zawiera więcej niż tylko datę dołączenia. Możesz sprawdzić wszystkie dane dotyczące zmian prywatności i zmian hasła.

Użytkownicy mogą również przeglądać wszystkie numery telefonów i adresy e-mail powiązane z ich kontami. Jeśli przewiniesz trochę dalej, możesz również znaleźć sekcję Informacje o profilu.

Tam możesz wyświetlić wszystkie dawne nazwy użytkownika i pełne imiona i nazwiska, których użyłeś na swoim koncie, a także dawne teksty biograficzne i linki w biografii.

Czy mogę określić wiek konta na Instagramie założonego przez kogoś innego?

Jest kilka powodów, dla których ktoś byłby ciekawy, kiedy zostało utworzone konto na Instagramie innego użytkownika.

Być może śledzisz celebrytę od dłuższego czasu i chcesz zobaczyć, kiedy założył swoje konto. Ale innym częstym powodem, dla którego chcesz to zrobić, jest sprawdzenie autentyczności konta.

Ludzie tworzą fałszywe konta na Instagramie, aby zostawiać anonimowe komentarze, które często są obraźliwe. Jeśli zauważysz dziwną aktywność na koncie, jednym z pierwszych kroków jest sprawdzenie daty dołączenia i sprawdzenie, czy była ona bardzo niedawna.

Istnieją dwa sposoby sprawdzenia wieku konta na Instagramie utworzonego przez kogoś innego.

Metoda 1 – Sprawdź sekcję Informacje o tym koncie

W 2018 roku Instagram wykonał dwa istotne kroki w kierunku weryfikacji i uwierzytelnienia kont z wieloma obserwującymi.

Gdy konto na Instagramie przekroczy określony próg liczby obserwujących (nie określają liczby), otrzymuje sekcję „O tym koncie”. Zawiera wszystkie istotne informacje o koncie, w tym jego wiek.

Ta sekcja zapewnia, że ​​nawet jeśli konto ma wielu obserwujących, ich odbiorcy mogą sprawdzić, czy pozyskali je niedawno, czy nie. Aby sprawdzić wiek konta na Instagramie utworzonego przez kogoś innego, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz Instagram na swoim urządzeniu i przejdź do konta, które chcesz sprawdzić. Musisz upewnić się, że otworzyłeś ich stronę, a nie tylko zajrzysz do kanału na Instagramie.
 2. Stuknij w trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Na dole ekranu pojawi się menu. Stuknij w opcję „Informacje o tym koncie”.

 4. W sekcji „Informacje o koncie” zobaczysz wpis „Data dołączenia”.

Na podstawie daty możesz ocenić autentyczność konta. Sekcja poinformuje również, w jakim kraju znajduje się konto, wymieni poprzednie nazwy użytkowników i wyświetli obserwujących, których im udostępniasz.

Metoda 2 – Przewiń swoją drogę do prawdy

Domyślnie Instagram nie udostępnia sekcji „O tym koncie” we wszystkich profilach. Nawet niektórzy z większą liczbą obserwujących mogą go nie mieć.

Starsze konta z mniejszą liczbą obserwujących też mogą to mieć. Będą to jednak miały wszystkie zweryfikowane konta. Ale co powinieneś zrobić, jeśli na koncie, które chcesz sprawdzić, brakuje sekcji?

Niewiele możesz zrobić. Najlepszą opcją jest przejście do konkretnego konta na Instagramie i przejście do pierwszego posta. Zazwyczaj jest to czas, w którym osoba dołączyła do platformy, pod warunkiem, że nie usunęła żadnych starszych postów.

Metoda nie będzie bardzo dokładna, ale może przynajmniej powiedzieć, czy dana osoba ma swoje konto przez długi czas.

Ile lat ma Twoje konto na Instagramie?

Być może jesteś zaskoczony, gdy pomyślisz, ile czasu minęło od dnia, w którym utworzyłeś konto na Instagramie. A może otworzyłeś kilka kont i nie pamiętasz, które było pierwsze lub drugie.

A jeśli chodzi o konta innych użytkowników, wiedza o tym, jak długo są na Instagramie, ma kilka zalet. Istnieje wiele fałszywych kont celebrytów. Tak więc szukanie sekcji „O tym koncie” może pomóc w ustaleniu autentyczności.

Ponadto, jeśli konto nie zawiera tej sekcji, najlepszym sposobem na ustalenie wieku konta jest poszukanie pierwszego opublikowanego przez niego posta.

Jak dawno temu założyłeś konto na Instagramie? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.