Jak wyświetlić zapisane hasła na komputerze Mac

Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem na Twoim Macu lub innym komputerze. Przestrzeganie co do joty zaleceń dotyczących bezpieczeństwa oznacza, że ​​do każdego konta musisz używać innego hasła. Twój Mac podaje nawet sugestie dotyczące haseł, ale jak je wszystkie zapamiętać?

Jak wyświetlić zapisane hasła na komputerze Mac

Jeśli nie posiadasz pamięci ejdetycznej, zapamiętanie długich ciągów znaków jest prawie niemożliwe. Na szczęście aplikacja Dostęp do pęku kluczy służy pomocą. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wyświetlić zapisane hasła.

Dostęp do pęku kluczy

Aplikacja Dostęp do pęku kluczy to punkt kompleksowej obsługi wszystkich haseł na Twoim Macu. Przechowuje hasła aplikacji, te, których używasz w sieciach Wi-Fi. Ponadto możesz tam również znaleźć hasła do Safari. Jest to również miejsce, w którym można znaleźć różne klucze cyfrowe i certyfikaty używane przez system MacOS do szyfrowania i weryfikacji, ale o tym później.

Jak korzystać z dostępu do pęku kluczy

Apple używa swojego pęku kluczy do przechowywania haseł, dzięki czemu możesz szybko i łatwo uzyskać dostęp do swoich kont. Apple Keychain przechowuje hasła na wszystkich Twoich urządzeniach, zapewniając bezproblemowy dostęp do każdego zarządzanego konta na dowolnym urządzeniu. Na potrzeby tego artykułu omówimy w tej sekcji, jak uzyskać dostęp do pęku kluczy Apple na komputerze Mac.

Aby otworzyć pęk kluczy, wykonaj następujące kroki:

  1. Wpisz skrót klawiaturowy spacja + polecenie, aby otworzyć Spotlight.
  2. Następnie wpisz „Pęk kluczy” i kliknij „Dostęp do pęku kluczy”.

  3. Kliknij „Zaloguj się” lub „iCloud” po lewej stronie, a następnie kliknij dwukrotnie interesujące Cię konto.

  4. Kliknij pole „Pokaż hasło” w lewym dolnym rogu wyskakującego okna. Następnie wprowadź hasło do komputera Mac (to, którego używasz do odblokowywania komputera).

Istnieje więcej niż jeden sposób uruchomienia dostępu do pęku kluczy. Możesz kliknąć Launchpad, wybrać Narzędzia i wybrać aplikację Brelok. Poniżej zamieściliśmy instrukcje dotyczące starszych wersji systemu macOS.

hasło

Po wejściu do aplikacji interfejs oraz wszystkie linki i informacje mogą wydawać się nieco przytłaczające. Ale powinieneś łatwo znaleźć hasło, którego szukasz, a aplikacja ma intuicyjne wyszukiwanie. Oto, co musisz zrobić.

Krok 1

Najpierw upewnij się, że wybierasz właściwe menu. Aby wyświetlić podgląd zarejestrowanych haseł, wybierz Hasła w sekcji Kategoria w lewym dolnym rogu okna aplikacji. W głównym oknie wyświetlane są wszystkie konta, typ hasła i data modyfikacji.

Krok 2

Stuknij dwukrotnie lub kliknij konto, aby wyświetlić wyskakujące okienko z większą liczbą czynności. Jak wskazano, nie musisz przeglądać całej listy; zamiast tego użyj paska wyszukiwania. Na przykład możesz wpisać Facebook, a aplikacja wyświetli listę wszystkich kont powiązanych z tą siecią społecznościową.

Wprowadź hasło

Krok 3

Kliknij małe pole przed „Pokaż hasło”, a pojawi się kolejne wyskakujące okienko z prośbą o podanie hasła do komputera Mac (to jest to, którego używasz do odblokowania komputera). To na uboczu, a będziesz mógł zobaczyć hasło do tego konta.

Ważne notatki

Przed kontami aplikacji i usług internetowych znajduje się mała ikona @. Inne konta mają ikonę pióra. Tutaj możesz znaleźć hasła do Wi-Fi, niektórych aplikacji i funkcji macOS.

Jeśli nie udało Ci się zapisać hasła do określonego konta, w nawiasach obok nazwy konta znajduje się komunikat „Hasło nie zostało zapisane”. W przeciwnym razie będziesz mógł zobaczyć adres e-mail lub lokalizację cyfrową powiązaną z tym konkretnym kontem.

Inne kategorie pęków kluczy

Jak wspomnieliśmy wcześniej, macOS przechowuje jeszcze kilka kategorii związanych z bezpieczeństwem – oto krótkie podsumowanie każdej z nich.

  1. Klucze – Ten służy do szyfrowania programów i zwykle zawiera kilka kluczy do iCloud i Messenger.
  2. Certyfikaty/Moje Certyfikaty – Safari i niektóre inne aplikacje internetowe używają tych certyfikatów do weryfikacji autentyczności witryny. Dotyczy to również wszelkich usług lub aplikacji internetowych, które żądają dostępu do Twoich informacji.
  3. Bezpieczne notatki – Użytkownicy Avid Notes znajdą tutaj wszystkie swoje bezpieczne notatki. Zabawne ciekawostki: jest to prawdopodobnie najbardziej niewykorzystana funkcja macOS.

Jak wyświetlić zapisane hasła w Safari?

Łatwiejszym sposobem sprawdzenia niektórych haseł jest użycie Safari. Oczywiście ta metoda działa, jeśli najpierw zapiszesz hasła w Safari. W każdym razie są to kroki, które należy podjąć.

Krok 1

Uruchom Safari i wybierz Preferencje – szybkim sposobem na to jest naciśnięcie CMD + na klawiaturze.

Prywatność

Wybierz kartę Hasła i kliknij pole przed „Pokaż hasła dla wybranych witryn”. Pojawi się okno z prośbą o podanie hasła do komputera Mac w celu uzyskania uprawnień administratora.

Krok 2

Po wejściu do środka będziesz mógł zobaczyć wszystkie konta i zapisane hasła. Jednak dokładna kombinacja znaków jest ukryta za kropkami. Kliknij te kropki, aby odsłonić kombinację.

Ciekawa rzecz: Menu Hasło w Safari jest ograniczone czasowo, a liczba kliknięć jest ograniczona. Oznacza to, że jeśli przejdziesz do innego okna na komputerze Mac, menu automatycznie się zablokuje. To samo dzieje się, gdy klikniesz więcej niż trzy lub cztery hasła.

Czy możesz to zrobić na iPhonie?

Szybka odpowiedź brzmi: tak, możesz zobaczyć zapisane hasła na iPhonie. A jeśli używasz iCloud, wszystkie zapisane hasła są synchronizowane na Twoich urządzeniach.

Krótko mówiąc, uruchom aplikację Ustawienia, przesuń palcem w dół i wybierz Hasła i konta. Wybierz witryny internetowe i hasła do aplikacji i podaj swój Touch lub Face ID, aby uzyskać dostęp.

Konta są uporządkowane alfabetycznie, a do nawigacji można również użyć paska wyszukiwania. Hasło pojawia się w następującym oknie po dotknięciu konta.

Często Zadawane Pytania

Oto kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Hasło odblokowania mojego Maca nie daje mi dostępu do pęku kluczy. Co ja robię?

Jeśli nie masz dostępu do pęku kluczy z komputera Mac, nie masz pecha. Musisz przywrócić domyślne hasło (co oznacza hasło odblokowania komputera Mac). Oto jak:

1. Kliknij „Pęk kluczy” w prawym górnym rogu komputera Mac. Następnie kliknij „Preferencje”.

2. Kliknij „Zresetuj domyślne pęki kluczy…”

Teraz możesz spróbować ponownie zalogować się do pęku kluczy, używając tego samego hasła, którego używasz do odblokowania komputera Mac.

Co mam zrobić, jeśli hasło w moim pęku kluczy jest nieaktualne?

Jeśli przeglądasz hasła w pęku kluczy Apple i zauważasz, że niektóre z nich nie są dokładne lub aktualne, możesz łatwo temu zaradzić. Najpierw otwórz Safari i przejdź do wybranej witryny. Następnie wpisz swoje dane logowania, ale nie klikaj jeszcze „Zaloguj się”.

Notatka: Jeśli jesteś już zalogowany, wyloguj się z konta.

Po wpisaniu hasła w polu kliknij ikonę pęku kluczy. Następnie kliknij „Zapisz hasło”.

Klucz do wszystkiego

W końcu wyświetlenie zapisanych haseł nie jest takie trudne, a najlepsze jest to, że nie musisz korzystać z aplikacji innych firm. Nawet jeśli natywny interfejs menedżera haseł mógłby być bardziej przyjazny dla użytkownika, jest to niewielka wada.

Które hasło zapomniałeś? Czy używałeś menedżera haseł innej firmy? Podaj nam swoje dwa grosze w sekcji komentarzy poniżej.